Korčula...

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Tudi jaz odsvetujem Velo Luko zatohlo, zamorjeno mesto, brez plaze.. Glej ampartmaje v blizini mesta Korcula. Lumbarda npr. - imas polno plaz v okolici, plus moznost dnevnih (kopalnih)izletov s taxi ladjico na bliznje otocke - Badija, Vrnik..., sploh Vrnik je noro lep
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ja ampak je treba vedet, da se na Proizd vozis skoraj eno uro iz V.L. je lepo ampak, ni pa da bi zato bil nastanjen v V.L.
Mi se zapeljemo iz Korcule na dnevni kopalni izlet. Parkiram pri pumpi v V.L. z ladjo na Proizd, za nazaj se pizza in lepo proti Korculi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Vela Luka je bolj za željne mirnega dopusta. Ima svoje čare a niso za vsakogar ☺
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Saj cela Korčula ni ravno nek žur. Jaz sem bil na obrobju mesta Korčula, krasno mesto, otok kot cel itak top, prijazni ljudje, čehov in italijanov je za vzorec, dosti je francozov, rusov in američanov. Jest se da zelo dobro, polno majhnih zalivčkov z lepimi plažami...... če je še vreme pravo, je to to
smile-1.gif


Tja sem šel do Ploæ po AC, do Orebiæa in z trajektom čez, nazaj grede pa trajekt Trpanj- Ploæe.... obe varianti nekje 8 ur vsaka
 

LaMar

Zelenc'
3. maj 2011
22
2
3
Ptuj
Na Korčuli res ni nekega nočnega življenja za žur - v samem mestu ob obzidju je bila pred leti neka diskoteka, ostalo pa bolj kafiči, zelo dobre restavracije, tudi tist bar na trnjavi je cool, samo tam lahko piješ samo koktajle - mi lani na trnjavi nismo dobili piva.
Vela Luka pa je bolj za kak izlet - it pogledat, na pijačo & sladoled...nek presežek ni. Fajn plaže za kopat pa tam definitivno ni.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Aha ok torej se je bolje drzati mesta korcula in tam okoli, vrjetno so tudi vse lepe plaze skoncentriane tam?
Nocen lajf se en isce ker se gre bolj na izzy, kopanje, zvecer promenade kak drink to je to.
Pot pa ok po AC kolkr se da pa potem trajekt. Trajekti vozijo povprecno 2urci?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Aha ok torej se je bolje drzati mesta korcula in tam okoli, vrjetno so tudi vse lepe plaze skoncentriane tam?
Nocen lajf se en isce ker se gre bolj na izzy, kopanje, zvecer promenade kak drink to je to.
Pot pa ok po AC kolkr se da pa potem trajekt. Trajekti vozijo povprecno 2urci?

Ne, ne, ne in ne.

Še kako drugo vprašanje?
wink-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Prav mesto Korčula nima plaže, so pa v bližini - Lumbarda + arhipleag otočkov med Lumbardo in Mestom Korčula (15min vožnje s taxi čolnom), potem imaš pa iz mesta cca. 15-20min vožnje par hudih plaž - Pupnatska Luka, Vaja, Bačva...

Za nastanitev ti pripročam da iščeš apartmaje v vaseh - Žrnovska Banja, Kneže, Raæišče, Lumbarda. To je vse okolica mesta Korčula. Če dobiš apartma v prvi vrsti do morja, obstaja velika verjetnost, da boš imel svojo privat plažo - to velja predvsem za vas kneže.

Glede poti; po AC do Ploč, potem pa čez Neum, Pelješac (z avtom) v Orebiču na trajekt, vozi vsako uro, čez je v 15min.

.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Aja, pa v Lumbardi je mivka na palži in v vodi, toliko da veš, če ti je/ni to všeč.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Odvisno katera plaza...Przina vsekakor ma mivko. Ostalo pa je vecinoma skale & kamenje.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Mi hodimo na SV stran Badije, ki gleda proti Orebiču, Ni dosti folka, pa še lepa senca se naredi popoldan.
 

LaMar

Zelenc'
3. maj 2011
22
2
3
Ptuj
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Trajekti vozijo povprecno 2urci?

Če greš s trajektom iz Drvenika - Korčula potem je nekaj čez dve uri - ampak nisem siguren če še ta trajekt vozi. Preveri.
Sicer pa iz Pelješča vozi vsako uro - vožnja do Korčule je verjetno manj kot pol ure.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
ksz
Korčula je tudi meni krasna destinacija, zaradi specifike kompozicije (cena trajektov) smo se zaenkrat omejili na celino in celini bližje otoke, tako da smo se "preselili" na Pelješac, pa raje ne povem kam, da ne bo prevelike gužve
grims-1.gif
Zelo je podobno vzušju na Korčuli (domačnost, prijaznost domačinov, cene zelo sprejemljive), tako da bomo letos ponovili....

Divna?
smile-1.gif
Ni Divna, je za moj okus malo boljše. Sem pa šel lani na obisk oz. ogled v Divno, čisto tako iz firbca. Vse kul, edino tam okoli 15. avgusta je bila enostavno prevelika gužva. Sicer pa za moj okus kar sprejemljivo: nekoliko odmaknjeno, ne (preveč) skomercializirano, čista voda, senca skoraj do plaže, poceni.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Preko katerih strani ste kaj izbirali kakšen apartma, studio na Korčuli. Kaj priporočate?
Če si ljubitelj hotelov, bi izbral hotel Adria v Veli Luki.
Za apartmaje pa dol nimam pojma, enkrat smo nekaj najemali v Lumbardi preko tur. agencije, pa nismo bili preveč zadovoljni. Apartma čisto ok, cena tudi, mikrolokacija pa je bila za en [cenzura]. 50 metrov od kao plaže. Če bi hodil plavat v gojzarjih bi še šlo mogoče ....