Perutnina v naših trgovinah

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Mene pa zanima kako ima lahko Pivški piščanec omega 3 maščobne kisline? WTF, a nimajo le tega morske živali. Ali pa pišeke bašejo z libjimi ostanki in posledično je notri omega 3.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Pitajo jih s lanenim semenom, na enak način dobijo tudi omega 3 jajca.

Ampak sem enkrat bral, da to ni nujno da je tako dobro, kot mislijo, ker pač laneno seme nekaj ni gut, bla bla...
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
dajo jim pit ribje olje
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Za ljudi z normalnimi kognitivnimi sposobnostmi zadostuje razlaga na wiki. Ker si očitno na tem podorčju zelo znižan, predlagam, da se obrneš na defektologa.
priden.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
e moj štibla..kdo nej se kam obrača bi težko sodil, sam ne vem od kje si ti prišel. razgledan namreč ravno nisi, bereš tut bolj slabo.

Koran prepoveduje mrhovino, kri, meso svinje, meso katerekoli živali, ki je bila posvečena drugemu bogu kot Alahu, meso živali, ki je bila ubita z davljenjem ali silnim udarcem, padcem na glavo, sestradana do smrti, delno požrta od druge živali ali žrtvovana na oltarju. Po koranu je prepovedano tudi uživanje alkoholnih pijač.

Seznam prepovedanih živil:

Svinjina in vsi proizvodi, ki vsebujejo svinjsko meso ali drobovino (npr. želatina),
kri,
živali žrtvovane s kakršnim koli drugim namenom, kot je čaščenje Alaha,
mrhovina,
predatorji oziroma mesojede (karnivore) živali (z izjemo rib),
vsa omamna sredstva, še posebej alkohol.

halal govori o krvi, svinji, zakolu živali, ne govori pa o pitanju.

piščanec, ki je jedel drek malce starejšega piščanca iz etaže višje in je zaklan s pogledom na meko, na lep human način po arabsko, je ok. je halal potrjen. ampak dober pa ni. čisto nič bolj kot un, ki je gledal proti ljubljani.

verjetno se strinjava, da pri alahu čakajo device in ne anal prasicke, k ga v muco niso fasale, a rit majo za lubenice tihotapit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Debata o halalu tu itak ni na mestu, ker izhaja iz, še v osnovi, zgrešene logike/vere.

Mislim da je nekje že tema o halalu, predlagam, da se tam nadaljuje debata.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Tale Leder mi je zanimiv, veš mogoče, kako pogosto koljejo govedo in če prodajajo tudi jetra?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113

če si ne moreš privoščiti kvalitetnega pristno pridelanega mesa, raje postani vegetarijanec,
boš več dobrega zase naredil...