Nakup dirkalnega kolesa

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Če me bo drugo leto še držalo, bom tole kupu

http://www.canyon.com/_en/roadbikes/bike.html?b=3192

Za jurja se mi zdi, da dobiš največ. Športnik pa tako ali tako nisem nevem kakšen
grin1.gif


Temu čisto verjamem

 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
točno to, ded ve kak in kaj. saj pri nas je isto, vsake dve leti novi pecikl, ampak super kolesarji pozabljajo, da ga moraš še vedno sam gonit, da ma hasek. tak da tudi oni za jurja je že skoraj high dollar bike, če res nisi neki športnik ...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
in zakaj si folk ne bi privoščil dražjih/boljših koles? eni zapravljajo za boljše avte, eni pa za boljša kolesa.
seveda da nisi s dražjih kolesom full hitrešji. to sploh noben ne trdi. je pa dejanska vožnja s takih kolesom veliko boljša.
mora vsak probat različna kolesa da občutiš razlike..pa ne samo v denarnici...
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Že velikokrat. Odlična storitev na nivoju. Žal zadnja leta niso več med najcenejšimi. Nad 100£ zastonj poštnina.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
če hočeš kupiti kolo sem skoraj siguren da ga za takšno ceno dobiš pri nas.
se pa strinjam s predhodnikom..da v zadnjem času niso več med najcenejšimi (superge, cunje,...)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Jaz sem wigglu kupil bicikel (Charge plug racer) in še nekaj opreme za kolo. Dobil v nekaj dneh po plačilu. Splača se če iščeš nekaj kar tukaj ne dobiš, sicer pa kar se kolesarske in tekaške opreme tiče so nemške spletne trgovine večinoma cenejše.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
ridley je recimo ugoden, ostala dva pač nič posebnega za to kar dobiš...
pa nekomu ga moraš dat sestavit, nastavit,...pa je še nekaj dodatnih €
 

helltom

Pripravnik
17. maj 2013
67
1
8
Kupi specialko Willier začetni model Izoard za dobrih 1000€. Je karbonc in je krasna potovalna specialka, jaz sem z mojimi 96 kilami brez problema prevozil 200km v enem šusu.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Verjetno misliš tole 1150€ http://www.a2u.si/view_product.php?product=WILQPLZA10

Oprema pa na ravni Sore
cry12bpy.gif


Mislim, da za jurja je to to http://road.cc/content/news/93367-canyon-roadlite-al-70-2014-eurobike-first-ride

Citat:
Forget that idea that aluminium is uncomfortable, it's just not true. It’s a well engineered frame with a well thought through parts package that makes it a fun bike to ride. Whatever your ambitions, the Roadlite is a serious shortlist contender for anyone with up to £1,200 to spend on a road bike.

Citat:
I know what you mean. I find myself riding my Caad 10 a lot these days and it is nearly as good as my high end s-works bike. Diminishing returns set in pretty early with road bikes.

At the end of the day though, when buying shiny kit, as long as you can afford it you dont need to justify it.

Citat:
Agree re diminishing returns and as much bike as most of will ever need. Eddy Merckx would have been delighted to ride something like this in the early 70's. One small pedantic point - those aren't smooth welds - Boardman do proper smooth welds. Apart from that, desirable and outstanding VFM.

Zdaj je pa vprašanje samo še ali 105 ali Sram? Menjavat ne znam na nobenem tko, da me ne bo nič motilo.
tongue-1.gif


Drugače sem pa na enem drugem forumu še za tega videl link, če se že od karboncev menimo. Zadnjič sem se s kolegovim peljal en krog, pa nisem čutil kake hude razlike v dušenju vibracij
d055.gif
pa da daš jurja več. Pol kile na teži pa zamene tudi ne predstavlja nevem kaj.

http://www.planet-x-bikes.co.uk/i/q/CBPXSLPRIV13/planet_x_pro_carbon_sram_rival_road_bike
http://www.planet-x-bikes.co.uk/i/q/CBPXSLPULT2/planet_x_pro_carbon_shimano_ultegra_road_bike
 
Nazadnje urejeno:

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Karbonski okvir ne pobira kaj boljše velikih lukenj, tako da tu ne boš čutil nobene razlike med Al in Cf okvirjem. Cf okvirji naj bi boljše pobirali majhne vibracije, ki nastajajo ob vožnji (naj bi zaradi tega, ker je to odvisno od kvalitete okvirja), drugače pa so Cf okvirji trši in je prenos moči na cesto boljši.

Druga stvar je kvaliteta okvirja. Dober Al okvir bo sigurno boljši kot slab Cf in pri kolesih za 1k € ne moreš pričakovati dobrega Cf okvirja, tako da moj glas gre za Canyona (razlika je tudi da ima Canyon novo 11 redno Ultegro medtem ko ima planet X starejšo 10 redno).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ne toliko komplicirat. Vseh koles se enostavno ne da razvrstit po tem kateri je boljši slabši. Nerealno je tudi pričakovat da bo nekdo, ki se nikoli ni veliko vozil s cestnim kolesom sploh občutil razliko med enim in drugim. Če se ne znaš zares peljat (voziš po luknjah da bi našel razliko) ne boš videl razlike niti med "extremoma" (recimo med titanom ali CroMo okvirjem in 10 let starim pretegnjenim karboncem). Boš pa čutil razliko če ti na enem gume napumpam na 7 barov na drugem pa na 10.
grin1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Če bom canyona bom 105 ali sram apex je 300€ cenejši kot tale z ultegro.