"Viski"

Chuck

Pripravnik
12. feb 2016
59
0
6
Za viski so tile veliko bolj primerni. Reče se jim "Glencairn glass".

Glencairn_Whisky_Glass.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Meni pa to ni lepo, zdi se mi bolj primerno za brandy, da ga primeš "med prste" ali kako bi razložil.

Če se že pije moško pijačo, kar viski je, potem naj bo tudi kozarec moški, ter seveda moška cigara zraven
smile-1.gif
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni pa to ni lepo, zdi se mi bolj primerno za brandy, da ga primeš "med prste" ali kako bi razložil.

Če se že pije moško pijačo, kar viski je, potem naj bo tudi kozarec moški, ter seveda moška cigara zraven
smile-1.gif


Se popolnoma strinjam!
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni pa to ni lepo, zdi se mi bolj primerno za brandy, da ga primeš "med prste" ali kako bi razložil.

Če se že pije moško pijačo, kar viski je, potem naj bo tudi kozarec moški, ter seveda moška cigara zraven
smile-1.gif


Se popolnoma strinjam!

čist odvisno kako dojemaš tole pijačo...
Isto je kot pri pivu, za popivanje in špilanje pravega dedca je vsekakor tak kozarec ali pa za PIR krigel, prava izbira.

Za uživanje pijače in odkrivanje njenih arom in subtilnih okusov so prave izbire Glencairn kozarci (ravno tako za pivo sniferji ali pa taku glass).

Nisem pa snoob da bi preferiral fensi stvari in z veseljem kdaj spijem na hitro pir iz krigla, vendar za počasno srkanje in uživanje je pa potreben pravi kozarec
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
To je "tasting glass". Oblika omogoča pravilen razvoj arome za pravo pokušanje. Ni zapovedan je pa fajn, ko se navadiš.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Oblika zvona zagotovo naredi največji učinek. Drugo kar je to da v njem lahko zavrtiš viskij in sprostiš še dodatne arome.
Plus malo ga pogreješ, ke je steklo tanjše. Je pa res da tole ne gre v kombinaciji z ledom. Ker je fora dase pije brez leda, ohlajenega in ga počasi s sobno in telesno temperaturo dogrevaš in srkaš
wink-1.gif

Jaz sem jih bratu kupil v 1001 dar in podobne kot si ti tegal: http://www.redcandy.co.uk/sagaform-rocking-whiskey-glasses
+ https://www.vat19.com/item/whiskey-stones da ga ne rabiš redčiti z ledom, ampak ga ohladiš z kamni
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Super, na 1001 sem čisto pozabil.

Kako pa so kaj ti kamni, predvsem potem umivanje, al se nič ne?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
1001 je kul, je pa kar drag. Jaz sem dal za kozarce pa kamne kakih 40€.
Ne rabiš umivanja. Gre za granitne kamne, ki jih hraniš v zmrzovalniku, nato jih daš v viskij, po uporabi splakneš z vodo in nazaj v hladilnik
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Preveri v Single Blend trgovini v Ljubljani. Če greš osebno tja, ni vrag da ne boš našel česa primernega zase.