Kam na smučanje (+učenje)?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Kaj pa Kronplatz?

Položne in široke

Al pa kup črnih. Kakor komu paše
grin1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
maribor ima terme. Samo to je katastrofa zadnja leta kaj se prog tiče.

Lahko tole definiraš in argumentiraš?

Pa pazi, da ne greva na Pohorje smučat po tvojem receptu za Roglo.
wink-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
maribor ima terme. Samo to je katastrofa zadnja leta kaj se prog tiče.

Lahko tole definiraš in argumentiraš?

Pa pazi, da ne greva na Pohorje smučat po tvojem receptu za Roglo.
wink-1.gif

Glede na določene tvoje piste predvidevam, da si na mariborskem smučal še v časih, ko je bil še naravn sneg in še ni bilo sedežnice Poštela ali pa je bila med novimi. Torej že dolga leta. Spomni se nazaj. Ni potrebe dosti. Dovolj je tam nekje maks 15 let nazaj in primerjaj stanje takrat in danes (proge in osebje). Potem se spomni, kdaj so bile določene proge nazadnje odprte oziroma določeni odseki. in prideš do zaključka, da je katastrofa.Vse se podredi lisici in ko je lisica pod streho je to to.
Recimo slabega smučarja spravit mimo strmine nad lukejom je misija rikverc pred njim in ga bremzat. Druga opcija je enkrat in nikoli več, ker se mu zamerijo tisti kupi in šajba. Tretja opcija je obvoz po desni kjer voziš po skalah. To so take malenkosti na katere ciljam s katastrofo. Pozabijo, da bi slabši smučarji radi tudi v dolino odsmučali in ne samo a vrhu (in tisti obvoz po desni jim to omogoča, da nardijo brez problema). Recimo lani je bilo več kot mesec pod nulo in niso niti 1cm snega nastrelali preko zgoraj omenjenega obvoza. Vozi smo po tistih 5cm naravnega in kamnih dokler je šlo, potem pa pač strmina, kupi in led in bitka za obstanek na najožjem delu.
Druga stvar je pa osebje. Določeni so katastrofa. Ga prosiš za pomoč in se začne dret na tebe da nimaš tu kaj delat z frocovjem in podobno. In ne nisem tega samo 1x doživel. Recimo v avstriji nerabiš nobenega prosit za pomoč ker osebje samo zrihta vse kot je treba.

Pač take malenkosti ki so v bistvu vsako leto slabše. Ravno zaradi tega sem mariborsko nehal obiskovat kakih 5-7 let nazaj kaj se tiče privat smučarije. Včasih sem imel recimo ene 4-5 let letno za mariborsko. Tako, da sem bil tam praktično vsak dan pred ali po faxu par rund.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako bom rekel: recimo, da imam z rahlimi prekinitvami sezonsko/letno na MB Pohorju cca 40 let (prej kako več kot manj). Vmes je bila pavza z vojsko, pa potem ko me je "Rataj" silil kupiti zelo drago karto za štiri SLO smučišča, ki je nisem rabil/hotel. Kot U3, verjami da imam kar nekaj izkušenj z učenjem in smučanjem po tujini. Za zadnje bom rekel le to (avstrija je tu delno izvzeta, ker je v EU res unikum - pa južni Tirolci delno tudi), pojdi smučat v Italijo, Francijo, Švico izven top terminov - še večje sranje kot na Pohorju, v top terminih pa ja, večinoma boljše. Moja definitivno najslabša smuka do sedaj Sallbach-Hinterglem v novoletnem terminu, recimo 10 let nazaj.
Kar se tiče urejenosti prog ti lahko povem za predzadnje tri sezone (dve od njih sem bil neposredno odgovoren za proge - lani me ni bilo več zraven), da je obratovalo to kar je sneg dopuščal, na moje izrecno vztrajanje kdaj tudi ko so bile razmere recimo v izteku Videca in Partizanke že kritične. Vedno pa sem bil bitko z "žičničarji" (oz. njihovim šefom) glede obratovanja in odnosa.
V zadnjih 3 letih se je veliko žičničarjev zamenjalo in nekateri novi pridejo le za par dni in gredo.

Glede t.i. doline pa bom rekel še tukaj to, kar bi moral nekdo že zdavnaj rečt - tam bomo smučali le ob izredno dobrih zima z obilico naravnega snega, vse ostalo je mučenje samega sebe in poraba vode in elektrike za zasneževanje. Na 300 N/m se pač na naših področjih ne da več smučat.

In nenazadnje Lisica - ja žal je vse podrejeno tej tekmi in razmišljanje nekaterih je pač - glavno da je llisica - hebeš vse ostalo. Sicer pa s cenovnim pristopom kot ga furajo lani in letos, bo Pohorje v dveh letih tam kot je bilo pred tremi - v stečaju!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113

To glede doline se strinjam. Je tudi na koncu zadeva hudo nevarna ko je samo še cukeršne. To tak lahko sanjamo, da bo še v naslednjih leti večino sezone odprto če bo šlo tak dalje.
Glede partizanke se tudi strinjam, ker sta pač progi tak "odmaknjeni" da je nesmiselno vse povezave in to zasneževat. In če je to zaprto v slabi zimi me sploh ne moti.
Praviš da te lani ni bilo več zraven. Nad lukejom je bila katastrofa. Snega nastrlanega pomojem več kot 1m na določenih delih. Ampak skupne širine glih tolko kot so verjetno na fisu zahtevali za ogrevalno progo. Torej polovico razpoložljive širine proge. Ostalo pa golo. In to na najbolj "zajebanem" delu (ograje tudi ni bilo, ampak samo količki spodaj pa pač blato oziroma zmrznjeno blato). desno od tega pa idealn teren za vse ki niso glih vrhunski smučarji (gledano po bregu dol) tam pa tistih 5cm kaj je narava dala.

To so tiste zadeve ki so meni katastrofalne in ki mi dajejo občutek jebe se nam za tebe. Važjo je da je lisica. In zato sem tudi šaltal na roglo z letno. Čeprav so na mariborskem 100x bolše proge (v teriji)
smile-1.gif


Drugače pa Italija mi ni preveč všeč, Francija je predaleč. Sem bolj doma v Flachau-Radstadt-Zauchensee-Obertauern. Tu sem v zadnjih 10 letih spoznal določen krog folka in bom kar v tej regiji ostal zaenkrat kaj se tujine tiče