Dolce Gusto - kapsule

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik pikanika pravi:
...
Lahko sicer prvo speniš mleko in potem čakaš, da se avtomat malce shladi, da si potem lahko skuhaš kavo. To tudi traja in vmes ti pena pade dol. Skratka nerodno v obeh primerih. Potem pa še, jaz sem imela občutek, da gre tam skozi šobo poleg pare tudi precej vode, ker se mi je mleko vedno zdelo po penjenju kar vodeno...
Penilnik mleka običajno najprej spusti malo vode, preden začne s paro. Enostavno pred penjenjem podstaviš drugo skodelico, kamor ti steče voda, ko začne iztekati para pa podstaviš mleko. Če mleko pravilno speniš se ti ne bo bistveno posedlo niti po pol ure. Sam si zjutraj najprej spenim mleko, potem skuham kavo, jo spijem in skuham še eno. Za obe skodelici uporabim prvo penjeno mleko.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Senseo sploh ne naredi pravga expressa.Zaradi odsotnosti "barov". To pomanjkljivost simulira s obliko ročke predvsem pa z luknjicami v njej. Zato je kava bolj podobna "filter kavi" Ampak če je komu všeč, zakaj ne. Ne razumeti tega narobe.
Osebno sem naredil pravo malo študijo od teh kavnih avtomatov. Imamo na eni strani Dolce Gusto in C.O na kapsule na drugi strani pa Senseo, Bosch na blazinice...itd. Vse skupaj je pač za eno resno pogovarjanje o kavi iz avtomata kr neki. Dovolj dobro za nezahtevneže in za domačo uporabo. Tudi sam na Dolce nisem bil navdušen, ampak ga imamo doma in je vsak dan v uporabi a le z Dolce Gusto Barista. Pijemo samo to in ničesar drugega. S mo pa na začetku stestirali kar nekaj okusov. Ta nam odgovarja. Zelo. A čakam da pride k nam tudi Cortado. Ta mi je pa sloh OK.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
15. januarja ima Merkur v Avstriji 25% popusta na kave. Redna cena kapsul Dolce Gusto je 4 EUR - 25% = 3 EUR za škatlo:

Link

4030598.jpg
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Tale Dolce Gusto je za povprečnega uživalca kave čisto OK. Skuha kavo, ki je primerljiva z vsako ki jo dobiš pri nas za povprečnim šankom. Smo ga nabavili za v službo v pisarno. Imamo ga na okenski polici in nam služi OK. Kava je pa seveda nekaj povprečnega, vendar zame kot ljubitelja kratkega espressa čisto dovolj dobra. Seveda uporabljam Baristo in intenso in kavo skrajšam bolj kot večina ljudi. Seveda smo počakal akcijo in ga trofli za 30 EUR. Za moje pojme je to največ, kar dam za avtomat na kapsule.

Doma imam seveda avtomat na ročko in kavo meljem sproti. Z malo vaje preseže vsak espresso za šankom tudi z običnim Barcafetom. Je od Delongija, nabavil sem ga v Hoferju malo pred prazniki (Utisevalec hvala), ko mi je nesrečno crknil star Delongi, ki je bil moj prijatelj lepo vrsto let. Seveda sem vrgel silikonski filter, ki simulira penco ven.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Obični Barcafe baje niti ni tako slaba kava. V avtomatih naj bi se espreso delal pri 9 barih pritiska. Nisem pa poznavalec tako da ne vem...zgolj rekla kazala, kar sem slišal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Par dni nazaj se mi je igla, ki prebode kapculo, zakamnila. Očistil sem jo z iglo, domnevam pa, da bi bilo dobro razkamniti tudi grelec, ki se nahaja direktno nad iglo.

Na kakšen način se ta aparat razkamni, ne da bi se ga odpiralo in bi s tem izgubil garancijo? Nisem videl, da bi ponujali kakšen kit, ki bi ti to naredil.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
V trgovinah dobiš en prašek, ki ga streseš v posodo in spustiš čez grelec.

Funkcionira OK, in potem mašina dela dobro naprej.

V kompletu si dobil tudi eno iglo, s katero lahko spucaš to iglo, ki gre v kapsulo. Malo poglej tudi, če se ti tam okoli posodice za kapsulo kje nabira plesen.

Aja še to, kisa in ostalih nenamenskih stvari se raje izogibaj.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Se ne spomnim, da bi bila igla v škatli. Upam, da je nisem izgubil, mogoče je še v škatli, moram pogledati. Za zdaj sem očistil kar z navadno iglo za šivanje. Teče spet zelo dobro, tako kot pri novem, ampak čutim, da ven ne pride tako vroča voda, kot bi morala. Po moje je grelec poln kamna, še posebej, ker ima voda v naših koncih (Domžale), zelo veliko kamna.

Posodico za kapsule redno čistim, tako da do bi moralo biti ok.

Se ta prašek dobi v katerikoli trgovini ali mi kakšnega priporočaš iz katere specifične trgovine?

Pa hvala za odgovore!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Meni osebno naredi Dolce Gusto mašina odlično kavo, samo znat jo moraš naredit. Nikakor ne smeš upoštevati navodil o količini vode, ampak vedno narediš vsaj 1/3 manj. Potem je odlična.

Cortado sem nazadnje kupil v Leclercu, Rudnik
wink-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Igla je zraven, samo si jo verjetno izgubil kot jaz. Jaz sem potem spucal šobo z drugo iglo in je bilo ok. Prej sem mislil, da je mašina fuč, čudno tresla, slabo teklo, ko sem pa spucal šobo, je pa kot nova.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
@all

igla ni v škatli ampak vsaj če imate picolo model je zadaj za kanistrom vode. Lepo je plastični predalček, kjer je notri igla... Sem jo danes prvič videl
grin1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Oj,

žal sem doma našel samo en paketek, ni gor proizvajalca niti nič, gre pa zgleda za Citronsko kislino.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Nič hudega. Bom že kaj našel.

Sem pa našel iglo. Moj Melody jo ima na zadnjem delu plastike aparata, na stiku med rezervoarjem in stranico aparata je špranja in notri skrita igla, ki je navita v feder.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Hvala! Pa jih je dobro uporabiti preventivno na vsake nekaj časa ali šele, ko se zabaše?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Hvala! Pa jih je dobro uporabiti preventivno na vsake nekaj časa ali šele, ko se zabaše?

Pa jaz sem danes (oz je mende žena) to drugič uporabil v dveh al treh letih... je pa res, da ne pijemo vsak dan kave