Kateri žar?

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Imam lanski model - sam pleh ni toliko slab - največji problem so "noge" in sistem posode za pepel (letošnji ima drugače rešeno in ne morem oceniti, deluje pa "na uč" bolje). Mimogrede - s posodo za pepel tudi odpiraš spodnji zrak - je pa treba kar nekaj vaje, da ujameš prave nastavitve (kar pa pri Webru tudi ni kaj bistveno drugače).

Manjko je seveda tudi "manjkajoča" sredinska luknja v mreži (za pica kamen npr.) - se pa, vsak pri mojem, da mreža na vsaki strani dvigniti, kar pride prav ob morebitnem dodajanju oglja med peko.

Ampak IMHO je vreden svojega denarja - še posebej če kupuje nekdo, ki ne ve ali bi Webra, ali bo sploh delal kaj na žaru ...

Po mojem bo moj zdržal kakšnih 10 sezon - potem pa bo verjetno padel Weber.

Mimogrede - ravno danes spekel pišeka na "pir piksni" - pišče 1,6 kg - 3 ure na ca. 150 stopinj, dodana češnjeva žagovina za dim - mljask.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jaz imam zdele dilemo, vzeti Weber 57cm ali ne.

Sicer so 3 ali 4 modeli v 57cm izvedbi, všeč mi je da ima termometer, pa da spodaj lahko pospravis pepel ko se nabere.

Je nek no-name res slabsi od na videt identične konstrukcije Webra?
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Mislim, da se splača stegniti za Webra, če si v dilemi. Jaz imam original, oče pa nek ponaredek. Na prvi pogled ni bistvene razlike, potem pa ko ga uporabljaš, razliko predvsem čutiš. Pločevina nekoliko tanjša, spodnja rešetka tako redka, da če ne uporabiš briketov, oglje pada na dno, pa tudi rešetka za peko redkejša in posledično marsikateri čevap pade v oglje. Cena Webra je zasoljena, vendar z njim vsaj nič ne kiksneš.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ksz

Kaj naj naredim za letno kuhinjo? Jaz nočem zdaj v tem vremenu NIČ notri kuhat. Problem je ker v vrtu bi rabil bolj kot ne prostostoječ komplet.

Vse skup pozidat oz. iz kakega kamenja? 2-3 metre inoxa, grdo in verjetno drago? Žar narest na novo v sklopu tega ali nekako integrirat Webra, ki ga že imam? Rad bi tudi kako alternativo npr. plata na plin ipd. ne samo oglje.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Men je najlepš videt vgrajen npr. žar v lesen ali kamnit pult, tako da je rob žara v nivoju pulta. Pa da ni INOX, kot v mesariji. Pogooglaj malo....izkoristi kar imaš.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Men je najlepš videt vgrajen npr. žar v lesen ali kamnit pult, tako da je rob žara v nivoju pulta. Pa da ni INOX, kot v mesariji. Pogooglaj malo....izkoristi kar imaš.

Koliko pa pride, da bi dal delati takšno DIY zadevo? Sem gledal, zna biti zelo lepo.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Moj nasvet samo še glede žara, če že delaš potem računaj z žarom na oglje in s pokrovom. Ne vem pa koliko boš namenil - ultimate setup je kamado ali green egg večje velikosti. Ali pa kar oboje skupaj s plinskim inox grillom. Mal over the top ampak užitek ob delu je priceless....

https://www.google.si/url?sa=i...461140503705035
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Mislim, da se splača stegniti za Webra, če si v dilemi. Jaz imam original, oče pa nek ponaredek. Na prvi pogled ni bistvene razlike, potem pa ko ga uporabljaš, razliko predvsem čutiš. Pločevina nekoliko tanjša, spodnja rešetka tako redka, da če ne uporabiš briketov, oglje pada na dno, pa tudi rešetka za peko redkejša in posledično marsikateri čevap pade v oglje. Cena Webra je zasoljena, vendar z njim vsaj nič ne kiksneš.
Je tole primerno za hobi žar mojstra? http://www.merkur.si/prosti-ca...tle-57-cm-black
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Vzemi vsaj premium serijo, da imaš spodaj posodo, ne pladnja (veter hitro razpiha) in da imaš na rešetkah možnost dvigniti jih za dodajanje oglja. Še bolje pa master touch
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Vzemi vsaj premium serijo, da imaš spodaj posodo, ne pladnja (veter hitro razpiha) in da imaš na rešetkah možnost dvigniti jih za dodajanje oglja. Še bolje pa master touch
smile-1.gif
Sorry fantje, tole je pa čisto preko budžeta. Za 2-3x letno ne dam preko 300€. Dvomim tudi da je končni izdelek toliko boljši od "bosanksega" žara (dva betonska bloka in mreža).
Bom sam nekaj nazidal.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Romzi.....tudi ce izberes J. Oliver žar boš na boljšem, kot pri "dveh ceglih in mreži". Probaj tega ki si si ga zamislil pa potem dalje....
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Vzemi vsaj premium serijo, da imaš spodaj posodo, ne pladnja (veter hitro razpiha) in da imaš na rešetkah možnost dvigniti jih za dodajanje oglja. Še bolje pa master touch
smile-1.gif
Sorry fantje, tole je pa čisto preko budžeta. Za 2-3x letno ne dam preko 300€. Dvomim tudi da je končni izdelek toliko boljši od "bosanksega" žara (dva betonska bloka in mreža).
Bom sam nekaj nazidal.


Npr
http://m.idealo.de/preisvergle...eber-grill.html
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Da pojasnim. Dva betonska žara sta mi dobesedno razpadla, prvi je zdržal kar nekaj let, drugi pač ne. Sem upal, da bom s poceni plehnatim nadomestkom prišel skozi, pa kaže da ne.
Najverjetneje bom nekaj sčaral z Ytongom, ne bom prvi...