Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
Da se pridružim debati tudi na tej strani.

Ženo sem končno prepričal, da je MasterTouch res tisto najnujneše za življenje.

Na spletni trgovini kraljžara.si sem videl, da imajo garancijo najnižje cene in 2% dodatnega popusta, če prinesem fotko cene iz druge trgovine. V Bauhausu je trenutno 250€. In kaj mi je rekel prodajalec? Da naj grem kar tja kupit, ker da mi ga za to ceno ne prodajo!?!?! To je garancija??!! Uradno predstavljena na njihovi spletni strani????
No, ker je bil petek sem šel v Obi in kupil še velik kup opreme za katero bi lahko kralj žara lepo zaslužil.... pa ni. In dvomim, da bo kadarkoli od mene.

Skratka, po sestavitvi in pomivanju sem žar prikuril in prekuril, potem pa spekel mešano na žaru, da se počasi privadim nanj. Do zdaj sem pekel na https://www.mimovrste.com/plin...KiOYaArrf8P8HAQ in je princip precej drugačen.
Zdaj pa na prvo stran in brati vaše poste.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Dones mi zdravje ne dopušča, da bi kaj raziskoval.
Bo kr klasika. Olje, sol, poper, neke začimbe (skrivnost matere) in vročina v Jeamiju :D. Pisčanec na pivu je kr fajn sam preden ugotovit kje je pol piksne pira pa traja. V drugo mi je uspelo
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kje dobite pšanca, pa da ni ubit z elektriko in vsepovsod zastala kri itd ...
bonk.gif
, meso zaradi tega grenko in ogabno.
Tisto kar kupiš v šparu, tušu, merkatorju, ni vredno nič! Zadnjih nekaj let zaradi tega sploh ne kupujemo več perutnine. Pa bi jo, če bi bila kvaliteta kot treba.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gucci pravi:
Da se pridružim debati tudi na tej strani.

Ženo sem končno prepričal, da je MasterTouch res tisto najnujneše za življenje.

Na spletni trgovini kraljžara.si sem videl, da imajo garancijo najnižje cene in 2% dodatnega popusta, če prinesem fotko cene iz druge trgovine. V Bauhausu je trenutno 250€. In kaj mi je rekel prodajalec? Da naj grem kar tja kupit, ker da mi ga za to ceno ne prodajo!?!?! To je garancija??!! Uradno predstavljena na njihovi spletni strani????
No, ker je bil petek sem šel v Obi in kupil še velik kup opreme za katero bi lahko kralj žara lepo zaslužil.... pa ni. In dvomim, da bo kadarkoli od mene.

Skratka, po sestavitvi in pomivanju sem žar prikuril in prekuril, potem pa spekel mešano na žaru, da se počasi privadim nanj. Do zdaj sem pekel na https://www.mimovrste.com/plin...KiOYaArrf8P8HAQ in je princip precej drugačen.
Zdaj pa na prvo stran in brati vaše poste.

Tole je primer za tržno inšpekcijo ...
 

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
Citat:
Uporabnik MTB75 pravi:
To je res šušmarsko.

Drži. A se z inšpekcijo in podobnim ne bom ukvarjal. Vem še za en primer neprofesionalnega odnosa te trgovine. S takšnim odnosom dolgo ne bojo na sceni, sploh, če se takšna praksa obelodani. Zato sem vas pa obvestil.

V Obiju so me pa bili zelo veseli
cheer.gif


Enako bo z majstri, ki mi pridejo delati ta vikend. Reveži bojo morali jesti z Webra...
grims-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Gucci pravi:
Citat:
Uporabnik MTB75 pravi:
To je res šušmarsko.

Drži. A se z inšpekcijo in podobnim ne bom ukvarjal. Vem še za en primer neprofesionalnega odnosa te trgovine. S takšnim odnosom dolgo ne bojo na sceni, sploh, če se takšna praksa obelodani. Zato sem vas pa obvestil.

V Obiju so me pa bili zelo veseli
cheer.gif


Enako bo z majstri, ki mi pridejo delati ta vikend. Reveži bojo morali jesti z Webra...
grims-1.gif

kaj se sekiras :D jaz sem jim ponudil da jim plačam 50 eur več kot pa stane žar v Avstriji (bi ga kupil raje v SLO), pa mi ga niso prodali (so nabijali o nekih standardih pa bullshitali), pa sem šel pač v Avstrijo...norci pac naj kupujejo pri njih
 

KraljZara

Zelenc'
30. maj 2017
1
0
1
Citat:
Uporabnik Gucci pravi:
Da se pridružim debati tudi na tej strani.

Ženo sem končno prepričal, da je MasterTouch res tisto najnujneše za življenje.

Na spletni trgovini kraljžara.si sem videl, da imajo garancijo najnižje cene in 2% dodatnega popusta, če prinesem fotko cene iz druge trgovine. V Bauhausu je trenutno 250€. In kaj mi je rekel prodajalec? Da naj grem kar tja kupit, ker da mi ga za to ceno ne prodajo!?!?! To je garancija??!! Uradno predstavljena na njihovi spletni strani????
No, ker je bil petek sem šel v Obi in kupil še velik kup opreme za katero bi lahko kralj žara lepo zaslužil.... pa ni. In dvomim, da bo kadarkoli od mene.

Skratka, po sestavitvi in pomivanju sem žar prikuril in prekuril, potem pa spekel mešano na žaru, da se počasi privadim nanj. Do zdaj sem pekel na https://www.mimovrste.com/plin...KiOYaArrf8P8HAQ in je princip precej drugačen.
Zdaj pa na prvo stran in brati vaše poste.

Pozdravljen, Gucci.

Če boste podrobno prebrali naše pogoje garancije najnižje cene (2. točka), garancija velja za redne cene žarov in ne znižanja in popuste na razstavne modele. Redna cena v Bauhausu je 339 EUR, v prodajalnah pa redne cene variirajo +- 10 EUR. Žal vam tudi po zakonu ne smemo prodati žara pod nabavno vrednostjo, prav tako pa nam niste poslali nobenega dokazila o redni ceni 250 EUR. Naš način poslovanja je pošten in korekten, od nas odhajajo zadovoljne stranke, z žarom ki ga potrebujejo, ne z žarom ki bi ga hoteli prodat.

Žal nam je, da nismo našli skupnega jezika in smo hkrati veseli, da ste kupili odličen žar. Škoda, da niste v Bauhausu vzeli še pripomočkov, če so vam že ponudili ceno žara pod nabavno in ste "nagradili" Obi.

Lep pozdrav in obilo veselja ob peki.

Nejc
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.539
8.896
113
Ojej, celo oglasili ste se. Pred novim letom vas kličem v ponedeljek, če se da dobit petkova cena za žar, ker sem hotel dat pač Slovencu zaslužit. Aroganten odgovor da ne in sledil je klik na ebay, kjer je bil žar s poštnino cenejši za 60 Eur od vaše redne cene in 15 od vaše akcijske, ki bi vam jo z veseljem plačal. No, tko pač ne kupim pri vas niti vijaka in ste pušili od mene blizu 600 EUR prometa, pa ketla nisem niti štel zraven. Tko da poboljšajte se in skinite tisto garancijo cene, če je niste sposobni prebolet.
 
Nazadnje urejeno: