Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Weber akademija. Vsaj ne bo čevapov in hrenovk, kot na prezentaciji v Lesnini......pa kot je videti boste imeli v uporabi Kettle žare in ne le plinskih, kot v Lesnini.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Lani je pri Lesnini pekel cca. 3-kile mesa indirektno na oglju, čevape in ostalo robo pa sproti na dveh plinskih žarih.

A letos ne bo nič pri Lesnini?
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18


Lepo da se trudite, a koncept tele akademije se mi zdi precej brez veze.
Sprašujem se namreč, kaj je pravzaprav njen namen?

Če hočete izobraževati in praktično prikazati vsestransko uporabnost Webrov, pridem z veseljem. Tudi plačam, ni problema.

Če pa organizirate fensi šmensi slow food event ob vrhunski kapljici s cijem prodati za jurja in pol robe, pa vam želim le prijetno zabavo in dober tek. Za "razvajanje brbončic" in kup stvari, ki jih niti nočem, ne dam namreč niti centa. Kaj šele 45 EUR...
crazy1.gif

Bilo pa bi prav, da zadevo poimenujete vsebini primerno. Akademija peke na žaru to namreč gotovo ni.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18


Najlepše se Vam zahvaljujem za res izčrpno pojasnilo.

Želel pa bi Vas opozoriti, da ste očitno zgrešili forum na katerem reklamirate svojo Akademijo.
Verjetno ste imeli v mislih forum kjer se zbirajo Cosmo bejbe, pa Vas je pot pomotoma zanesla na Alter.
Tule se namreč zbiramo pretežno preprosti ljudje, ki radi pojemo pošten kos mesa in ga poplaknemo z vrčkom dobrega piva ali špricerja.


Naj pa Vam še enkrat zaželim obilo užitka ob Webrovem lifestyle gurmanskem kosilu.

Upam, da Vam bo uspelo udeleženke temeljito poučiti o vrstah mesa, pripravi mesa, pripravi žarov za peko, predstaviti nekatere najpomembnejše pripomočke za peko, ter jih naučiti nenazadnje vse o čiščenju in vzdrževanju žarov.

Pa dober tek!
srce-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Gaston....ko preberem tvoj post se kr pomirim. Teli modeli so pa mal odplaval. Vprašanje kako lahko to delajo na forumu, ker so firma. Mene so lani najprej vsi popljuval, da sem prodajalec Webra, ukinili so mi eno temo in da ne naštevam naprej. Pa sem samo res zadovoljen z Weber žari in pač delim navdušenje. Zgleda da se tud na Alterju da uredit reklama.
rolleyes-1.gif


Fantje v glavnem ste ga falil z Weber Lifestyle pristopom. Sicer je pa takih dosti v Sloveniji, da bojo pol kolegom kazal najnovejši svetleč Weber na terasci, pa naredili receptek ali dva z ananaskom in repkom kozice na palčki ob ujemajočem vinčku po nasvetu kvazi Weber Lifestyle gurujev.

Ko se boste pa odločili za pravo Weber demonstracijo pa nam spet pišite.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Mene so lani najprej vsi popljuval, da sem prodajalec Webra, ukinili so mi eno temo in da ne naštevam naprej.
Se spomnim, ja.


Citat:

Ko se boste pa odločili za pravo Weber demonstracijo pa nam spet pišite.
cheer.gif
Word!



Ti, twinman, kaj pa če bi midva ob priliki organizirala Prvo Vseslovensko Oh-in-sploh Žar Univerzo?

Ti poskrbiš za meso in peko, jaz pa za doma varjeno pivo.

Pa Miho povabiva?
Free of charges, of course.
Če Univerza zanj ne bo dovolj nobl, naj si pa prinese kakšno fensi buteljkico. Kak pecljat glaž, da bo sploh lahko pil, bomo pa že našli...

evil.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Hm....je za razmislit. Najprej dam tale vikend skozi, pa kakšno slikco prilepim, ko se vrnem. Ideja se mi mota po glavi že nekaj časa.
cool-1.gif


Za domače pivo pa......RESPECT!!!
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Ena izmed redkih kvalitetnih tem na Alterju, ki jo z užitkom preberem......ampak s polnim želodcem, ker drugače postanem prehitro lačen.
 

Kupi_Zar

Zelenc'
6. apr 2013
23
0
1
Citat:
Uporabnik Gaston pravi:
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Mene so lani najprej vsi popljuval, da sem prodajalec Webra, ukinili so mi eno temo in da ne naštevam naprej.
Se spomnim, ja.


Citat:

Ko se boste pa odločili za pravo Weber demonstracijo pa nam spet pišite.
cheer.gif
Word!



Ti, twinman, kaj pa če bi midva ob priliki organizirala Prvo Vseslovensko Oh-in-sploh Žar Univerzo?

Ti poskrbiš za meso in peko, jaz pa za doma varjeno pivo.

Pa Miho povabiva?
Free of charges, of course.
Če Univerza zanj ne bo dovolj nobl, naj si pa prinese kakšno fensi buteljkico. Kak pecljat glaž, da bo sploh lahko pil, bomo pa že našli...

evil.gif

Če sem kot Miha mišljen jaz, z veseljem pridem
wink-1.gif


lp miha
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Za sproščeno "žarenje" in sproščeno zajebancijo ob pivu / vinu bi se tudi jaz prijavil. Veliko vem, še več se pa lahko naučim.
Prispevam svoj "drekec-pekec" - smokey joe, briketke in kak lep kos goveje pečenke na zanimiv način. Ali pa kakšno "dvomintuno govedino za uvod".
Pa pivo seveda. Na zalogi je tudi kakšen zanimiv home made chutney (yebeno dobro paše k pečenkam - pozabite ajvar itd.).

Pomojem bi bilo tako srečanje bolj produktivno od prej omenjenega srečanja.

V upanju da čevapi, kremenatli in perutničke ne bodo edini žar vas lepo pozdravljam.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Klasika. Florentinci in T-bone od Petrina. 4je komadi. Pečeno samo na bukovi žerjavici , brez oglja + 10 min odležano po pečenju. Dobro je bilo
smile-1.gif