Nakup dirkalnega kolesa

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
A če planetX boš pa dal 1200€ zaradi Cf okvirja
evil.gif
?

Kar se tiče izbire Apex vs. 105 nisem vozil nobene tako da direktne primerjave ne morem dati (sem pa vozil Ultegro in Dura-Ace od Shimana in Force,Red od SRAM), načeloma pa meni bolj ustreza Shimano (pri sramu se nekako nisem mogel navaditi na double tap menjalne ročke (je pa res, da sem prej kar nekaj časa uporabljal Shimano)).

Kar me pri Canyonu moti na apex opremi je gonilka, kjer je največji zobnik 'samo' 48. Verjetno ti bo na začetku OK a ti bo kasneje mogoče na trenutke premalo oz. boš mogel imeti previsoke obrate. Moje mnenje je, da je za nas rekreativce najboljše razmerje pri gonilki 50/34 (ok meni bi najbolj utrezalo 52/36, samo na žalost nisem imel možnosti te izbire pri novem kolesu).
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.530
2.387
113
Citat:
Uporabnik shootek pravi:
A če planetX boš pa dal 1200€ zaradi Cf okvirja
evil.gif
?

Ultegra in CF, na papirju zgleda uredu
tongue-1.gif


Mah, če ne čutiš razlike je pa vse skupaj bullshit, razen življenske dobe katera pravijo da je 105 naprej ok.
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Jaz sem pa s svojim karboncem pa centaur opremo čist zadovoljen
cool-1.gif


Sem tudi sam iskal novo kolo letos in se mi je skoraj zmešalo od vseh teh modelov, saj je na izbiro dobesedno vse, kar hočeš, pač za svojo ceno.

Drugače se rank ok opreme začne od shimano 105, campa veloce, .... Je pa verjetno res, da so začetniki zadovoljni tudi s slabšimi komponentami/kolesi. Dokler si zadovoljen s tem kar imaš in hkrati ne poskušaš s stvarmi, ki so boljše in jih nimaš, jih tako ne potrebuješ
evil.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.702
2.344
113
Pomurje
105 je klump je crknil po 4kkm . Ročica je bila fuč, verižniki. Je pa bilo to pred cca 13 leti. Lahko da je sedaj boljše.
Jaz bi vzel Ultegro.

Compa Chorus me drži že čez 60kkm. Tako, da bo naslednje spet Compagnolo, če še bodo takrat obstajali.
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
105 je klump je crknil po 4kkm . Ročica je bila fuč, verižniki. Je pa bilo to pred cca 13 leti. Lahko da je sedaj boljše.
Jaz bi vzel Ultegro.

Compa Chorus me drži že čez 60kkm. Tako, da bo naslednje spet Compagnolo, če še bodo takrat obstajali.
smile-1.gif

a veš kaj vse se je zgodilo v 13letih??? 105 je sedaj zlo zlo dobra oprema,...no tud včasih je že bila.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.530
2.387
113
A ni, da vsake 4 leta oprema pade za en razred?

Ultegra izpred 4 let je sedaj 105 itd itd... Po tej logiki, bi morala bit ultegra izpred 12 let sedaj sora
tongue-1.gif


Samo baje, da za to aktualno 105 so priznali pri shimanu, da so jo predobro naredili in da se je zajedla v segment ultegre
d055.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
je nekaj takega ja.
moje prva specialka je imela soro..12 let nazaj... pa sem zadnjič sprobal novo soro l.2014. čist solidna oprema za nedeljskega voznika. ne rabiš več. sem bil pozitivno presenečen.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.525
113
Smola z eno ročko ne pomeni da je kar komplet oprema nasplošno za en drek. S prvo 105-ko ko je prišla ven (ta da so šaltunge na ročkah za bremze) sem naredil skoraj 40k. In ni crknilo nič. Potem sem bil tri leta na dura-ace in mi je crknila ročka po ca. 25k, ampak se jo je dalo popravit. Zadnji 10 let vozim record, sicer delam malo kilometrov, sem pa že (bolj preventivno ker je ratala "mehka") menjal fedre.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Campagnolo je zakon! Imam specialko (Bianchi) že cca 4 leta z Veloce opremo. Km sem v teh letih naštepal sicer bolj malo, nekje 10K, pa mlinček dela brez problema, tiho in precizno kot prvi dan..no ja, tisti tk tk tk tk tk, ko letiš v dolino pa je itak trade mark vsake campagnolo opreme
smile-1.gif
Seveda sem vmes že naredil servis, da sem malo uglasili opremo in zamenjal verigo.
Zelo sem se navadil tudi na triplo, ki mi gre "na nogo" kadar naletim na daljše klance saj hribov načeloma ne maram, če pa že naletim nanj, pa ga rad prevozim v komfortni coni srčnega utripa in tukaj tripla pride konkretno do izraza
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Campagnolo je zakon! Imam specialko (Bianchi) že cca 4 leta z Veloce opremo. Km sem v teh letih naštepal sicer bolj malo, nekje 10K, pa mlinček dela brez problema, tiho in precizno kot prvi dan..no ja, tisti tk tk tk tk tk, ko letiš v dolino pa je itak trade mark vsake campagnolo opreme
smile-1.gif
Seveda sem vmes že naredil servis, da sem malo uglasili opremo in zamenjal verigo.
Zelo sem se navadil tudi na triplo, ki mi gre "na nogo" kadar naletim na daljše klance saj hribov načeloma ne maram, če pa že naletim nanj, pa ga rad prevozim v komfortni coni srčnega utripa in tukaj tripla pride konkretno do izraza
smile-1.gif

seveda ti je campa zakon če drugega sprobal nisi
bonk.gif

tripla? to je blo aktualno 10-15let nazaj. zdj je to out. zdaj si omisliš kompakt 34-28. če tega ne zmoreš si pa omisliš gorca.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.525
113
Tako nekako. Sicer pa je v zadnjih dveh letih pomoje na prvem mestu glede na price performance ultegra. Pa najbolj user frendli tudi..
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.525
113
Najboljša je v tem da je cenovno dostopna rekreativcem, hkrati pa toliko robustna in kvalitetna da jo lahko vsaj dve sezoni zlorablja nek tekmovalec z 20k na leto. Ni zahtevna za nastavljat, šalta pa lepo, tekoče, mehko,....en nedeljc je ne rabi, jo je pa fino imet.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.525
113
Chorus je rang ultegre, centaur pa eno nižje. Campa je sicer malo trša za šaltat, pa drugačne ročke so in drugačen način šaltanja in se je treba navadit. Meni recimo bolj sede od shimana ampak če bi danes kupoval bi bila pa edina izbira ultegra di2.

Teh koles z linkov ne mores ocenjevat po fotkah in opisih. Tri greš gledat in vzameš kar je manj zjebano in ti je približno prave velikosti. Raje manjši kot večji. Po slikah sodeč so jih vozili bolj mutanti, en ma zic čudno postavljen, drugi balanco, tretji fajfo nekam v božjo mater....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.196
5.584
113
jello
Mr_Orange
Se ti da za posamezno kolo na hitro napisati, kaj te moti pri njih ? Da malo bolj vržem uč nanje in še sam vidim.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.530
2.387
113
Citat:
Cestno kolo Felt F55

Cena: 620,00 €

Tale je iz 10 različnih koles nametan skupaj.


Citat:
cestno kolo FOCUS CULEBRO

Cena: 600,00 €

Tole mora bit zlo redko, ker so ponavadi z ultegro bili tile modeli
confused-1.gif


Fuji-ji imajo ponavadi svoje gonilke, svoje obroče ter ponavadi tudi zavore. Je težje kot je ponavadi.


Na prvo žogo.