Nizki pohodni čevlji/superge

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Iščem zamenjavo za ta drek na sliki
salomon-xa-pro-3d-ultra-gtx-9.jpg


- NE smejo biti salomon
- rad bi čim več usnja. V razne membrane nisem najbolj prepričan
- izgled je zelo pomemben, ker bodo tudi za v mesto in za ob kavbojkah in trenriki
- cenovno sprejmem vse predloge:)

Na igluju nisem našel nič.
Zelo so mi všeč te, samo niso usnjene
redface-1.gif
http://www.21run.com/ru_de/terrex-fast-x-gtx-f34f9c.html

Tudi te so mi vizuelno ok, ampak " ..,ideal for light hikes" ne vem, če bodo res zdržale vse moje houdrarije. Glede na znamko in druge modele so "pre"poceni, da bi bili za resno rabo
confused-1.gif

http://www.superge.si/Adidas/brushwood-fw14-adidas-10398951/


Super izkušnje s planikinimi gojazrji in vsem od adidasa, zeeelo slabe izkušnje s salomonom. Kaj druzga pa še nisem imel, zato si nekak ne upam na pamet probat in čez pol leta iskat nove
crazy1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Merell, Alpina, Planika. Glede zahteve "čimveč usnja" bo verjetno največ izbire pri slednjih, pa še slovensko gospodarstvo boš podpiral
zmaga.gif


Modele najdeš na webu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@mistique
jih bo treba it v živo pogledat. s slik mi vizuelno niso "Ljubezen na prvi pogled"
smile-1.gif


@guardy
ker niso zdržal niti pol leta, poprodajna izkunšja pa vrjetno na boljšjaku boljša.
sem pogledal tevice, vizuelno ne gredo skozi filter:)
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
910
113
Emona / Carnium
Ne, sej po mojem usnjenih Salewa (ki bi pasale h kavbojkam) ne boš našel
smile-1.gif
Sem zelo površno procesiral prebrano. Sem pa vseeno zadovoljen z njimi. Jih uporabljam (oz. sem jih) za dostope do plezalnih sten, za kak krajši hike ipd.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Kaj pa kakšni KEEN? Ima kolega, pravi da so super. Meni so vizualno zelo všeč, vendar imajo preširoke modele za mojo nogo... Drugače imam 4 pare Salomonk in sem nasprotno s tabo zadovojen z njimi... Se pa strinjam da je kljub taki izbiri po trgovinah, dostikrat zelo težko najti pravi čevelj...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej skor pri vsakem prizvajalcu se najde kaj lepega, samo ni usnjeno;)

ima pa keen odlično animacijo ravno za take kot sem jst:))
keen.png
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:

@guardy
ker niso zdržal niti pol leta, poprodajna izkunšja pa vrjetno na boljšjaku boljša.
sem pogledal tevice, vizuelno ne gredo skozi filter:)

zanimivo. jaz imam tri pare takšnih salomonk ko si jih imel ti. najstarejše so stare skoraj 10let..pa so še danes vsi trije pari celi. razen zlizanga podplata.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Planikine imam tele.
Zgleda sicer v redu, in za hodit je še kar OK. Meni je konkretno pretrd čevelj. Sploh za malo polaufat je pretrd in pretežak.
Za sprehajat pa kul.

Salomonke - katastrofa tudi pri meni. Sem podplat zlizal v 2 mesecih, da ne govorim, da so po mokrih skalah totalno nesigurne. Kot da bi bil na drsalnici. Kaj šele da niso samo mokre skale - da je tista zlizana skala, ali pa korenina. Pogreb skratka.

Merell . so mi bili kul, vendar so se prehitro uničili.

Keen - vrhunski, sicer široki, ampak meni odgovarjajo. Zelo lahki. Imam take z neko keenovo membrano, ki ne premoči, tudi če stojiš v luži pol ure. Je pa res, da malo manj diha kot čisto usnje brez membrane. Tako, da če imaš probleme s švicanjem, si raje čisto usnjene vzami, tudi ne premočijo, če jih impregniraš. Plus to, da zdržijo ogromno. Govorim za keen na sploh. Imam pa te keene za na šiht, ne za šport.

Zadnji nakup me je pa tudi zelo pozitivno presenetil.
In sicer sem si za smešno ceno 37EUR nabavil Karrimor iz Sportsdirecta. Znižani iz 100 na 37, pa sem rekel, ajde, pa probajmo. Nepremočljivi, dihajo, Vibram guma. Lahki, zanesljivi v mokrih pogojih. Za laufat po gozdu in makadamu jih imam. Sicer sem se malo zaj, ker so mi malo tesni, tako da če boš slučajno kaj gledal v tej smeri, +1 številka. Za ta denar, best buy. Čeprav karrimor ni več tisto kar je bil, ampak vseeno - izredno zadovoljen. Nimam pripomb. Pa še ogromno modelov je na izbiro.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
salomon, salewa, adidas in podobno so precenjene zadeve, ki za koga izgledajo lepo ampak zal nerobustno. a rabis bolj robustno zadevo in kupis (scarpa, la sportiva, garmont, 5.10, boreal...) ali tiste taprve.

najbolj robusten nizek cevelj vseh casov je itak legendaren scarpin cinque terre, ki ga itak ne izdelujejo vec. imel sem 4. pare, dva cisto nova zapakirana
evil.gif

cheer.gif


1900.jpg
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ja saj te salomonke ali pa kakšne adidas ipd, je malo za sprehodit se.
Potem so te vmesne variante, ki jih imam jaz za tek/hojo.
Taki robustni od scarpe so po mojem bolj za hojo kot tek. Sem tudi sam razmišljal o scarpi, samo je po moje preveč trd? A si kdaj probal kakšnih 10km odlaufat, ali si samo hodil po hribih?
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Iščem zamenjavo za ta drek na sliki
salomon-xa-pro-3d-ultra-gtx-9.jpg


- NE smejo biti salomon

Ker se odločam o nakupu nekih jesensko spomladanskih superg, ki naj bi bili z Goretexom in so mi teli Salomon XA PRO 3D Ultra 2 GTX, prav kot bi bili uliti za mojo nogo, me zanima zakaj si jih ti označil z drekom?

Aja, so mi pa dobro na nogo sedle tudi tele Adidaske
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
ne razumem kako razmišljate o čevljih....ampak ne moraš imeti isti čevlj za laufat pa isti čevlj za hodit v hribe...pa še v mesto bi šel.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Jaz jih nimam za v mesto. Imam pa za laufat po nižjih hribih ali pa po ravnem, kjer je bolj grob teren. Kdaj pa kdaj se pa tudi hodi, ko je prestrmo, da bi tekel.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
od punce niso zdržale niti 3 mesce sprehodov. nobenga laufanja in visokogorja. začele so se trgat in pokat tisto črno okoli.
mojim je po slabem letu uporabe začel odpadat podplat. pa tudi znucal se je nenormalno hitro in oprijem v blatu je bil zelo slab. ter začele so se trgat, ker je prvi del vezalke, ki gre prečno čez prednji del superge sfaljen. Vezalka je iz pregrobe materiala in tam ko je štukano je oster rob. To skupaj potem začne trgat zgornji del superge. Komunikacija s salomonom je pa kot bi gluhem govoril:(

Gledal sem tudi tvoj predlog od adidasa, vendar mi v živo deluje dokaj tanko blago. In glede na slabe izkušnje s salomonom, sem potem začel gledat adidaske z debeljšim blagom (moj prvi link v prvem postu). So pa zato bolj trde in bolj tople. Za tek glih niso.