Korčula...

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Danes se mi ni dalo po lukah vozit in sem se raje zapeljal nasprot lumbarde na otok gubavac, full lepo



2472843-2016-08-2918.53.17.png
 

Priponke

  • 2472843-2016-08-2918.53.17.png
    2472843-2016-08-2918.53.17.png
    381,7 KB · Ogledi: 376
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Ksz

Evo, nekaj vtisov...

Apartma (oz. studio) za dva najden v tretje (v kraju Prižba ob restavraciji Riva). 35 eur na dan, kar je hudo poceni proti ostalim prostim apartmajem.

Kar se tiče morja in vode, nimam pripomb.

Kar se pa tiče zasebnosti na obali... Mhm... Nisem ravno fasciniran.
Ok, plaže (uradne, javne...) so v večini lepe, to je pa tudi vse. Obala nekaj 10 ali 100 m od teh plaž pa po do sedaj videnem precej oz. zelo neuporabna. Saj je res videt samoto, mir ipd., ampak kaj, ko je sama obala tako hudo skalnata, da ne moreš nikamor dat brisače, se vlečt, ne moreš priti kolikor toliko varno iz vode ipd.

Do sedaj sva našla le 2 predela, ki sta lahko vsaj nekoliko dostopna ter tudi nudistična, in sicer del Ražnjiča pri Lumbardi in uvalo Meja pri Veli Luki. Sicer je uporaben tudi polotok v Prižbi, ampak v vodo in iz nje pa težko prideš.
Vsa ostala turistična obala je sicer lepa, ampak že marsikje videna (Brač, Hvar, Pašman, itd.).

Kraji v notranjosti (Pupnat, Smokvica, Čara ipd. ) so me neprimerno bolj navdušili od obalnih predelov, prav tako sami ljudje, ki živijo na Korčuli (le razumeš jih težko zaradi prav posebnega dialekta). Navdušile so me tudi ceste po Korčuli - narejenih je že cca. 300 motorističnih km po otoku.
Jutri greva na Proizd, da vidiva, kako je tam.

Hja, mešani občutki. Verjamem, da če si rad na komercialnih plažah, kjer je veliko oz. precej ljudi in če se rad kopaš s kopalkami je Korčula super, če pa imaš rad samoto, mir, če ne maraš kopalk in če nimaš svojega čolna, pa Korčula le ni tak raj, predvsem zaradi povečini strmih in nedostopnih obal, polnih ostrih skal v in nad vodo.

Res imam mešane občutke. Tu bova še kak teden, pa bom potem dokončno videl.
Sam otok je sicer lep, miren, ni hrupa, je urejen, ampak sem neprimerno bolj navdušen nad Hvarom kot Korčulo.

Kar mi je še zanimivo, je to, da je kljub koncu poletja še polno turistov, apartmaji so skoraj polno zasedeni, plaže še vedno polne ljudi... Kot da smo julija in ne skoraj septembra.
tongue-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Pol naredi pa tko, zahakli taxi boat v korculi pa gres lahko na otocke, vrjetno se da zmenit da te zraven znanih spusti na neznanih ker kolkr sem vceraj gledal so cist prazni ali pa 3je gor. Tudi vrnik na katerega te peljejo za 75kun povratno na katerega peljejo turiste imas iz zadnje strani otoka kjer ni nic same ravme skale za lezat tik ob vodi in vceraj sem videl enega nudista. Je pa res da gre kar nekaj plovil mimo teh otokov tko da nebos.mislu da nebos videl nikogar. Tam v lumbardi imas info tocko kjer dobis zemljevid in imas zadaj pri piceriji torkul na zemljevidu tocko in narisane kopalke ki so precrtane ce je to to.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Ksz

Evo, nekaj vtisov...

Apartma (oz. studio) za dva najden v tretje (v kraju Prižba ob restavraciji Riva). 35 eur na dan, kar je hudo poceni proti ostalim prostim apartmajem.

Kar se tiče morja in vode, nimam pripomb.

