Moldavija

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
A je bil kdo pred kratkim mogoče v Moldaviji, pa bi malo delil izkušnje. Tja grem namreč naslednji vikend za nekaj dni, pa me malo zanima kam kaj v Kišinjevu in Tiraspolu, oz. če je še kaj takega kar je vredno obiska.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Haha, a res. Se nekdo gre tja?
hysterical-1.gif

Sem bil 2tedna nazaj, v Kisnjevu, en dan pa smo sli na izlet v tiraspol. Ne vem kaj naj ti povem, jaz sem bil sicer “sluzbeno” (beri, vecino casa smo ga samo pili). Tursiticno za videti ni nic, cene so nizke (pivo v lokalih vecinoma okoli euro, hrana tudi cenejse kot pri nas, bencin cca. 0,70€. Sam tiraspol pa, ne vem, mi smo sli pogledat destilarno konjaka, zanimivo. Samo mesto pa nic posebnega, zanimiva je meja, ko pride na bus skoraj sovjetski policist. Potem smo sli v njihov najvecji hipermarket serif, pri stadion fuzbal kluba serif
evil.gif

Ogromna trgovina notri pa pol trgovine super zalozene, druga polovica prazna. Notri smo bili samo mi, odprtih pa cca. 9 blagajn
hysterical-1.gif

bonk.gif


Ce te se kaj zanima, vprasaj, samo pomoje je to kar vse kar vem. Aja night life je kul, imajo kar nekaj nocnih klubov, punce so lepe. Aja pa v hotelu in okoli hotela pricakuj kaksne izzivalno oblecene tete
grims-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Aja denar lahko v kisinjevu menjas na vsakem koraku, morda je se najbolje v hotelu. Menjaj pa po malo, ker imas potem kar problem zamenjati nazaj, ker kao cudezno nikjer nimajo eurov, funtov ali usd za menjati nazaj.
V tiraspolu pa imajo svojo valuto, sicer lahko spet zamenjas na vecih mestih, mi smo kar v hipermarketu, kjer je bila menjalnica. Drugje na ulici, na trgu pa verjetno tudi kje drugje lahko plascas z euri, moldavskimi Lei-i. Samo v trgovinah in ostalih bolj uradnih zadevah, sprejemajo samo njihovo valuto.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ma ne, pride gor sovjetski ''miličnik'' pogleda vsakega v oči in primerja s potnim listom. Takoj po meji pa smo imeli pobiranje davka, zaradi prevelike teže avtobusa (ocenjeno na uč zgleda
hysterical-1.gif
) čez 5km pa še ''naključna'' kontrola policije in 10 minutno preverjanje papirjev, ampak je bilo vse v redu.