Kateri žar?

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Ne komentiram tega kaj delajo prodajalci pri nas. Preveri samo ali se regulator tako zamenja, da ne bo slo kaj narobe. Garancija pri Webru je pa precej dolgotrajna in dobra. Odziv v teh primerih tudi. Da se ne bos kdaj po glavi tolkel. Stvar v tujini je le v tem, da je vec prodajnih mest in vec akcij. Pri nas to ne gre enako...se pa zavedam razlik v ceni in upam da speljes zadevo tako da bos zadovoljen.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zakaj ga pa ne nabaviš iz kanade? Cena bo sicer potem bolj verjetno okoli 1600, še vseeno 800 ceneje.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
KSZ evo nabavo weber spirt e-320 classic...seveda v avstriji za 645 €...ne pa pri nasih oderuhih...nisem ga se sestavil, tako da ne vem se kateri regulator uporabit
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
KOt sem ze napisal sem kupil zar v avstriji...sedaj sem kupil se converter iz nemskega regulatorja na SLo regulator in zadeva spila kot mora....nasi pri Kraljih žara pa so navadni preavranti in nakladalci...ker širijo napačne info...

še link do reduktorja http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=1000&product_id=1190045424

verjetno je žar sedaj res nevaren kot trdijo pri uradnem zastopniku za weber...čeprav se žar uporablja z regulatorjem kot je napisano...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Ne vem zakaj. Uporabljaš 50mbar regulator, tako kot je predpisano. dokupil si edino adapter, da ti regulator paše iz DE navoja na naše jeklenke. Torej še vedno uporabljaš žar z 50mBAr regulatorjem tako kot je to predvideno.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Ce nisi nic vidno spremenil na zaru se ne sekiraj. To je ameriski nacin....zavarovani pred vsemi moznimi napakami. Npr. si "lesen" in cudno privijes cev na reduktor pa ti kaj odnese v luft. Pac po njihovo ne tega delat, ker je nevarno. In adapter je res nekaj drugega kot regulator. Uzivaj!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nemški in naš navoj sta identična in tudi cevka na sredini ni ovira, le drugačen način tesnenja je in ena navadna plinska "dihtunga" to reši, tako da tale adapter je čisto brez veze! Pet let tako uporabljal v ADju - tudi vožnja ni nič vplivala!
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Nemški in naš navoj sta identična in tudi cevka na sredini ni ovira, le drugačen način tesnenja je in ena navadna plinska "dihtunga" to reši, tako da tale adapter je čisto brez veze! Pet let tako uporabljal v ADju - tudi vožnja ni nič vplivala!

ja hitro si mi to sedaj povedal :D jebela cesta jaz pa sem se sekiral zaradi onega luleka ven :D...navoja sta res enaka ja, jaz sem mislil da lulek pride v kaksno cevko noter v nemskem ventilu. Kakorkoli ze, sedaj imam samo adapter za nemski originalni regulator, dela kot sus, sedaj sem nabavil se https://www.springlane.de/weber-gusseisen-grillrost-fuer-spirit-300-2er-set.html in sem resen za nekaj casa :D...ko zacnem resno uporabljat pa se kako slikico prilimam.

Hkrati pa vam bom lahko povedal se primerjavo s pocensko zadevo, ki sem jo kupil pred par leti in se vedno lepo pridno dela, brez da bi prerjavela...

hvala vsem za pomoc, McGiver ti pa drugic prej to napisi :D
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Ne vem zakaj. Uporabljaš 50mbar regulator, tako kot je predpisano. dokupil si edino adapter, da ti regulator paše iz DE navoja na naše jeklenke. Torej še vedno uporabljaš žar z 50mBAr regulatorjem tako kot je to predvideno.

tako razlagajo pri kraljih žara :D meni je itaq jasno da je vse ql in da ni neke bojazni
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Mimogrede...če kdo nabavlja plinski žar, naj pogleda tudi za Cadaci. Prejšnji teden sem nabavil Cadac Carri Chef 2, predvsem za uporabo na balkonu stanovanja in občasne piknike na kakšnih izletih (je zelo enostaven za sestavljanje in razstavljanje).

Imaš različne opcije delovnih površin, jaz imam trenutno tole kombinacijo, ki je spodaj v videu:

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OeUml103Tck" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Pri nas sem ga najceneje dobil za cca. 200€ in zaenkrat lahko samo priporočam.
zmaga.gif

harvey norman
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.253
135
63
Celje
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:

harvey norman

Uf, lepa cena. Sicer ne vemo, za katero kombinacijo ploščgre (prva fotka je lahko simbolična, cena pa je zelo odvisna od teh plošč), ampak tole zna biti najugodnejša ponudba v Evropi...
zmaga.gif
 

SeGal

Zelenc'
30. maj 2016
1
0
1
Pozdravljeni,

nahajam se pred dilemo kateri zar naj vzamem, plinski ali na oglje. Iskreno veliko raje bi imel na oglje ker bi rad videl da ima meso, ribe in ostalo okus na pravi zar.

SIcer pa imam odprt balkon v bloku in ne vem koliko se dimi zar na oglje?

Ker sem zacetnik in velik laik v zaru in peki, bi potreboval tudi nasvet kje dobiti poceni in dober zar? Gledal sem akcije pri merkurju, e-lecklerku, sparu itd. Veste kje za kako dobro akcijo?

Nekateri omenjate plosce za peko pice in ostale vrste plosc, to pride v postev samo pri plinski varianti? Ce kupim plinsko varianto, kje lahko dobitem te plosce in kako bi lahko pricaral pravi okus po oglju?

Hvala za pomoc
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ma jest se pa letos lotim zidane zadeve s kuriščem od metra in pol. Tko da bom lahko not gonil odojka, al pa sač kombiniran z rešetko, al pa kamen za kalamare, al pa kotel za pasulj. Teli Webri so mi sicer seksi, sam jest sm Balkanc in palikuča po duši. Vsak po svoje, važno da se dimi.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Za balkon bi verjetno pogledal za plinskim ali električnim žarom. Ne vem kakšen imaš balkon in kako so razporejeni, sam men sigurno ne bi bilo všeč, če bi mi kdo smradil z ogljem na balkonu...
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Moja izkušnja z plinskin Q Weber žarom je takšna, da glede dima(pač pri peki se konkretno ustvarja dim s paro) ni tako velike razlike med ogljem in dobrim plinom, da se zagaman fouš sosed ne bi obregnil. Samo vonj je drugačen. Tudi jaz ga imam na balkonu in še par ljudi poznam, ki jih imajo. Mislim, da s plinskim žarom ne zgrešiš. Mora bit pa tak, da ima kakovostno rešetko in ne neke plošče, kjer se bo maščoba še bolj žgala in kadila.