Dolce Gusto - kapsule

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:

...

Kaj je pa v kavi, pa pojma nimam. Zgleda navadna zmleta, verjetno s kakšnim dodatkom, da je topna v vodi.

Hmm - moram pa kuj v gostilini vprašati kaj oni dodajajo v kavo, ki jo kuhajo, da se topi. Pa mamo tudi nisem nikoli videl, da bi kaj posebej dodajala. Mogoče pa je to precej nevarna kemija in jo je dodajala takrat ko nas ni bilo doma. Jo moram direkt vprašati, ko jo bom naslednjič videl.

Bemu sunce - navadna zmleta pražena kava - in nič drugega. Seveda v kapsulah s kavo. "Mlečne" kapsule in kapsule s "mlečnimi" kavami (Cortado) pa imajo seveda dodano kemijo (stabilizatorje) zaradi mleka.

Drugače pa - BarCaffe - fuj, Hoferjev Lungo Crema - fuj - bom moral oboje nekako v neke "domače" late macchiatote spraviti in obiskom "poturiti". Sam ostajam na original DG Barista.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Vzel Mullerjeve v akciji za 2,99€ in sicer podaljšano kavo, ker je drugih zmanjkalo. Dejansko smo 3je doma rekli,da je zelo dobra. Sam sem dodal mleko in sladkal, ker je sicer grenka.

Barcaffe Dot je presladek in ne kupim več, Petrolove so tudi nek pol izdelek, DG in Muller pa bom kupoval še naprej...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Hvala za tole. sicer že za 10€ naročil 6 škatl, pa bom še tele. Une od zadnjič imajo itak rok do 2018.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Prejšnji teden sem dal na servis popraviti Oblo aparat, ker je voda puščala mimo kapsule in dosti vode se je zlilo tudi pod aparatom.

Na servisu so ga uredili, stalo je 25EUR, ker je aparat že iz garancije, kar me zanima pa je, če mogoče kdo ve, s čim oni očistijo aparat od kamna, ker v rezervoarju tega aparata se je naredila skorja vodnega kamna, ki ga s tabletami iz Hoferja nisem mogel stopiti, ko pa sem dobil aparat od servisa, je bil pa rezervoar kot nov.

S čim oni raztapljajo vodni kamen, da ga tako lepo raztopi?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Aha, sem poklical in mi je povedal svojo skrivnost.

V navodlih aparata piše, da se raztopi prašek oz. tableto v rezervoar, spusti čez vročo vodo aparata, potem čez hladno vodo, potem daš v rezervoar svežo vodo in postopek ponoviš, da se očisti sistem praška.

No, to ni ok. Kar oni naredijo je, da raztopijo prašek oz. tableto v rezervoar, spustijo nekaj take vode čez vročo, nekaj čez hladno, potem pustijo stati 1-2 uri in šele potem s svežo vodo očistijo sistem.

Fora je v tem, da je potrebno pustiti čas, da prašek raztopi skorje vodnega kamna v rezervoarju in sistemu.

Ker kljub temu, da sem redno čistil, sem moral dati poservisirati Melody-ja in Oblota. Prvemu se je znotraj staknila cevka z vodo, ker je vodni kamen zamašil sistem, drugemu pa se je pokvarila pokrovka kapsule in je tam puščalo, ker je vodni kamen vse zaprl.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Je kdo že probal s kisom čistiti vodni kamen v DG? Ker kis pa spuca v nulo vodni kamen. Sam ga sicer ne upam uporabiti pri DG, ga pa uporabim pri grelniku vode. Pustim čez noč in je kot nov.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Aha, sem poklical in mi je povedal svojo skrivnost.

V navodlih aparata piše, da se raztopi prašek oz. tableto v rezervoar, spusti čez vročo vodo aparata, potem čez hladno vodo, potem daš v rezervoar svežo vodo in postopek ponoviš, da se očisti sistem praška.

No, to ni ok. Kar oni naredijo je, da raztopijo prašek oz. tableto v rezervoar, spustijo nekaj take vode čez vročo, nekaj čez hladno, potem pustijo stati 1-2 uri in šele potem s svežo vodo očistijo sistem.

Fora je v tem, da je potrebno pustiti čas, da prašek raztopi skorje vodnega kamna v rezervoarju in sistemu.

Ker kljub temu, da sem redno čistil, sem moral dati poservisirati Melody-ja in Oblota. Prvemu se je znotraj staknila cevka z vodo, ker je vodni kamen zamašil sistem, drugemu pa se je pokvarila pokrovka kapsule in je tam puščalo, ker je vodni kamen vse zaprl.

Sam vodo vedno nalivam prečiščeno preko Britta filtra in do sedaj še nisem imel problemov. Tudi na rezervoarju ni videti kamna... Je pa tole puščanje rak rana očitno, ker sta kolegu tudi dva spustila...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Tole je sedajle v akciji v šparu. Se splača zaradi avtomata
smile-1.gif

2641897-dolcegusto.jpg
 

Priponke

  • 2641897-dolcegusto.jpg
    2641897-dolcegusto.jpg
    54,6 KB · Ogledi: 805

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Malo za orientacijo v Decembru. DG pakunga 2x30 kapsul 15 €. Kraj Portugalska. Sicer v akciji ampak se vidi do kolko se lahko spustijo z ceno.