DOBRE gostilne, SLABE gostilne

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
pod roznikom -
foculus -
meksicana
kavcic, brezovica,
drugam ne hodim ravno pogosto.
kako temu rečejo.... "so last century" ... vse naštete gostilne živijo samo še na (res) starem renomeju. Ampak kdor hodi res redko verjetno boljššega pač ne pozna.

mozno, meni je pac vsec. lahko mi pa nastejes nekaj boljsih gostiln.

pogoji:

ljubljana z bliznjo okolico (kot je brezovica npr., ne kamnik.)
ni nujno da je poceni, ampak nesme bit prevec drago. razne fine restavracije, kjer npr. zrezk stane 50 eu, odpadejo.
kitajske hrane nemaram


pa lahko mi se poves kaj ti ni vsec v teh gostilnah, razn tega da so stare?

lahko mi predlagas ksno dobro pizzerijo v centru, ker te pa res nepoznam. foculus in dvor sta povprecna, drugih se pa sploh ne spomnem zdele da bi bil. aja, zanc sm bil tm na vicu, mal naprej od tobacne(taka rumena bajta ce se ne motim), je bla dobra pizza. majo pa tut druge stvari, ki so baje tut dobre.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Nekaj gostiln:

Azur - Vrhovci
Puttanescca - Šiška (Bravničarjeva)
Trta - Prule
Piazza - Parmova
Špajza - Gornji trg
Jelen - na koncu Celovške
Dubočica - Zaloška
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Jih bom se jaz par dodal in sicer za MB - v glavnem za zensko povabit:

- kitajska na Dupleski
- Vila Rustica (lep ambient, solidna hrana, primerna tud za kako poslovno kosilo po tecnem sestanku
wink-1.gif
)
- mehiska blizu Sidra
- pizzerija Sidro
- tortice v Pohorski kavarni (tako ambient kot mljac tortice - se vsaka punca pregresi
redface-1.gif
, tud, ce skoz pazi na postavo)

Ajde.
smirk-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:

mozno, meni je pac vsec. lahko mi pa nastejes nekaj boljsih gostiln.



pogoji:



ljubljana z bliznjo okolico (kot je brezovica npr., ne kamnik.)

ni nujno da je poceni, ampak nesme bit prevec drago. razne fine restavracije, kjer npr. zrezk stane 50 eu, odpadejo.

kitajske hrane nemaram





pa lahko mi se poves kaj ti ni vsec v teh gostilnah, razn tega da so stare?



lahko mi predlagas ksno dobro pizzerijo v centru, ker te pa res nepoznam. foculus in dvor sta povprecna, drugih se pa sploh ne spomnem zdele da bi bil. aja, zanc sm bil tm na vicu, mal naprej od tobacne(taka rumena bajta ce se ne motim), je bla dobra pizza. majo pa tut druge stvari, ki so baje tut dobre.




Komot...



Pizzerije: Trta (Prule), Azur (Vič), Kavalino (Trubarjeva), Garaža (Dolenjska cesta), Favola (Dunajska), Kašča Mrlačnik (proti Brezovici/Podpeči), Kaval (Tacen), Laterna (Tržaška)

Normalne gostilne: Ponvica (Brezovica), Kaval (Tacen), Jelen (konec Celovške)

Srbska kuhinja: Napoli (Nove Jarše), Dubočica (Zaloška)



Vse naštete gostilne so blizu in precej poceni (zato recimo nisem pisal recimo prej omenjene Špajze, kjer so bile nazadnje ko sem bil cene prav smešne, tako visokih cen za povprečno - sicer dobro - hrano namreč ne moreš jemati resno)



(Piazza mi ne potegne po okusu, Foculus je že pred leti s študenstskimi boni in delovanju na masi grozljivo pokvaril kvaliteto, Čad je razmeroma nekvaliteten v primerjavi s konkurenco, ima dokaj neprijazne natakarji primerne zgolj za stalne goste in pleskavice na pločevinastih krožnikih 'iz vrtca', Maxicana je kvazi fensi, v resnici so pa eni nekulturni hoštaplerski nategatorji)
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Že mogoče, da ti Mexicana ni všeč (kdo ve, kaj so razlogi), ampak če strogo pogledamo kvaliteto, je trenutno tam najboljša mehiška hrana, kar je lahko dobiš v LJ (dve sta uspešno potonili v bonovski "kvaliteti", tretja - pri unionu - pa že vsa leta kao hoče špilati nek hohštaplerjaj, četudi za to nima prav nobenega opravičljivega razloga, ker ji kuhinja konkretno šepa).

Se strinjam glede čada - jelen je veliko boljši (BTW - toplo pa odsvetujem, da se pri Jelenu naroča kar koli izven srbske kulinarike). Jelen je trenutni kralj srbske kuhinje v Lj kotlu.

Pizzerije so pa v Lj vse bolj ali manj katastrofa. Če sta ti Favola in (nekdo je že prej omenil) Piazza merilo kvalitete, potem je to dejstvo, ki vse pove o žalosti od pizzerij v LJ (en in drug sta se v zadnjem letu konkretno poslabšala). Ampak če je človek lačen (in pizze že nekaj časa ni jedel
grin1.gif
), je pa čisto OK.
 
Nazadnje urejeno:

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
mozno, meni je pac vsec. lahko mi pa nastejes nekaj boljsih gostiln.

pogoji:

ljubljana z bliznjo okolico (kot je brezovica npr., ne kamnik.)
ni nujno da je poceni, ampak nesme bit prevec drago. razne fine restavracije, kjer npr. zrezk stane 50 eu, odpadejo.
kitajske hrane nemaram


pa lahko mi se poves kaj ti ni vsec v teh gostilnah, razn tega da so stare?

lahko mi predlagas ksno dobro pizzerijo v centru, ker te pa res nepoznam. foculus in dvor sta povprecna, drugih se pa sploh ne spomnem zdele da bi bil. aja, zanc sm bil tm na vicu, mal naprej od tobacne(taka rumena bajta ce se ne motim), je bla dobra pizza. majo pa tut druge stvari, ki so baje tut dobre.

Komot...

Pizzerije: Trta (Prule), Azur (Vič), Kavalino (Trubarjeva), Garaža (Dolenjska cesta), Favola (Dunajska), Kašča Mrlačnik (proti Brezovici/Podpeči), Kaval (Tacen).
Normalne gostilne: Ponvica (Brezovica), Kaval (Tacen), Jelen (konec Celovške)
Srbska kuhinja: Napoli (Nove Jarše), Dubočica (Zaloška)

Vse naštete gostilne so blizu in precej poceni (zato recimo nisem pisal recimo prej omenjene Špajze, kjer so bile nazadnje ko sem bil cene prav smešne, tako visokih cen za povprečno - sicer dobro - hrano namreč ne moreš jemati resno)

(Piazza mi ne potegne po okusu, Foculus je že pred leti s študenstskimi boni in delovanju na masi grozljivo pokvaril kvaliteto, Čad je razmeroma nekvaliteten v primerjavi s konkurenco, ima dokaj neprijazne natakarji primerne zgolj za stalne goste in pleskavice na pločevinastih krožnikih 'iz vrtca', Maxicana je kvazi fensi, v resnici so pa eni nekulturni hoštaplerski nategatorji)

Trta sem jedel, nic posebnega, povprecna pizza. Azur je verjetno ta ki sem jo omenil, samo nisem vedel kako se imenuje. kavalino bo treba probat, Favola sem bil samo se pop ravici nespomnem kaksna pizza je tam, kasca mrlacnik - sped povprecne pizze.

glede cada pa, nevem no, meni definitivno najboljsa srbska kuhinja, je pa res da nisem probal tiste ki omenjate. sm pa velik drugih in mi je tm res popolna.


je tut res, da gremo ponavadi v gostilno mimogrede, torej se ne vsedemo v avto in gremo v gostilno samo stem namenom. najveckrat grem z fotrom, ko greva na primorsko - kavcic, ko greva na roznik - čad, ko greva na grad - mexicana, ko grem z prijatelji pa najveckrat foculus ali dvor. uglavnm, povsod velko vlogo igra lokacija. pac grem rad v centr in ne nekam za bezigrad, ostale lokacije so povezane z sprehodom.

se na tole pizzerijo v trnovem sm se spomnu, trnovski zvon al kako je, tut bl tko-tko pizze.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Če sta ti Favola in ...., potem je to dejstvo, ki vse pove o žalosti od pizzerij v LJ (en in drug sta se v zadnjem letu konkretno poslabšala).
Ah, v zadnjem letu pa nisem bil, so bile celo leto druge boljše na programu... po lanskem testiranju je bila pa super (čeprav sem slišal da po novem največkrat zahtevajo rezervacije).

Sicer pa se je verjetno v Ljubljani najbolj poslabšal BUF, od začetka mu je prav dobro kazalo. Komaj se je o njem začelo govoriti pa že vse zamočijo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Poskusi še Allegrio, zdaj je picerija Osmica, če se ne motim, samo je potrebno ujeti enega picopeka, ki pa naredi tako pico z rukolo pa parmezanom, da se mi še cel dan sanja o njej.
grin1.gif


Kavalino je pa isti lastnik kot v Tacnu in so pice na nivoju. Zaenkrat.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:


Pizzerije so pa v Lj vse bolj ali manj katastrofa. Če sta ti Favola in (nekdo je že prej omenil) Piazza merilo kvalitete, potem je to dejstvo, ki vse pove o žalosti od pizzerij v LJ (en in drug sta se v zadnjem letu konkretno poslabšala). Ampak če je človek lačen (in pizze že nekaj časa ni jedel
grin1.gif
), je pa čisto OK.




Ah no tako slabo pa spet ni,pice ima Ljubljana proti okolici in tudi cez mejo za moje pojme res dobre.

Kjerkoli drugje sem jo jedel je bila ista kot tiste solske iz peci k smo jih v osnovni soli dobivali.



Piazza je cist normalna picerija,res da sam pravim da se nekako okusi med sabo ne razlijejo,da mi deluje dostkrat kot da vsako plast materijala posebej okusis,ampak moja stevilka 10 al 13(slanina,jelenja klobasa,suha salama in omaka bolognese)(aka. mesna piza)dodatno jajce in zahteva da je pica bolj zapecena + tabasco in pivo...mmmmmmmmm



PS. Stem da o tem ko mi folk govori kje je kaksna dobra pica in jo sami unicijo ko stiskajo tisti kechup kot nori na pice,sploh nebi omenjal.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Hja,



Kvaliteto pizze ocenjujem po klasični pizzi - torej testo, paradajz, šunka, sir, gobe in kakšna oliva ali dve.

Ker se na istem izdelku najbolje vidi, kje smo (presušeno, zažgano, pretanko ali predebelo, presladko testo, škrtost pri gobah ali čem drugem, zanič šunka...).



Za boljši občutek (higiena, svežost živil,..), pa k oceni vedno vtaknem tudi solatni bar. In Piazza konrekno pogrne točno na solatnem baru. Če je že ta hec, ki je vsem na očeh, tako starikavo pocast, kaj vse šele mečejo na pizzo, ko jo pacajo v zakulisju.
crazy1.gif
(favola pa pogrne na starikavosti jedi in sem in tja sladki pizzi). Zato sem pa napisala, da če sta ta dva lokala merilo za dobro pizzo, potem je v LJ res sranje.



Je pa res, da sem na te reči (higiena,...) postala veliko bolj občutljiva, ko so me v enem lokalu konkretno (zdravstveno) zapacali.
 
Nazadnje urejeno:

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Gostilno Favola pri (AMZS) ocenjujem z 7/10

FuL dobro!*

Smo sli z familijo na kosilo, se vsi fajn najedl, pa popil vsak po dve pijaci
in je dal oce 35€.
Ambient je zelo lep, postrezba, da negovorim - natakarji so fejst, bi dobil od
mene oceno z osem, samo so pozabl solato prnest, Heh.
 

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Ja ni to gostilna cizt po mojem okusu, sicer majo vse lepo,
pa tko tipi top vse.
Eno tocko odbijem zato, ker nesmem ko pojem prizgat cika.
Druga je zgolj zato, da jim ega ne pumpam.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Skozi Martjance se mislim peljat, tako da bo kosilo padlo ali v Šinjoru ali pa pri Urški.
cheer.gif


Upam da me nisi nahecal.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Hvala za priporočilo-smo bili pri Šinjorju na kosilu ko smo šli v Moravske in je bilo odlično.

Edino nad nizko ceno sem bil presenečen glede na ambient in vse ostalo.
cheer.gif


5*
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Argentino je dobra, smo bli včeraj spet. Če si zaželim malo mesnega, grem zmeraj sem.
Drugače pa tud Portal ni slaba, samo trenutno se izogibam tega mesa (čevapi, pleskavice i slično), ker mi zmeraj ali začne glava bolet, ali mi pa slabo rata.
 

frika

Pripravnik
2. okt 2007
43
0
6
Moram nastopit v zagovor piceriji Trta ... Super pice, če kdo pravi drugače, hm, se moti
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bom šu probat....
evil.gif


Pice pa res rad ocenjujem...sam kaj ko niso sposobni bit konstantni! Enkrat dobiš nekaj drugič spet drugo, pa čeprav je bilo naročeno identično.
bonk.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.