Gardaland ali Mirabilandija

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
V družbi se odločamo, kaj bi stestirali, ko se začne topla sezona.Eni so že bili v Gardalandu, samo dolgo nazaj, medtem je že sigurno veliko novega..

Jaz še nisem bil v nobenem od teh dveh.

Skratka, mene zanima, če je kdo bil nedolgo (recimo v zamaku par let) v obeh parkih, da lahko primerja.

Kaj je bolj primerno za 27-30 letne adrenalinske odvisneže, kje je več atrakcij, kje so boljši razni prosti padi, vlaki smrti...?

Vizualna podoba nas ne zanima, zanima nas adrenalin.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Gardaland absolutno boljša izbira, Mirabilandija je za moje pojme bolj za mlajše (ni toliko adrenalinskih voženj, edino če ti v kri požene adrenalin že vožnja z bibo
grin1.gif
)

Pa še Gardaland je bližje....
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Bil v obeh in moram rečt, da se proti Europa parku skrijeta oba
smile-1.gif
Vsaj kar se tiče urejenosti samega parka.

Mirabilandia ima eno čudovito stvar -- Katun! Meni osebno se je zaradi tega zelo prikupila. Ko se enkrat pelješ s Katunom se blue tornado res skrije
smile-1.gif
V Mirabilandiji mi je bil všeč tudi kaskaderski show.

Bil sem 2 dni v parku, ker so imeli ravno tako akcijo. Če ste pa že tam, se vam pa splača še malo okoli pogledat, recimo Ravenno, San Marino,..itd...

To da je Mirabilandia bolj za otroke se mi ne zdi ravno na mestu. Te glavne atrakcije so tudi tukaj. Od takrat ko sem bil tam, pa je tudi v Mirabilandiji verjetno že kaj novega zraslo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Ok, res da sem bila v Mirabilandiji nazadnje pred 15 leti (u matr), ampak takrat je bila najbolj adrenalinska vožnja tisto guganje z gusarsko ladjo sem in tja
rolleyes-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Bil v roku zadnjih 5 let v obeh. Mirabilandija mi je bila precej bolj všeč. Več se dogaja.
Je pa res da je dost daleč, vendar če nardiš še kkšn izlet (SanMarino, Rimini) se splača.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
V družbi se odločamo, kaj bi stestirali, ko se začne topla sezona.Eni so že bili v Gardalandu, samo dolgo nazaj, medtem je že sigurno veliko novega..

Jaz še nisem bil v nobenem od teh dveh.

Skratka, mene zanima, če je kdo bil nedolgo (recimo v zamaku par let) v obeh parkih, da lahko primerja.

Kaj je bolj primerno za 27-30 letne adrenalinske odvisneže, kje je več atrakcij, kje so boljši razni prosti padi, vlaki smrti...?

Vizualna podoba nas ne zanima, zanima nas adrenalin.

pred petimi leti bil o obeh parkih in se mi je zdel gardaland bolj za otroke, veliko mikimisk, nekih predstav, cakas v vrsti za vsako zadevo po 20 minut, ....

mirabilandija pa ... vec naprav, manj pocukrano vse skupaj, najbolj mi je ostal v spominu stolp, kjer te dvignejo nekam pod nebo in potem spustijo zadevo preko prostega pada dol. tak enak stolp je tudi v gardalandu , ampak je tam na vrhu ena taka kupola, streha, da ne dobis tega obcutka visine, pa se ekran je pred tabo ki odsteva cas do spusta. v mirabilandiji ni na vrhu nic, sedis samo na stolu, noge so v zraku, skratka scary, prvic se ne ko ne ves kaj te caka, ampak pri vsakem naslednjem drop-u .....
cheer.gif


pa mislim da je v mirabilandiji tudi en vlakec v dvorani, kjer te vozijo po temi, da ne ves kaj te caka ......

jaz navijam za mirabilandijo .....
cheer.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Dodal sem kratko reportažo iz Mirabilandije. Toliko da dobite občutek kako je tam...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Uf, tole izgleda pa res mikavno...
grin1.gif

Bil že v gardalandu, pa tole tudi kar kul zgleda, me pa zanima, če je v tem parku združeno vse, vožnje in bazeni, al je ločeno? Tudi zraven gardalanda je canevaworld, kjer je tudi kul btw
grin1.gif

Koliko je pa vožnje do tja sploh??

@edit: igo pravi, da je do mirabilandije 475 km, 4:52h vožnje, za v gardaland pa pravi da bo 381 km, 3:56h. Torej ni tak blazno daleč mirabilandija, da bi rekel, da je reees več vožnje. Ena urica gor ali dol
grin1.gif


lp
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Podobno je kot v Gardalandu, v samem parku so vodne atrakcije itd..., prav za kopat je pa poleg, s tem lahko greš peš iz parka, ker je takoj zraven, imaš pa tudi popust če kupiš obe karti.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Caneva je zakon, letos imajo v movie studios nov prosti pad ki je natanko enkrat večji od tistega v gardalandu. Pa tobogani v aquaparadise so tudi dobri.
zmaga.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ima kdo kaksno spletno stran od Aqua parka v Švici ? Mislim da je v Zurrich-u ?

Kaj pa od tega pri Gardalndu?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tu maš link do CanevaWorld pri Gardalandu. (drgač pa je par km med Gardalandom in CanewaWorld))

http://www.canevaworld.it/index.php (klikni Aquaparadise)

Bil že 2x v Gardalandu in obenem 2x v CanevaWorldu nazadnje 2 leti nazaj (zakooon!!!!) Gardaland me je že nekoliko minil, vendar bi se v CanevaWorld vrnil še enkrat. Črna luknja je zakon in ni taka, kot je npr. v Atlantisu v LJ, kjer je "kao" črna luknja, vendar je noter vse vrst lučk in ne vem kaj še vse. V CanevaWorlu je črna luknja-črna in sploh ne veš, kam se furaš, ne kako si obrnjen, nič, je tema. Pa najvišji tobogan (stukas-v bistvu sta 2-eden zraven drugega) tud priporočam, predvsem zato, ker sploh ni gužve, ker se vsi bojijo spustit po njem (ko prideš na vrh, te kar srat prime, tolk je visoko - drugače od spodaj pa niti ni tako strašno, samo sej to je itak povsod s to višino
grin1.gif

Takoj zraven pa je TwinPeaks (blazina v obliki osmice za 2 osebi), tudi zakon (nekaj časa v bistvu letiš prosti pad), samo pa je gužva za popizdit, predvsem zato, ker dna ne vidiš in ne moreš oceniti višine. Ta tobogan pa je tak, da te najprej zašopa navzdol, potem greš navzgor in zopet navzdol in če sta 2 prelahka na blazini, se zgodi, da ne prideš na vrh in se odpelješ nazaj po toboganu (prav za ta namen pa je na sredi izhod), če pa sta 2 korenjaka gor, pa vam povem, da dobesedno poletiš čez.
Smo bili predlani gor in sta 2 frenda (skupno čez 200kg) tako poletela čez (med toboganom in njima je bilo sigurno ene 40 cm), da se je varnostnik čudil in ni mogel verjeti svojim očem, enako pa tudi mi.
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Yes yes... v canevaworld bi še šel, tudi vulkan je kul, na vrhu se fino poženeš, poj se pa greš, kdo dlje leti na skoku
grin1.gif


je pa sošolc šel na tisti stukas, nekako je prepričal varnostnika, da je polnoleten (v 8. razredu
grin1.gif