Nizki pohodni čevlji/superge

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Tej pa zgledajo glede na to, kar OP sprasujejo zadetek v polno. Kar poznam uporabnike so s Treksta copati zelo zadovoljni. Sicer pa eno razmisljanje. Pri tem copatu ni debata ali usnje ali GTX ima kar oboje. Ne bi bilo zadosti usnje, vzdrzevano kot je treba? GTX itak s casom odpove.

Pa se moja izkusnja z novimi copati:
Podplat drzi odlicno, seveda v blatnem okolju ne dela cudezev, ravno tako ne na mokrem zlizanem kamenju. Na nogo mi sedejo od vseh copat do sedaj najbolje. Ker pa se priblizuje minimalisticnem trendu je bilo nekaj novih, prej neznanih bolecin v stopalu in peti.
smile-1.gif
Podplat je super za kamnite poti, dodatno ojacan.

2117356-p-MULTIVIEW.jpg



2116195-inov.jpg
 

Priponke

  • 2116195-inov.jpg
    2116195-inov.jpg
    58,9 KB · Ogledi: 817
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@mr_
inov8 sem danes pogledal v igluju. zelo mikavni za minimalistično obutev.

@rawr
tudi te mamutke sem videl v igluju. men osebno preveč resen čevelj.
Columbia zgleda zanimiva. Samo je pa tolk pocen?? Kje pa jo imajo pri nas?

@guardy
Hvala! Sem jih šel probat. Niso slabi. Me pa nekak niso prepričal:)
So zelo široki, idealni, če ima kdo s tem težave. Podplat zgleda iz take gume, kot da je večen:) Poleg širine in malo dizajna se mi še en detajl ni dopadel. Pri čisto spodnjem ušesu za vezalko pride luknja. Vsaj jst nisem mogel tolk zategnit, da bi zatesnilo. Jezik pa ni cel, ampak ima ob strani navadno blago. Tko, da tam bi čez čas znalo kaj pricurljat.

Fantje hvala, zelo ste se potrudli in celo temo zdržali brez nepotrebnih komentarjev;)

Po vsem videnem mi ni jasno kaj sanjajo izdelovalci obutve.
Miljon različnih celih usnejnih čevljev za "šminkirat po mestu". Za resno "hard core" uporabo pa skoraj nobenih?!?! Bi še razumel, če tudi gojzarji ne bi bili usnjeni in bi tako sklepal, da usnje pač ni to to. Ampak ne, gojzarji pa 50% usnjenih, 50% tex ali mešanica.

Jst pa bom zgleda še naprej ostal zvest adidasu;)
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Tisti, ki imate izkušnje s čevlji, ki imajo goretex membrano. A je to res tako vroče, da se jih pomladi/poleti ne da nosit, ker noga tako švica?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Imaš različno debele goretexe, oz sama mebrana goretexa je mogoče enaka, samo blago okoli je debelejše.
Te, ki sem jih jst vzel, so res kr debeli. Mi ni tak problem, ker imam za polet 5fingerske. Noga pa itak v vsakem zašvica.
Salomonke so recimo nekje vmes po debeleni na otip, pa se ne spomnem, da bi se jih poleti kaj posebej izogibal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
treba ga je vzdrževat.
http://www.gore-tex.com/remote/Satellite/content/care-center/washing-instructions
http://www.gore-tex.com/remote/Satellite/content/care-center/restoring-water-repellency

Ker se zgovarjajo na proizvajalca obutve, očitno nimajo nič svojga. Tko, da če ima kdo izkušnje...


S tem spodnjim sprejem sem včeraj našprical ene karimor gojzarje, ki so nove premočle, če prov piše na njih, da ne premočjo (niso gore tex).
http://www.iglusport.si/impregnacija-za-obutev-g-max-footwear-proofer
Sporočim kak se bo obneslo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
No, pri vzdrzevanju ne govorijo o gtx membrani v oblacilih/cevljih, temvec o zunanji vodoodbojni obdelavi. To bi bili razni spreji, s katerimi kasneje oblacila 'obnavljas'. Kar se tice same membrane, kot sem rekel, zdrzi toliko prepogibov in kasneje je z njo konec. Meni je na salomonkah zdrzala 3 ali 4 mesece, na gojzarjih pa 2 leti in pol. Seveda so bili sportni copati se vedno boljsi kot navadni, rosa, dez ni prisla noter, ko si pa cofnil v kaksno luzo je bilo hitro cutit vlago.

Usnje pa naj bi se po mojem razumevanju moralo mazati z namenskim oljem ali karkoli ze, da se usnju vzdrzuje vlaznost. Nikoli se ne sme povsem presusit oz, posusit. Usnje je v bistvu nekaksna membrana med vlazno/suho notranjostjo in mokro/vlazno/suho zunanjostjo. Ce se presusi svoje vloge ne opravlja vec v redu. O detajlih lahko se kaksno recemo, sedaj pa ne bom prevec filozofiral, da ne napisem kaksne neumne.
smile-1.gif


Meni je glavna prednost gtx, da so cevlji lazji.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Govoriš o teh, ki so na jumbo plakatih?
Sem, vizuelno ok, drugač pa pač goretex copat. V tem času sem se potem odločil, da če bo goretex, bo adidas, za usnjene bi pa kaj drugega probal. Ker usnjenih nisem našel, sen že naročil adidaske z goretexom
https://www.sport-redler.de/a-5042/adidas-terrex-fast-x-gtx-herren

Ja, Adidas je letošno jesen dal dosti dobrih Goretex modelov ven tudi v SLO...
Z ne pretiranimi cenami...
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Včeraj sem v Sportdirect Eybl (Graz) kupil La Sportiva Hyper. Cena je znižana iz 159 na 125 eur. So trši ampak odlično objamejo nogo. Uporabljal jih bom predvsem za Pohorje.
2192299-image.jpg
 

Priponke

  • 2192299-image.jpg
    2192299-image.jpg
    40 KB · Ogledi: 896
Nazadnje urejeno:

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik PrePro pravi:
Včeraj sem v Sportdirect Eybl (Graz) kupil La Sportiva Hyper. Cena je znižana iz 159 na 125 eur. So trši ampak odlično objamejo nogo. Uporabljal jih bom predvsem za Pohorje.

Tele čevlje je dizanjiral Slovenček. Pa še ene par modelov za LASportivo in kakšno drugo znamko. S tem se pač možak ukvarja. Potem pa kdaj pa kdaj še kake čevlje sam naredi.
Zato če hočeš najboljše čevlje jih geš k njemu nardit. Nardi ti jih po nogi pa zbereš si barvo. Če imaš široko nogo ti bo take naredu, če pa visoko nart pa drugačne. http://polo-obutev.si/index.php?route=product/product&path=62&product_id=52

Če hodiš malo več v hribe takoj razumeš prednosti. Uporabi najboljši material, opetnik je ful dobr izdelan, podplati so VIBRAM, pa še popravi ti jih, če se ti kej skurba. Aja pa cenej so kot karkoli v trgovini.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik p4pe pravi:
ksz
Kaj menite glede teh Salewa pohodnih čevljev? Ima kdo?
cool-1.gif

te so bili enih 14 dni nazaj znizani na 100eur.
grin1.gif
resno sem ze skoraj kliknil, ampak moja scarpa se zmeraj opravlja nalogo.

znizani so bili v okviru akcije, vsak dan en izdelek, nizja cena. prijavi se na email.