Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Fantje.....take it low&slow. Opremljeni ste, kakorkoli ste že prišli do žarov, zdaj jih imate. Pridite jih malo pokazat.
wink-1.gif


Traditional Smoke&Grill BBQ Meetings are back!
smile-1.gif


Sezona BBQ-ja sicer traja vse leto, za začetek glavnih druženj ob smokerjih pa so najprimernejši dolgi pozno pomladni dnevi. Letošnja otvoritvena lokacija je prečudovita. Stari Maln - gozd, potok, mlin, prostor za smokerje in veliko obiskovalcev - zraven pa seveda lokal z odličnim pivom Human FIsh in POZOR - najboljšim šmornom iz ponve gospe Mirjam!
Pa ne samo to, Stari Maln ni nikakršen novinec v BBQ-ju in že lep čas nudi tudi meso iz svojih domačih smokerjev, kar je vredno vseh pohval in samo še en znak, da bomo tu še posebno dobrodošli.
Letos je za slovenski BBQ posebno leto, zato bo na druženju prisotna tudi ekipa Slovenian BBQ Society. Peter, Dejan, Miki in Aleš bomo na voljo za vsa vprašanja in za spodbudo vsem, ki razmišljate, da bi se aktivno s svojo ekipo ali kot člani drugih ekip udeležili prvega slovenskega BBQ tekmovanja - Slovenia BBQ Open 2017, ki bo septembra na Zbiljskem jezeru.

Za začetek pa skupaj prirpavimo najboljši BBQ prvega Žarovnijskega BBQ Meetinga leta 2017! Prinesite svoj pokrit žar ali smoker, izberite si recept in sestavine, pripeljite družino in povabite prijatelje. Kot vedno bomo na koncu prisluhnili glasu ljudstva, ki bo izbral tokratno najboljšo ekipo srečanja. Se še spomnite lanskih zmagovalcev? Že slišim klice izzivalnih ekip?

Vse informacije na bbq@zarovnije.si

Lep žarovniški pozdrav in upam, da se vidimo v soboto 10.6.2017 v Starem Malnu na Vrhniki. Srečno!
wink-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Še dva dni do BBQ MEETINGA v Starem Malnu
wink-1.gif

Nekaj pomembnih informacij za aktivne udeležence in še bolj pomembnih za obiskovalce. Vsi, ki boste prišli s svojimi žari in smokerji pridite do 9ih zjutraj. Najbolj pridni bomo tam že ob 6ih, tako da če kdo rabi dodatne BBQ ure lahko pride že takrat. Z avtomobili je možno pripeljat opremo na mesto, potem pa se avte prestavi nazaj na spodnje parkirišče pri rampi. Po jutranji kavici zakurimo in najbolje, da si doma že v toliko pripravite vse skupaj, da bi bilo najkasneje ob 10.30 že v smokerjih. Ko bo to mimo smo "frej", kar pomeni da se posvetimo debati in druženju, zraven pa uživamo ob pogledu na četico smokerjev v akciji.
wink-1.gif

Obiskovalci, ki Stari Maln poznate že veste, da se da naokoli naredit par krajših izletov, potem pa ste nekje do 14h vabljeni na prizorišče. Ob 15h bomo imeli BBQ DEMO delavnico. Prikazali bomo osnove za dober začetek in obenem predstavili SBBQS -
Slovenian BBQ Society, ki v septembru organizira prvo slovensko KCBS BBQ tekmovanje - Slovenia BBQ Open 2017. Ekipe še vedno dobrodošle in če bo interes se lahko v soboto popoldne vsedemo za malce bolj poglobljeno predstavitev.
Zdaj pa tisti najbolj "aktiven" del. Okrog 19h bomo vsi pitmajstri pripravili BREZPLAČNO degustacijo BBQ-ja. Namen degustacije je, da se obiskovalcem predstavi okus tradicionalnega ameriškega BBQ-ja, obenem pa boste lahko s kuponi, ki jih bomo razdelili, oddali svoj glas za najboljšo ekipo tistega dne. Ekipa Stari Maln bo v soboto na svojem meniju tudi predstavila hišni BBQ, tako da vabljeni na kosilo od 12h naprej. Vse informacije na voljo preko FB sporočil in na email bbq@zarovnije.si.
Srečno in se vidimo v Starem Malnu!
wink-1.gif
 

KobolM

Zelenc'
31. avg 2010
23
0
1
Primorska
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik klemenj pravi:
Je druga embalaža, ampak meni se zdijo še boljši
smile-1.gif

Res je. Jih pa hitro zmanjka. Sem se že navadil, takoj ko so prišli, sem jih en orenk voziček nabavil. Po moje sem jih tretjino zaloge tiste štacune odnesel ... Bi pričakoval, da bodo imeli celo poletje, pa ni tako.
Zgleda, da se bomo za Lidlove brikete še tepli naslednje leto?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Lidl Trbovlje je še vedno do sedaj, ko sem prišel imel brikete. Vedno, ko grem tja tudi kako vrečko vzamem. Tudi danes sem. Počasi kopičim zaloge.
smile-1.gif

Je pa zanimivo, da ko sem bil na Hrvaškem v Lidlu so imeli pa isto pakiranje kot pri nas lansko leto.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Nč sm še jst "not padu "
grin1.gif


Ravno iz Obija, kupil Master Touch 57 GBS, že redna cena je OK (299,99) in pol k sm vzel še en 2 pizdr, sm dobil 18% popusta (petkov -DDV nad 300)
zmaga.gif


Jutr pa akcija
grin1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pozdravljeni vsi ljubitelji pravega tradicionalnega low&slow BBQ-ja,

16. in 17. septembra 2017, se bo na Zbiljskem Jezeru odvilo prvo slovensko BBQ tekmovanje po pravilih KCBS - Slovenia BBQ Open 2017. Prijavljenih je že 25 ekip, od katerih je 5 slovenskih. Tekmuje se po pravilih KCBS, vendar za registracijo ekipe na tekmovanju ni potrebno biti njihov član, razen v primeru, da želite biti vključeni v točkovanje za sezono. Tekmovalnih kategorij je 5: Pork(pulled pork), pork ribs, beef brisket, chicken in Mystery box (določi organizator). Slovenian BBQ Society 26. avgusta prireja še en Cooking Class, kjer se bomo posvetili pripravi teh 4ih kategorij. Class bo izveden v Gostilni Gerbec na Igu in bo enodneven, vodijo pa ga pitmastri SBBQS. Traja od jutra do večera. Tokrat smo zaradi tekmovanja v septembru na ponudili tudi opcijo, da si pripeljete svojo opremo in izvedete "competition bbq cook" v okviru classa na svoji opremi. Za sestavine bo poskrbljeno.

Če vas zanima smo na voljo za vse informacije. Srečno!

 
Nazadnje urejeno: