Korčula...

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Ali zna kdo povedat ce se da pridet z avtom do tocke oznacene s puscico da bi potem lahko sel cez na proizd?
Cesta gre dost blizu samo do tocke pa vec ne vidim.

Stari sorry ampak takole, ko debatirmo na splosno, o temu in onem okoli Ljubljane si vedno naspicen in in pameten, zdaj pa cisti pussy na neki Korculi, se taxi boata nisi nasel do mojih napotkov..., ne, od tam ne mores na Proizd. Placaj 2 karti in se pelji iz Vele Luke. No offense mate.


Sem vse nasel brez skrbi in obdelal vecino otockov v lastni reziji ker si nisem predstavljal da so tolk blizu. Vseeno nimam pa take moznosti da bi se peljal vecje razdalje kot je tale proizd malce nedostopen.

Sicer sem si pa.itak zelo pomagal s temami iz alterja glede korcule , da sem sploh obcutek dobil. Zdej po parih dneh je dost bolj jasno.
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Ali zna kdo povedat ce se da pridet z avtom do tocke oznacene s puscico da bi potem lahko sel cez na proizd?
Cesta gre dost blizu samo do tocke pa vec ne vidim.

Stari sorry ampak takole, ko debatirmo na splosno, o temu in onem okoli Ljubljane si vedno naspicen in in pameten, zdaj pa cisti pussy na neki Korculi, se taxi boata nisi nasel do mojih napotkov..., ne, od tam ne mores na Proizd. Placaj 2 karti in se pelji iz Vele Luke. No offense mate.


Sem vse nasel brez skrbi in obdelal vecino otockov v lastni reziji ker si nisem predstavljal da so tolk blizu. Vseeno nimam pa take moznosti da bi se peljal vecje razdalje kot je tale proizd malce nedostopen.

Sicer sem si pa.itak zelo pomagal s temami iz alterja glede korcule , da sem sploh obcutek dobil. Zdej po parih dneh je dost bolj jasno.

Ti si tam mislil potem preko plavat
evil.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Nene je pa res da na te pri lumbardi bi lahko, sej zato pravim da si nism predstVljal da so tolk blizu. Tale proizd sm hotu it ker ga je notranjc hvalu, samo tko na uc bi moral iz tri porte al kaj je tam zraven startat to pa ze ne izgleda tolk blizu. Jest mam pac neki ekonomicnega na motor tko da ni glih za daljsi cruising.

Skratka sem sel pa na okoliske otoke katere plaze sem iskal na principu da je na satelitskih posnetkih cimbolj svetla lisa v vodi ker ko sem to videl n a gubavcu mi je to res lep pogled oz lepsi kot da gledam v crnino k je tolk globoko takoj ob obali.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Komerciala vozi iz Vela Luke.

Iz Tri porte moraš it sam s čolnom, s kakšno pasarico bo dobre pol ure, prečkaš še kanal oziroma vstop v Vela luko, kjer pluje tudi trajekt in še kaj
smile-1.gif


Jaz sem se večkrat iz Treh luk peljal ali s pasaro ali gumenjakom (malim) pa ni panike. Pa vedi, da ko popoldne zapiha maestral, da je lahko "veselo"
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
In kok pride rentanje takega colnica? Mores imet izpit oz. ali sploh preverjajo ce ga imas? Sem ze veckrat opazil rentanje...pa na koncu ko omenijo kavcijo se vse konca....mores pustit tam denarja za pol dopusta
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne bi vedel za rent...če vzameš bano in 6ps ne rabiš izpita.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Rabiš "dozvolu za voditelja brodice kategorije A" - min. 15 let, do 7m, do 15 kW in max. 6 milj od obale (šnel kurs/izpit na vsaki kapetaniji). Drugo pa je če kdo to preverja - rentarji prav gotovo, ker drugače mu ne velja zavarovanje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je pri nas tak, da je minimum potrdilo

Doli pa mislim da do 6ps ni treba met nič, kot pri nas prej do 5ps
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Majo pa neke fore okoli poimenovanja, čamci, brodice, brodovi. Vem da je za zastavo veljalo da čamci ne rabijo.

Evo:U očevidnik brodica obvezno se upisuje brodica duljine veæe od 2,5 metara ili brodica s ukupnom snagom porivnih strojeva veæom od 5 kilovata koja je u cjelini u vlasništvu fizičke ili pravne osobe s prebivalištem, odnosno sjedištem u Hrvatskoj.

Iz tega sledi, da za tiste, ki se ne registrirajo pa ne rabiš nič. Ampak Elanova "bana" T300 je točno 299 cm.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, to je to, za brodico ne rabiš nič
smile-1.gif


Ampak 2,5m je hudo malo, to so res tiste male "driske" od jadrnic
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včasih sem vedel na pamet, zdaj pa sem moral preverit - optimist = 2,36m kot najmanjša jadrnica.
No na splošno tekmovalne jadrnice niso registrirane ampak vpisane pri jadralnih zvezah.
Pa še nekaj, tudi tenderji (bajboti) ne rabijo lastne registracije ampak so registrirani po matični ladji.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

S temi hobotnicami se dela taka znanost pol mi pa mulc z laksom v roki ob pomolu na vrniku tako hobotnico potegne ven da sm samo gledal. Pa neki svabi so tudi ob obali vlekli neke majhne hobotnice.

Zdej srecno doma, se kr malo spocijes od te lenobe doli, na avtih ko je sonce luci, zvecer brez luci, v trgovinah vsakic ta drugic jih moras opozarjat da so narobe seveda prevec racunali. Pocasni ko fux da mi ze ni bilo vec smesno.

Edini pravi ice coffe sem hodil v lumbardo pri plazi nek siptar gelaterija al kako se rece, skratka da si dobil notri sladoled in smetano, drugje sam smetano dobis.

Mojito po 75kun, v korculi na obzidju, testiral plavac vino pise od 16-18stopinj, ko sem ga probal je bil topel, kasneje se je shladil na okolico, pol sm vidu da je tam okol obzidja vse nateg.

Dva kelnarja in ena na trajektu za karte so bili res face in se je bilo prov v veselje mal pohecat, drugi zategnjeni ali tihi kot mis, no hrvatija pac.

Vina ob cesti od kmetov cene po 3.5eur, flasirana pa od 6eur dalje, cist prevec se cenijo.
Policisjkih kontrol radarjev itd full prevec

Drugace pa lustno
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Sam sem letos dopustoval v Zaostrogu, kjer so mi domačini ob odhodu kar sami natočili kakih 5 litrov Plavca. Grozdje kupijo na Pelješcu in ga potem doma stisnejo, da ga ponudijo vsakemu gostu nekaj, ponavadi kakšen liter. Je prav prijetno pitno vino.
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
180
13
18
Sm bil od 15 - 30.8 dol na Korčuli v mali vasici Prigradica. V teh 14 dneh nisem opazil nobenega radarja samo eno kontrolo v Pupnatu, pa sem kar nekaj prevozil po Korčuli - cca 300km. Cena vina za domov (Pošip) 15kun liter. Cena piva od 14kun na plažah pa do 25kun na obzidju mesta Korčule. Cena parkiranja 25kun/ura (še zmeraj ceneje kot v Piranu 6,5€/ura) na rivi, višje gor pod nakupovalnim centrom pa 5kun/ura. Kar se tiče domačinov pa sama hvala vsaj v Prigradici je bilo tako. Vsi prijazni, gostoljubni, pripravljeni deliti kakšne nasvete o ribolovu, stare prigode iz pomorstva. Sam sem šel z enim domačinom tudi loviti ribe v okolico svetilnika Pločice. Nalovila sva kar nekaj rib katere mi je potem spekel za večerjo, nekaj pa mi jih je ostalo tudi še za domov. Za drugo leto sem že spet najavil svoj prihod
smile-1.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
@ralliart - jaz se pa tistega siptarja v Lumbardi ze leta izogibam...majo drugje dosti boljse. Drgac pa nobenega radarja nisem opazil po otoku,kaksne policijske kontrole pa tudi ne, pa sem se kr prevozil po otoku. V korculi na obzidju pa je dosti prirejeno za dnevne obiskovalce iz bark in krizark...pac bolj insant turizem, ker dalje pac ne morejo. Hodim dol ze 10 let in se zaenkrat ni blo slabe izksunje...pac vse je bolj lagano...se kr privadis na to...:)
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
no ena od laganih prigod. Pac direkt iz plaze nisem imel majce v avto in spotoma v stacuno ker je bila zal 2 km odmakjena in grem v studenac market al kaj so te k so se razpasli, pridem notr na hitro ktuh lubenico pa se nekaj in me valda zahakla en cica na blagajni in zacne da ni kulturno brez majice v stacuno, da se noce kregat ampak samo da omenja da v splitu bi me policija kaznovala v sloveniji pa da te tudi kaznujejo, mal mije pritisk dvignu pa sem rekel sej deloma ima prav ,ceprav vseeno pretiravanje, en delavec za njem kaksnih 40 let se je kr smejal tko mal cica bluzi ker se je v kr nekaj zapicil. Najboljs mi je bilo k je rekel zgoraj brez pred damami a v tisti stacuni dve taki kljuseti k sta komaj na nogah stale od pocasnosti. kr neki.

Na policijo sem jest naletel sigurno vsak drugi dan, potem 2x radar nevem vec kje pri lumbardi ali kontra proti veli luki, na peljescu 3x radar in dubrovnik 1x stacionarni tko da fantje jest nevem kje ste se vozili vi,

Parking v lumbardi na przini je dzabe 20 kun za celi dan pa so me sam enkrat nasankal ker drugje tega ni bilo.

Pivo 15 kun hmm to sem videl samo enkrat pa se na moje zacudenje v lokali ki je najbolj ne dostopen na plazi bacva al kako ze. Lumbarda je bilo vse po 21kun dalje, sej potem sem videl da imajo nasponane cene povsod kjer je folk ker ce je bilo 25kun toceno svetlo, tomislav crnopol litra pa 20kun mi je bilo vse jasno.

Sej korcula je zelo lepa in zanimiva sam folk pa tolk pocasen da nevem, mogoce imam sam jest tako sreco. Na pomolu spustim camac, pa me preseneti taxi boat, pa mu pomaham oz nakazem al gre celno al bocno parkirat, model kt da me v prazno gleda oz cez mene, isto na cesti 2x pustim avto iz stranske, maham ,model sam gleda kot teel v nova vrata tkoda potem sem samo se nase gledal.

En hrvat je na otoku reseval dva turista potem pa se jest tega hrvata, sicer sem se moral ponudit pa je sprejel tko kao hvala, potem k sva ga resila je pa ze bolj veselo mahal in se zahvaljeval.

Aja je pa res da pocasi potihoma zacenjam vrjeti v bad karmo ker mene se vedno najde neko sranje pa kolkr kol se ga izogibam
 
Nazadnje urejeno: