Perutnina v naših trgovinah

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zadnjih par let ne znam več kupovati perutnine. Naj bo Spar, Merkator, Tuš, ...
V mesu je zastala kri in je vse skupaj zato grenko in ogabno. Perutnina Ptuj, ali Pivka - vseeno. To menda delajo z elektriko in je zato zastala kri.

A se da dobiti še kje "bolj normalno" kuretno?
sprasujem se.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Naš maček je samo piščanca od Lidla. Pri Perutnini in Pivki samo povoha in se obrne.

Ne vem. Lidlov je pa meni tako "prazen". Že ko odpreš embalažo meso nima praktično nič vonja. Nič... čisto "nevtralno".

Kaj je bolj zdravo pa pojma nimam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Da slučajno naši v kak specialen plin ne pakirajo. Najbrž tudi Lidl to počne, vendar mogoče je plin drug, ali pa kak dodaten dodatek.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Imaš v mercatorju bio/eko perutnino, poskusi in poročaj če je kaj drugačnega okusa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ksz
Rad bi spoznal vzrejo tistih bio eko Mercator piščancev.
Sosed jih vsakih nekaj mescev nekaj vzredi in proda. Pa do daleč od farmrske vzreje, še vedno pa zame niso čisto bio eko, ker po mojem znanju prav veliko sonca niso videli.

Če pa dobiš kje piščance ki so zrasli ob kokli in so stari slabe pol leta namesto 2 meseca se mi zdi, tisto pa je zame bioeko. Ne moreš pa primerjati tistega mesa s trgovinskim.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
Domači piščanci imajo veliko maščobe, ne tako ko tile trgovinski ko je sam koža čez nategnjena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Če kri ni odtekla, naj bi meso bilo pikasto (rdeče pike). To je baba čula, baba kazala. Probaj dobiti meso brez pik.
Nekateri jih koljejo še kar s sekiro. Primeš za glavo pa udri... Sedaj živalo ljubci po meni
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
to baje ni humano, se žvad matra ali nekaj v tem stilu. uradno jih moraš oimrtviti. zunaj delajo to s CO2. potem pa jim kri spustijo
verjetno pa je elektrika hitreje ali pa ceneje
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Humano verjamem da ni, tudi ne vem koliko je humano, da jih je ne vem koliko na m2. A ti muho, komarja doma tudi zapliniš ali ubiješ z elektriko ko te žre za ušesom?
nehumano pobijanje enostavno v prvi vrsti ekonomsko ni smiselno
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Da slučajno naši v kak specialen plin ne pakirajo. Najbrž tudi Lidl to počne, vendar mogoče je plin drug, ali pa kak dodaten dodatek.
Slučajno? V živilski industriji?
hysterical-1.gif

VSI pakirajo v "specialen" plin, praktično vsako pakirano meso vsebuje na deklaraciji napis "pakirano v kontrolirani atmosferi". Gre za presežek kisika (80% namesto 20%, čez palec), ki dlje časa ohrani lepo, rdečo površino mesa... a hkrati povzroča težave v notranjosti, meso je trše, bolj žilavo. Poleg tega je zadeva *lahko* gojišče bakterij, ki se na presežku kisika počutijo kot doma. Zato sem ter tja najdeš kakšno pokvarjeno pakungo, v "nekontrolirani atmosferi" bi se bakterije razvile precej počasneje.

Mogoče naslednjič kupiš perutnino pri mesarju, od različnih rejcev in najdeš kaj ustreznega?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Da bi meso pakirali v kisikovo atmosfero? To je čudno.
sprasujem se.gif

Prej bi mislil, da v argon. Ali dušik.

Ampak v izhodišču je problem, kako je žival (
uf-1.gif
) - torej ubita. Tudi sama industrijska vzreja je problem, vendar bi ga dal v drugo temo.

Danes pri mesarju ne znam najti kuretne, ki bi bila okusna, kot nekoč. V njej je zastana kri. Včasih tudi polomljena kost - tam je šele grdo!
Meso je zaradi tega grenko in niti slučajno okusno. Če smo imeli v prejšnjih letih (desetletjih) kuretno za polovico fonda okoli potrošnje mesa v gospodinjstvu, ga zadnji dve leti skorajda ne kupujemo. Tudi za na žar ni dober.

Ne vem, kje kupovati.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Meni je pa od trgovinskih še najboljši piščanec od PP, tudi vonj je normalen, tisti Lidlov in neki iz prekmurja ima kar malo kiselkast vonj
confused-1.gif
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zadnjih par let ne znam več kupovati perutnine. Naj bo Spar, Merkator, Tuš, ...
V mesu je zastala kri in je vse skupaj zato grenko in ogabno. Perutnina Ptuj, ali Pivka - vseeno. To menda delajo z elektriko in je zato zastala kri.

A se da dobiti še kje "bolj normalno" kuretno?
sprasujem se.gif

Kot prvo je problem z hranjenjem živali. To zelo vpliva na okus. Nekaj firm v sloveniji (pa verjetno tudi v tujini) daje preveč ribje kostne moke. Tudi ostala hrana je važna, koliko jo perutnina dobi. Mnogi tudi zapakirajo meso na čuden način. Pri enem prodajalcu je pre letom zelo smrdelo, čeprav naj bi bilo sveže in zaščiteni atmosferi.

Nasvet za nakup, pojdi v kakšno klasično mesnico, ne supermarkete. Vprašaj za poreklo mesa!!!! Po možnosti celo kdo jih redi. Če boš našel dobrega mesarja, hodi potem vedno tja.

Meso je tudi potrebno začiniti ali marinirati dosti pred peko/kuhanjem. Naj odstoji par ur v hladilniku, nato ga daj ven da dobi sobno temperaturo. Tudi vrsta olja vpliva na okus!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, hvala. Vse to je jasno.
Problem je še vedno v zastani krvi v piščančjem mesu. Vem da so klavnice organizirane po EU direktivah, vendar to ni razlog, da je pri nas piščančje meso zaradi EU direktiv ogabno in neokusno. (Saj se gremo federacijo, kajne?)

Nekako ne verjamem, da sem edini, ki ga moti kvaliteta mesa - kakorkoli že. Očitno pa je, da se je to pojavilo po letu 2005 ali tam nekje.
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Si že kdaj probal ''kosher'' sol?

http://en.wikipedia.org/wiki/Kosher_salt

Saj sol ni kosher, ampak je namenjena temu da izvleče kri iz zgornjih delov mesa. V principu je grobo mleta morska sol.
V povprečju nisi ti edini ki se zanima za kvaliteto mesa in okusa. Tudi moja boljša polovica ima veliko pripomb glede tega, pa po svoje ima hudo zelo prav če se poglobim v okuse.

Pazi tudi na kvaliteto pečenja, lepo počasi, prepečeno do kosti, brez kakršnje koli krvi...

Malo treniraj pečenje, pa kupuj raje pri majhnih mesarjih kot veleblagovnicah.
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Demz, še nekaj.... res pojdi v maanjšo mesnico, zadnjič sem šel v eno tako, in je prav prijetno dišalo po svežem mesu. Veleblagovnice... ne ne.

Začni pri izvoru, dvomim da boš kure sam klal. Sicer imam občutek da je imela perutnina v moji mladosti drug okus, ampak moramo se sprijazniti s tem kar imamo.