Kar se pa tiče zasebnosti na obali... Mhm... Nisem ravno fasciniran.
Ok, plaže (uradne, javne...) so v večini lepe, to je pa tudi vse. Obala nekaj 10 ali 100 m od teh plaž pa po do sedaj videnem precej oz. zelo neuporabna. Saj je res videt samoto, mir ipd., ampak kaj, ko je sama obala tako hudo skalnata, da ne moreš nikamor dat brisače, se vlečt, ne moreš priti kolikor toliko varno iz vode ipd.

Do sedaj sva našla le 2 predela, ki sta lahko vsaj nekoliko dostopna ter tudi nudistična, in sicer del Ražnjiča pri Lumbardi in uvalo Meja pri Veli Luki. Sicer je uporaben tudi polotok v Prižbi, ampak v vodo in iz nje pa težko prideš.
Vsa ostala turistična obala je sicer lepa, ampak že marsikje videna (Brač, Hvar, Pašman, itd.).

Kraji v notranjosti (Pupnat, Smokvica, Čara ipd. ) so me neprimerno bolj navdušili od obalnih predelov, prav tako sami ljudje, ki živijo na Korčuli (le razumeš jih težko zaradi prav posebnega dialekta). Navdušile so me tudi ceste po Korčuli - narejenih je že cca. 300 motorističnih km po otoku.
Jutri greva na Proizd, da vidiva, kako je tam.

Hja, mešani občutki. Verjamem, da če si rad na komercialnih plažah, kjer je veliko oz. precej ljudi in če se rad kopaš s kopalkami je Korčula super, če pa imaš rad samoto, mir, če ne maraš kopalk in če nimaš svojega čolna, pa Korčula le ni tak raj, predvsem zaradi povečini strmih in nedostopnih obal, polnih ostrih skal v in nad vodo.

Res imam mešane občutke. Tu bova še kak teden, pa bom potem dokončno videl.
Sam otok je sicer lep, miren, ni hrupa, je urejen, ampak sem neprimerno bolj navdušen nad Hvarom kot Korčulo.

Kar mi je še zanimivo, je to, da je kljub koncu poletja še polno turistov, apartmaji so skoraj polno zasedeni, plaže še vedno polne ljudi... Kot da smo julija in ne skoraj septembra.
tongue-1.gif

O tem sem gori pisal, da Korčula nima "plaž".

Sicer pa me nisi posluša, iskal bi v Tri porte, čoln in bi lahko v vsakem zalivčku ali na otočku hodil nag in še kaj. Pod borovci pa senčka.

No, bil sem tudi na Hvaru, pa mi ni bil nič posebnega, tudi s čolnom na Paklene, ki tudi niso nič posebnega...
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Triporte je bil povsem zaseden, prav tako Karbuni, v Prižbi sva dobila prost studio.
Verjamem, da lahko s čolnom prideš povsod, ampak si ga ne nameravava rentat. Uvala Meja je vredu, tako da bova tja še šla.

Južna stran Hvara mi je všeč, dopustoval pa na tej strani ne bi. Mi2 sva že večkrat bila na severni strani v Vrboski. Pravzaprav mi je celotna severna stran, kar se tiče obale, super. In pa vasice v notranjosti... Pa povsod raste lavanda...

Sicer pa, hvala bogu za različne okuse, kako bi bilo, če bi vsi želeli it na enako destinacijo.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
14 dni na Korculi spet konec...kot vedno stacioniran v Lumbardi in obcasno bil tam na plazi ali potem z avtom in colnickom okoli po otoku. Spet nasli kaksno fajn zadevo, hobotnica izpod peke je se vedno odlicno, juniorka je zelela loviti ribe, zato je tudi ata prvic v zivljenju moral drzati ribisko palico v rokah. Drugo leto spet,da najdem kaj novega.
Pupnatska je pa res bila super dokler pred stirimi ali petimi leit niso naredili asfalta tja dol, tudi Vaja je bila nekoc dosti manj zasedena, ampak se vedno ni neke hude guzve. Se pa da najti ogromno fajn kotickov, odvisno od tega koliko si avanturista.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Kje si jedel hobotnico izpod peke? Naceloma je kila 330kun obstajajo tudi porcije ki so bol pocen samo nevem kje dobis porcijo in da je preverjeno ok? Kila izpod peke.s krompirjem je vrjetno za 4 in ne 2?

Malo sem gledal za.dubrovnik pa vidim da tam nemores nikjer parkirat dzabe ali z neko normalno ceno in da je ura parkiranja 40kun. Izven pa se vrjetno tud ne da parkirat?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Malo sem gledal za.dubrovnik pa vidim da tam nemores nikjer parkirat dzabe ali z neko normalno ceno in da je ura parkiranja 40kun. Izven pa se vrjetno tud ne da parkirat?
Kupari, cca. 5 km iz Dubrovnika proti jugu. Parkiraš v garaži Konzuma, 2 uri je zastonj, vsaka nadaljna ura pa je po 10 kun. Takoj čez cesto imaš avtobusno postajo, bus vozi na vsake pol ure v Dubrovnik. Za nazaj je malo hecno vse skupaj, ker je postaja malo bolj proti mestu, najbolje da že med (pred) vožnjo v Dubrovnik povprašaš šoferja kaj in kako. Evo ti vozni red (linija št. 10): http://libertasdubrovnik.com/wp-content/uploads/cjenik-grad-dubrovnik.pdf
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Hobotnico izpod peke dobis pri gospodarjih, ko si ze domac na lokaciji, ko postanes druzinski prijatelj.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Ali pri gospodarjih ali pa v restavraciji ki jo gospodar oskrbuje...jedel sem pa jo v Restavraciji Lina v Lumbardi. Mas tudi opcijo za dve osebi.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Hvala, sicer nisem nasel pravi konzum ampak sem najdu drugega 3km iz centra pa tam nek free parking, upam da ne dobim pozdravov kasneje v lj. Sicer mi dubrovnik ni neki, pac mini benetke. Vozijo pa DU registracije porazno, vlece se vsak tadrugi voznik.

Za jutri smo pa rezervirali v nasi ostariji hobotnico iz podpeke pa je rekel da super ker so jo se eni tko da bomo vidl jutri kaj pa kako.

Megayaht pa v korculi vsakdan 2
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ali zna kdo povedat ce se da pridet z avtom do tocke oznacene s puscico da bi potem lahko sel cez na proizd?
Cesta gre dost blizu samo do tocke pa vec ne vidim.
2474039-2016-08-3121.21.06.png
 

Priponke

  • 2474039-2016-08-3121.21.06.png
    2474039-2016-08-3121.21.06.png
    191,4 KB · Ogledi: 382
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Ali zna kdo povedat ce se da pridet z avtom do tocke oznacene s puscico da bi potem lahko sel cez na proizd?
Cesta gre dost blizu samo do tocke pa vec ne vidim.

Stari sorry ampak takole, ko debatirmo na splosno, o temu in onem okoli Ljubljane si vedno naspicen in in pameten, zdaj pa cisti pussy na neki Korculi, se taxi boata nisi nasel do mojih napotkov..., ne, od tam ne mores na Proizd. Placaj 2 karti in se pelji iz Vele Luke. No offense mate.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Sicer pa glede jaht... , vsako leto so ob obzidju parkirane
-PETARA
-SEACLOUD
-ECLIPSE
-A
-CHRISTINA O

zdaj pa guglej... pa pred vsakim imenom dodaj "MY" - bos presenecen

Z lstnikom Petare sem se leta 2005 prav v incident zapletel, ker sem ga napeezdil kaj glisira s skuterji cisto ob obali na ful gas.
V vzvrat sem dobil sredinec.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Za kurcenje so mi ze tri leta zapored Filipini pozimi 4 tedne. Palawan, najlepsi otok na svetu
wink-1.gif
johanes se isce na zemljevidu.