Korčula...

LaMar

Zelenc'
3. maj 2011
22
2
3
Ptuj
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Preko katerih strani ste kaj izbirali kakšen apartma, studio na Korčuli. Kaj priporočate?
Če si ljubitelj hotelov, bi izbral hotel Adria v Veli Luki.
Za apartmaje pa dol nimam pojma, enkrat smo nekaj najemali v Lumbardi preko tur. agencije, pa nismo bili preveč zadovoljni. Apartma čisto ok, cena tudi, mikrolokacija pa je bila za en [cenzura]. 50 metrov od kao plaže. Če bi hodil plavat v gojzarjih bi še šlo mogoče ....

Brez zamere, ampak v Velo Luko grem samo na kavo, kako sadno kupo...v enem dopoldnevu vidiš vse - doživiš pa skoraj nič-IMO. Kaj šele, da bi bil tam kak teden ali dva dopusta - živ dolgčas. Še ko gremo s kolegi jadrat se v Veli Luki ustavimo samo za jutranji šoping, kavico.

Meni je v Korčuli lep hotel Liburna - ampak moraš imet pogled na Stari del mesta - res fascinantno - in še drag ni ta hotel. SIcer malo star, ampak OK.

Apartmajev pa na Korčuli nisem nikoli iskal - poglej na tripadvisor in booking.com in ne moreš zgrešit.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik LaMar pravi:
Brez zamere, ampak v Velo Luko grem samo na kavo, kako sadno kupo...v enem dopoldnevu vidiš vse - doživiš pa skoraj nič-IMO. Kaj šele, da bi bil tam kak teden ali dva dopusta - živ dolgčas. Še ko gremo s kolegi jadrat se v Veli Luki ustavimo samo za jutranji šoping, kavico.
Ni zamere. Meni je bilo pa ravno to v Veli Luki všeč - da je gmah in ni tipičnega turističnega džumbusa.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Kdo je že kao pola domaæin? Snecer? Da bi malo razložil sceno na Korčuli...

Sem še "domačin", čeprav zdaj zadnja leta dol ne hodim na dopust, ampak samo v kontrolo oz. urejanje
smile-1.gif

Se pa bo to spet spremenilo.

Glede spletnih strani ti ne znam povedati, ker nisem nikoli iskal na ta način.

Prvo se moraš odločit, kam boš šel, na kateri del otoka.

Tu, ko jaz hodim, imajo nek sajt.

http://www.apartments-vela-luka.com/tri-porte.asp

malo pa to agencijo poglej
smile-1.gif


http://www.mediterano.hr/c/holidayrentals/2/
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Je tako lepa, samo ti verjetno nisi videl pravih zadev, nisi imel čolniča, da bi se zapeljal po arhipelagu, kristalno čista voda, lepe plažice.

http://www.divingtriporte.com/Default.asp?lang=hr

Sicer pa se strinjam, da v komercialne zadeve na Korčuli ni za hodit, nič posebnega.

Res pa je, da za manj kot 10 dni se ne splača tja hodit.

Kje si pa bil?
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Imate že kakšne izkušnje iz letošnje sezone, kje se vam je zdelo idealno iti preko s trajektom:
- Split
- Drvenik
- Ploče
- ali kar lepo Orebiæ?
Glede na to, da je le par trajektov na dan (razen iz Orebiča) koliko časa prej moraš biti na pomolu, da se vkrcaš? Ker res ne mislim bit 6 ur prej tam in se dolgočasit v stoječem avtu 6 ur....potem že raje vozim....
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Še nkol ni blo take gužve da bi mogu 6h čakat
wink-1.gif
jst ponavadi 1h prej pridem, kupš karto pa eno kafico rukneš pa je to to... pa naj bo iz splita ali ostali mali trajekti..
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Mi smo šli letos do Ploč (AC), na trajekt do Trpnja in na drugo stran iz Orebiæa do Korčule. Trajekti so pogosti, če imaš pa dobro načrtovano pot ali nekaj sreče
smile-1.gif
, pa čakaš 5 minut na vkrcanje. Če načrtuješ malo slabše pa počakaš na naslednji trajekt (vozijo cca. na eno uro).
Alternativa bi bila Split - Vela Luka, kjer pa zamuda pomeni več urno čakanje ali pa 1h vožnje do Ploč in od tam naprej.
Meni vožnja s kombijem po Pelješcu na podlago 6+ ur pač ne paše preveč. Je pa izbira trase čisto odvisna od tega, kakšne potrebe imaš, vozilo, potnike,...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
naša se je zakurla za Korčulo, pa sem mal gledal. pa sedaj ne vem al je povsod na Hrvaškem tako drago
shocked-1.gif
al kaj?
gledam termin od 18.06. - 25.06. kar naj bi bilo v bistvu še pred sezono, pa ni! saj pravim ali pa ne najdem
d055.gif
apartmaja pod 60€ za 4 osebe (2+2) niti 10min z avtom od plaže ne, da ne govorim o tistih na plaži.... že pred sezono 100+€
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

Zanima me, kako je kaj z zasedenostjo apartmajev konec avgusta in v začetku septembra na Korčuli? Namreč, ni mi do fiksne rezervacije apartmaja (2 osebi), ampak bi ga najela, ko bi prišla dol. Aktualnejši nama je zahodni del Korčule z lokacijo bivanja nekje bolj na samem in mirnem.
Mislim, da to ne bi smel bit velik problem (najt prost apartma/studio/sobo) v tem času...
confused-1.gif