Nakup dirkalnega kolesa

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
OK kolesa za svoj denar so tudi canyon, ampak hudič ko jih ne moreš videt pa probat, ker se samo preko neta prodajajo, da bi se pa v nemčijo vozu mi pa ni, drugače pa zelo všečne zadeve. Do Koblenza imam več kot 1000 km.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Citat:
Uporabnik map pravi:

cestno kolo FOCUS CULEBRO

Opozoril bi pa spraševalca, da gre pri tem kolesu za čisto racing geometrijo, podobno kot recimu na CAAD-u. Če ti odgovarja je OK, meni ni.

Glede na to da spraševalec kupuje kolesa za cca 600 EUR, vsa so pa že kako desetletje stare bi bilo boljš primaknit nekaj zraven, pa kej novega vzet

Recimo

http://www.11-11.si/kolesarstvo/kolesa/cestna-kolesa1/i_12334_cestno-kolo-giant-defy-1-2016

https://www.canyon.com/en-si/road/endurace/2016/endurace-al-6-0.html

Oprema OK, prestavna razmerja OK, firma OK, geometrija udobnejša/endurance.

Še slikovna primerjava med geometrijo Defya in Culebra
tongue-1.gif


Se strinjam, da je Defy doooosti bolj udoben za vozit, sam Culebro je pa raketa
tongue-1.gif


img20170708073729.jpg
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.543
2.404
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Kaj pa maš zaene pedale. Jest bi vzel v skladu z opremo DA-DA, ultegra-ultegra, 105-105, za campo ali sram pa kak look.

Ultegra so. Pa so mi ze nekaj mazal jih itd. Pa je potem znova zacela se druga stran. Zdej na koncu sezone jih bom enemu drugemu dal, da pogleda.

Ce bi look kupil, bi reku da imajo "znacaj" tko pa...
uf-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Culebro je zelo super kolo, sem bil zadovoljen, morda sem se samo v velikosti uštel in mi ta racing geometrija ni pasala. Na mojih 177 sem vzel L/56 in sem mogu fajfo imet visoko nastavljeno, ko sem jo imel nižje sem že skoraj ležal. Okvir je top, tog, odziven, dobenega zvijanja, pa vseeno udoben in ne pretrd tud pri mojih takrat 95 kg pa z 23 mm gumami, sam felge bi dal recimo kak fulcrum R3 ali kej podobnega gor, pa je čista zmaga. Drugače pa tudi khamsim za ta cenovni rang ene boljših felg. Vse skup niti ni blo težko. Okol 9 kg z pedali, nosilci za bidon, sigma števc. Takrat sem dal zanj okol 1150 EUR. Je bil top nakup. Vseeno jih sedaj štejem čez 40, nisem nek profi ali dober amater, rekordi me ne zanimajo, pa bi mi endurance bolj pasala.

Vidim na zgornji sliki da imaš tudi fajfo visoko nastavljeno, če jo daš najnižje je položaj že kr brutalno racing. Ni za vsakega.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.543
2.404
113
Ni omembe vredno.....(upor, če imaš 5cm nižje glavo, pa to orenk pretiravam).

Če te kaka fajn prehiti, lahko greš še zmeraj na drope, da si ogledaš pozadino :p
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Če se ti ne mudi, pojdi pogledat čim več koles, našparaj še nekaj 100 EUR in kupi novega, ker verjetno boš imel kolo kar nekaj let. Glej predvsem na to, da ti kolo "paše pod rit", se pravi da se na njem dobro počutiš in ne znamke. Tako športne, kot endurance geometrije se med proizvajalci razlikujejo.