Hotelski zajtrk da ali ne

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Zanima me ali pri rezervaciji hotela iščete hotel z vključenim zajtrkom ali ne? Se sploh splača vzeti zajtrk v hotelu? Ali rajši v izven hotela?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To je predvsem odvisno kako pomemben ti je zajtrk in kako zgodaj ga moraš imeti. In pa seveda lokacija hotela.

Po mojih izkušnjah je v neznanem okolju težko najti nekaj pametnega za jesti (sploh zelo zgodaj zjutraj). Tako da če ni hotelski zajtrk res zelo drag, se ga navadno splača vzeti.

Konkreten primer downtown Vancouvra. Zajtrk v hotelu je bil 25 CAD, ki ga niti nisi mogel vzeti skupaj s sobo, ampak le plačati posebej. Nekih klasičnih pekarn, ki se odprejo ob 5:00 tam ni bilo (ali pa jih nisem našel). Razni Starbucksi in Tim Hortoni so bili 10+ CAD za nek spodoben obrok. Zajtrk v neki normalni restavraciji pa je bil ~30 CAD. Na koncu je bil še najcenejši McDonalds zajtrk, kjer si za ~5 CAD dobil vse živo. Ampak tega seveda ne moreš vsak dan jesti.

Tako da če se slučajno ne boš odločil za zajtrk, si vsaj vnaprej poglej kaj ti nudi okolica. Google Maps ima zelo dobro sekcijo prav posebej za zajtrk, sicer pa Google Streetview pa se malo sprehajaj okrog
grin1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
vedno z zajtrkom. razen, ce ni druge opcije.
vse kar se mi se manjka je to, da moram zjutraj na prazen zelodec se oblect za ven in it po okolici iskat hrano..
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Pa kaj je s tabo, zakaj bi iskal zajtrk, a si slovenec al nisi?

En dan prej ko greš nabavit tist liter vodke pa plato pira za popit zvečer ko gledaš Sat TV v sobi, nabaviš 2 francoske štruce, paket narezanega sira, paket salama, kozarec kumaric pa en jogurt (kontinentalni zajtrk by slovenec). Vse skupaj daš v hotelski minibar hladilnik (prej poslikaš stanje v njem in potem pomečeš hotelsko pijačo ven), kar ne gre v hladilnik lahko pozimi daš na okensko polico, poleti pa v kotliček od školjke. Ko zjutraj ves mačkast ustaneš se lepo naješ kar v postelji, sploh če imajo izveske za menjavo postelnjine (noter v rjuho daš še tisto flaško od vodke in piksne od pira, ker ponavadi ni placa v mini koških za smeti). To ponavljaš vsak dan, zadnji dan obvezno še mazneš copate, žajfo, šampone (to ti itak "pripada") in jasno kakšno brisačko pa kopalni plašč če jih nudijo.

Zajtrk v hotelski menzi, ne se je.bat. To penzionisti poberejo vse taboljše že ob 7h, potem družine z mularijo potacajo kar je ostalo ob 8h, ti ko prideš 5 min preden končajo postrežbo imaš samo še marmelado in kruh ter mrzlo belo kavo namesto pravega kofeta.

evil.gif


P.S. sicer je napisano v šali, ampak se iz konteksta upam da izlušči tudi dejansko uporaben odgovor. Na kratko, odvisno od hotela in pa navad ki jih imaš.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
če grem z družino potem je fruštik, če sem sam ga ni

Tocno tako, ce spilas turista s svojo drago, ponavadi zajtrk ja. Ce si pa s kolegi ali poslovnimi partnerji na kaksnih zurkah, mi pa nikoli ne uspe ujeti ure za zajtrk zjutraj
evil.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
V ZDA je v beznicah do 100$ zajtrk bolj sranje. Sladek kruh, vaflji, fizol in umesana jajca brez okusa.
Po hotelih v Saudski Arabiji, Indoneziji, Bangladesu in Keniji so pa hotelski zajtrki ponekod ne dobri ampak fantasticni.
V Evropi pa kakor kje.. hit or miss.
Preberi opis hotela in fotke, ponavadi dobis dobro idejo, kak pricakovati.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik zino pravi:
če grem z družino potem je fruštik, če sem sam ga ni

Enako, ampak vseeno prej pogledam v okolici hotel, ali je kaj OK in cenejšega hot hotelski zajtrk. Ker s familijo pa res ne vstajamo zgodaj, torej se je čisto lušno malo sprehodit do zajtrka, če je kaj lušnega v okolici.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz pa oboje kar gledam z zajtrkom. Če sem službeno potem ali samo prespim in potem pičim dalje, kar pomeni, da mi je zajtrk na lokaciji kar nekaj vreden, če pa ostanem tam, pa imam ponavadi že kar zjutraj program naprej in mi tud pomeni, da se najem in grem.

S familijo je pa najbolj udobno, potem pa ostale obroke čez dan iščemo drugje, v miru.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
službeno vedno zajtrk. obvezno pa zahtevam ceno zajtrka brez navedbe v ceni sobe
smile-1.gif

(da ne gre v dnevnico
smile-1.gif
)
 

quagga

Pripravnik
4. jul 2015
111
1
18
Meni se zdi odvisno tudi od tega koliko poješ in koliko zajtrk stane. Nazadnje sem za zajtrk dal 19 EU in ker pojem eno malo skodelico kosmičev in spijem espresso, se mi je to zdelo kar drago...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Dobro, ampak ti si vedel, da boš popil samo skodelico kave in pojedel skodelico kosmičev in si kljub temu plačal 19€ za zajtrk...
 

quagga

Pripravnik
4. jul 2015
111
1
18
Ampak še vedno ne dovolj drago, da bi s praznim želodcem, pred jutranjo kavo po okolici hotela iskal alternative:)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Jaz pa oboje kar gledam z zajtrkom. Če sem službeno potem ali samo prespim in potem pičim dalje, kar pomeni, da mi je zajtrk na lokaciji kar nekaj vreden, če pa ostanem tam, pa imam ponavadi že kar zjutraj program naprej in mi tud pomeni, da se najem in grem.

Službeno pa sploh ne. Zdajle sem bil 3 dni na poti, pa sem samo 1 dan jedel zajtrk, ker so se stvari šele okoli 9h začele. 2x pa ne, ob 7h mi je recimo čisto prezgodaj. Pa je bil zajtrk v ceni. Zato, če sam rezerviram, ponavadi brez, ker redko začenjam pozno, če pa že pozno, pa imam hotele ponavadi na taki lokaciji, dase da kje blizu kaj fajn pojest za manj denarja. Saj je na službene stroške, ampak zakaj bi metal denar stran, če ni treba, zjutraj sem se pa itak navajen sprehodit. Če pa že nanese kaka nuja, pa vzamem zajtrk naknadno ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce je le mozno, imam najraje da je zajtrk v hotelu ali pac tam, kjer prespim ... da ni treba takoj zjutraj iskati lokala, kjer bi lahko zajtrkoval... Je pa tako, da vedno zajtrkujem ...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Vedno zajtrk. Ponekod ga strežejo tudi do 10ih. Če pa hočeš, da te zbudijo potem pa room service in ti zajtrk zapelje v sobo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
vedno,bil v Berlinu zajtrk za 2 je bil plus 150e za 5 noči, ne predstavljam si da bi ddal manj v kaki lokalni beznici, plus je bil, da je zajtrk do 11h, ker 2x sva bila na žurki pa sva se komaj dol privlekla do cajta, načeloma če nisem na road tripu vedno vzamem zajtrk v nastanitvi, če sem freelander potem vedno letam naokoli in mi je tudi zajtrk avantura