Habanero feferoni

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
vceraj sem nabavil kozarec jalapeno feferonov od poco loco. po tehnicnih podatkih bi morali precej peči ampak so eno navadno sranje. prepiti od vode in brez izrazitega okusa. pečejo praktično nič, ker sem cetrt 120g kozarca spraznil v 10 min. jedel sem jih z zlico
bonk.gif


Peperoncini od zuccata (tudi v "slanici") so ene petkrat mocnejsi vendar ne bi smeli biti. res pa slednji niso narezani ampak v kosu..

kje je dobiti se kaj robe? dobre.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ups, v kozarcu od zuccata nimam "pepperoncini" feferonov pac pa tabasco, so rec malo mocnejsi
grin1.gif


CF0028.jpg
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
a obstaja kaksna stran, kjer prodajajo semena za razlicne feferone? bi si jih posadil par vrst..
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Kdaj pa jih sadiš, v kaki zemlji? Mi smo jih lani posadili, a je le en jalapeno obrodil in to natanko en feferon. Sumim, da smo bili prepozni, tam nekje maja.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Jaz semena nabavljan preko ebay-a. Dobim jiz iz kanarskih otokov. Lani sem imel posajeno 35 sadik! Same habanerote ( črne, rumene, rdeče, ... ). Sedaj sem jih lepo posušil - jem jih namesto ospena
smile-1.gif

Ampak, ti habaneroti prav posebaj pečejo. Sicer prokleto močno, ampak nekako drugače od ostalih.
So pa res F1 med pekočimi zadevami.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
če vas zamikajo "rdeče pekoče paprike polnjene s feta sirom" pri najboljšem sosedu, jih ne kupite

pa ni nobena antireklama, ampak ne pečejo niti mal.

jst jih posadim maja
 

espariol

Zelenc'
26. jun 2008
3
0
1
mene pa zanima če se kje v sloveniji da kupit kkšne feferone ker opažam da so na trgu samo eni od semenarne
pa se eno vprasanje ce ima kdo kkšen racept za tabasco omako ali kaj podobnega ker lahko zdrži dolgo časa?
kako pa vi shranjujete feferone ?
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
rabiš sadike ali potem že feferon? sadike prodajajo na tržnici

jaz jih posušim, pa potem dodajam k golažem, juham, ... večino vložim, pa potem kot "solato" k glavni jedi. nekaj pa jih obvezno spečem in jih dam v skrinjo, pa potem naredim pečene feferone v solati (s česnom, petršiljem, kisom, oljem in soljo)
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
ksz

Doma imamo majhne sušene feferončke z vrta. Ker ne vem, kje smo dobili semena, tudi nisem čisto prepričan, katere sorte so - po obliki, velikosti (in ostrini) sklepam, da so malagueta. V glavnem: kar fino pečejo - so malenkost daljši od nohta na roki (moškega, dolgih ženskih krempljev nimam v mislih) pa celega zelo težko poješ. Me zanima, kakšni so habanero, ki so nekje 2-10x bolj ostri.
evil.gif


Najbolje pa se ostrina pogasi s pitjem olja - mleko pomaga ravno zato, ker vsebuje nekaj maščobe. Na bolje organiziranih tekmovanjih v goltanju čilijev imajo pripravljeno olje, kruh in rešilca, ker se včasih pojavijo težave z dihanjem.
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Dragi pekočeljubci,

ali je kdo pri nas v trgovinah našel hariso?
Neka tunizijska pekoča (no, meni:)) pasta iz različnih stvari je to drugače.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ne vem, če se jo dobi pri nas, vem, da mojega očeta s tem zalaga kolega, ki dela v Lyonu in mu jo od tam vozi.
 

espariol

Zelenc'
26. jun 2008
3
0
1
dzexon dobra ideja,....zato merkatorjevo mleko ne zaleže :p
ali tukaj kdo doma sadi feferone in razne čijije ali jih samo jeste ?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
itaq da tut sadino.. pol z veseljem ješ kar pridelaš..Leto sem imel samo podobno zadevo kar je Dzexon omenil(nisem nikoli zvedel kaj je zaene sorte). Drugo leto pa upam da mi ratajo zloglasni hebaneroti:)
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
A je kdo naročov že v Chilli Store? Razmišljam da bi vzel za ene 20€ različnih, pa me zanima kako se obnesejo, če res dobiš to kar naročiš??