Tajska - mednarodno vozniško dovoljenje?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za Tajsko ti ne znam povedat, ti pa lahko zatrdim za Zanzibar, ki je del Tanzanije, ki je na spisku, da mednarodno vozniško ne velja.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Potrebujes, samo pi neki cudni logiki slovensko mednarodno voznisko pri njih ne velja.

Imam prinatelja, ki zivi dol vsako leto 4 mesece in je voznisko dovoljenje opravil kar dol.
 

Ross

Zelenc'
28. jun 2016
1
0
1
Ravnokar nazaj s Tajske, ker smo pri Avisu (preko Rentalcars) najeli kombi. Povsem zadošča slovensko vozniško dovoljenje in potni list. Kakšne policijske kontrole nismo doživeli, ampak sem skoraj prepričan, da ne bi bilo problemov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Ja jaz sem si ga dal delat na AMZS ko sem šel na Tajsko, so mi ga tam "naši" domorodci svetovali, ja težava menda nastane ko te ustavijo saj dok te ne ustavijo lahko tudi piješ neomejeno
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.250
189
63
Smo bili dva meseca nazaj dol. Kot so že povedali - za sam najem ga ne potrebuješ (no, vsaj zahtevali ga niso), če fašeš kontrolo, je pa baje problem, če ga nimaš. Jaz sem ga dal naredit.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Ja, vendar ti AMZS-jev nič ne pomaga
wink-1.gif

Mislim da pomaga, enega našega doli so ustavili in je bilo ok... Zdaj pa če je šlo za dobro voljo policista (v kar dvomim) pa ne vem...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.640
3.522
113
Ta amzs-jev je krneki. Preden sem šel prvič v USA sem ga dal delat in me je tam ustavil policaj in je samo debelo gledal ko sem mu ponujal tisto plahto in ponovil naj dam vozniško. V ITA in na Irskem je bilo enako. Od takrat ga potem nisem več dajal delat. Itak velja samo 2 leti če se prav spomnim.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Res je, potrebno je narediti vozniško dol (beri kaj sem napisal zgoraj).

Močno dvomim, da je za turistični obisk edina možnost opravljanje izpita.

Sem že zgoraj omenil Zanzibar - tam ti rent-a-car izda potrdilo (prevod) za nacionalno vozniško. V enem letu so dvakrat spremenili obrazec, oz. so sedaj na zadnjega dodali še sliko. Ob zadnjem obisku mi je policaj že težil za sliko, pa sem ga na3,14zdil, da jaz pa menda ja vem, da slike ni treba.
cool-1.gif
No me je spustil brez podkupnine naprej.
Cena "začasne" vozniške je 10$, veljavnost 90 dni.

Je treba kak resen rent-a-car na Tajskem kontaktirat in vprašat.

EDIT: https://www.angloinfo.com/how-to/thailand/transport/driving-licences tukaj je vse lepo razloženo.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.250
189
63
KSZ...
Saj mednarodno vozniško dovoljenje je zgolj potrdilo o veljavnosti osnovnega vozniškega dovoljenja in je brez tega neveljavno. Sploh na starih (rdečih) dovoljenjih so recimo opisi kategorij zgolj v slovenskem jeziku, kar Tajcu bolj malo pomaga, zato pa ima na mednarodni varianti prevode. Mednarodno vozniško dovoljenje je standardno (no, vsaj za Evropo), AMZS je samo koncesionar, ki je pri nas pooblaščen za njegovo izdajo. Tudi če bi ga izdajal kdo drug, bi bilo popolnoma enako.
Pri morebitni kontroli policaju daš oboje, potem pa se bo že znašel.
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Ne poznaš dobro Tajcev
smile-1.gif


Najlažje jim je kar zaračunati, še posebej tujcem t.i. Falangom
smile-1.gif


Naj povem še eno izkušnjo od drugega prijatelja:

Ima mednarodno vozniško v francoščini cca 10 let, so za tudi zadnjič ustavili, je pokazal in so ga spustili naprej, češ da je vse vredu.

Tajce je težko razumeti, imajo neka svoja pravila
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.250
189
63
Ja, itak, da zaračunajo vse. Za farange je tudi do 10x dražje kot za lokalce, ampak je po naših merilih še vedno poceni.
Dobro, kakorkoli, jaz sem ga imel, da sem bil miren, potreboval ga nisem. Kaj več od tega kot turist za nekaj tednov težko narediš.