Se kdo opaza... ?

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Notrajnc je bil skrokan.
Aha, takrat paše mir..ko (če ) bo pa imel kdaj svojega sončka, bodo pa taki skrokanci na avionih popolna nebodijihtreba, ki kalijo radosti družinskega življenja..
cool-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Bi bilo kar prav da bi jih dobil po buči od varnostnika, fotra in še položnico povrhu. Ampak te razumem, človek se pač loti sebi enakega, ti v tem primeru otroka, ki ni pri vsem skupaj nič kriv.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Je pač tako, da smo nekateri začeli sovražiti sončke. Zaradi njihovega, za naše pojme, popolnoma neprimernega obnašanja. Vzroki za opisano sranje nas ne zanimajo!

In zanimivo, tuje sončke so začeli sovražiti tudi nekateri starši. Verjetno so to starši lepo vzgojenih sončkov?

Ko hodim po Nami in mi tak nevzgojen sonček za ritjo odda frekvenco recimo 18.000 hercov (saj poznate - prediren zvok, ki para ušesa), mu zapiskam nazaj PETKRAT GLASNEJE s še višjo frekvenco (kakih 22.000 hercov).
Pač tako piskanje zmorem, glas pa imam najmanj trikrat močnejši od najglasnejšega sončka.

Pogosto sta potem tako sonček, kot starš - šokirana, češ, kaj se pa ta gre. Ampak sončku ne pride več na pamet, da bi še piskal...

NENEHNO zvočno osnaževanje.press
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Kako bo stari pohendlal svojega mulca je njegova stvar, ne moja. A če se ti pes pred vrata poserje tudi psa zbrcaš ali urediš zadevo z debilom na drugi strani povodca?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Premalo se tepe otroke. Ni ga treba zdaj premlatit, ampak 2-3x čez rit toliko, da vidi kdo je "šef". Spomnite se kako smo mi odrasli v take kvalitetne moške. Oče je sam kuhlo vzel pa smo bili vsi tiho, ker smo vedeli kaj sledi. A pretiravam?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Sonček al ne sonček ne more se odrasla oseba spozabit in mahnit tujega otroka. To se enostavno NE dela.
Sicer pa ja, krivi so starši. Ni vzgoje, predvsem pa noben ne znač svojemu otroku reči NE in niso dosledni!

Šola in še kdo nima v tej zgodbi res nobene veze!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Temu, da ti danes enačiš vzpostavljanje reda in pravil s fizičnim nasiljem bi po mojem mnenju zelo težko rekel dobra vzgoja.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Danes sem se po enem mesecu vracal domov z dvema letoma nazaj z dopusta..., zadeva me je konkretno razkurila, tako, da sprasujem, se kdo misli, da so SLO soncki med najbolj razvajenimi? V dveh povezanih letih je bilo skupno cca 10 SLO mladih druzinic, govorimo o Pia, Nal, Maj, Gal, Taj-ih, torej trocrkovnice, do cca. 10 let, pomebnost starsev raste z manjso domiselnostjo pri izbiri imena - no zdaj pa k problemu - najbolj so joakli "nasi", Pia, cda. 5 let je se posebej izstopala, od skupno 14 ur na povezanih letih, se je drla 10 ur na ves gobec, ker je oci rekel, tako, mami pa tako, nihce pa ji ni znal pojasnit zakaj je morski pes zelvico pojedel na infotainmet predvajani risanki, en Taj me je pa 4 ure butal v naslon, ker mu oci ni znal v 4ih urah razlozit, kako se avion nardi...

Naj povem, da je bilo v treh vrstah pred menoj nekaj mamic v hidzabih s po tremi mulci, od novorojenckov do 6,7let, vsaka zase je zrihtala v dveh minutah vse svoje... sem sam gledal, od ostalih normalno vzgojenih, po izgledu EU otroci, ni nihce pisnil..., tole kar se pri nas vzgaja, bodo sami debili...

Jaz sem predvsem opazil nenormalno visoko stopnjo samozavesti pri percepciji znanja tujih jezikov, tle smo Slovenci na prvem mestu. 90 % ljudi, ki se oceni "native level of English" potem ko jih imaš priliko poslušat, kako se menijo (nekje na stopnji OŠ), ti ni jasno, od kje ta samozavest, če pa smo Slovenci menda narod z nizko stopnjo samopodobe oz. ponosa
smile-1.gif
.

LP
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik iskalec pravi:
Štiriletnik ti zraste čez glavo, ker je trmast, naveličan sedenja, ker provocira, ker mu starejši brat nagaja, ker je bolan ... Nič nisi falil kot mama, oče. Pri nas so trije fantje (pod deset let) in smo vsi zelo glasni. Če ne vpijejo otroci, potem jaz.. Pa kaj: pri sosedu pa pes laja cel dan in njihov maček serje na naš sveže prekopan vrt. Vsak ima svoje probleme. Se mi pa dvigne pritisk, ko bi vsak želel delati red pri drugih otrocih, za svoje pse in mačke pa ne poskrbi ...

A veš kaj. Glasni bodite lepo doma. Ko si v javnosti je treba gledat tud na druge in ne sam nase in svoj frocovje, ne pa da po restavracijah dirka trop podivjanih otrok, derejo se en čez drugega, ni da ni. Meni je to nesprejemljivo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Ko sem imel enak problem sem najprej trikrat opozoril očka nato dvakrat stevardeso na koncu pa eno pripeljal mulcu - seveda sem moral stevardesi, kopilotu in varnostniku pojasniti zakaj (na srečo so moje besede potrdili še trije Francozi ki so sedeli v isti vrsti), prej fotra ni bilo slišat po focki pa je kar naenkrat bil najglasnejši na avionu. Ko smo prispeli na Brnik pa še našemu policaju, ki pa na srečo ni imel pristojnosti ker se je zgodilo v mednarodnemu zračnemu prostoru in pri tujemu prevozniku - drugače bi dobil položnico zaradi "posebej poniževalnega odnosa do nemočnega" v velikosti 250€.

No to je pa druga skrajnost. Če bi se dotaknil mojega otroka bi te na mednarodnem letu poslal mal spančkat. Žal si še večji kre.ten od očeta tega froca.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Notrajnc je bil skrokan.
Aha, takrat paše mir..ko (če ) bo pa imel kdaj svojega sončka, bodo pa taki skrokanci na avionih popolna nebodijihtreba, ki kalijo radosti družinskega življenja..
cool-1.gif

Nisem bil nič skrokan...
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik iskalec pravi:
Štiriletnik ti zraste čez glavo, ker je trmast, naveličan sedenja, ker provocira, ker mu starejši brat nagaja, ker je bolan ... Nič nisi falil kot mama, oče. Pri nas so trije fantje (pod deset let) in smo vsi zelo glasni. Če ne vpijejo otroci, potem jaz.. Pa kaj: pri sosedu pa pes laja cel dan in njihov maček serje na naš sveže prekopan vrt. Vsak ima svoje probleme. Se mi pa dvigne pritisk, ko bi vsak želel delati red pri drugih otrocih, za svoje pse in mačke pa ne poskrbi ...

A veš kaj. Glasni bodite lepo doma. Ko si v javnosti je treba gledat tud na druge in ne sam nase in svoj frocovje, ne pa da po restavracijah dirka trop podivjanih otrok, derejo se en čez drugega, ni da ni. Meni je to nesprejemljivo.

Imam dve kolegici, mladi mamici, ki rade kofetkajo. In vedno, ampak cist vedno, ko pridejo v gostilno/letni vrt, mularija v vozicku zaspi, potem pa se non-stop pritozujejo v primeru, da se kdo naglas smeji, če komu pade vilica dol, skratka vsak hrup, ki bi lahko prebudil njenega soncka. Nora je ta percepcija, da je tvoj otrok najmanj Mesija.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Jap in potem bodo ti isti otroci pri 3+ letih letali in se drli po lokalu in terorizirali vse ostale.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Normalni starši vidimo probleme in ta ki je začel temo, mislm da je med njimi. Ima pa dobre živce, predobre.
Tako stanje jen
tudi, žal na vasi. Sem že nekje zapisal, da so se starši na naši vaški šoli pritoževali, da zakaj morejo otroci še doma delat. Moja jim je uvidevno povedala, da je to vendar naša dolžnost, starševska, da kdaj pa kdaj se malo pozanimamo kaj delajo. Sevedaa je padu prezir na nas. Ne dolgo nazaj je moja punca dobila petko pri matematiki in so se dve mamice pretožile, kako ocenjevanje je bilo to, ker njiho so dobile le 4. Oceno so dobili iz neke vaje kot igrica za večkratnike števil. Kot tista naša, pjanska 1,2,3 bum, 5,6,....
Zakaj to pišem, vsi pa vedo, da smo skoraj dnevno za mizo in ure pred knjigami, da sicer do sedaj lepe ocene, je še vedno možnost, da pade 3 razred in da je tamala malo avtista.
Starši smo res v kurcu, lepo se to vidi na šolah. In doma, ker smo iz malega kraja.
Avtor teme, tudi nisi dober, ker maš pedobre živce
tongue-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Notrajnc je bil skrokan.
Aha, takrat paše mir..ko (če ) bo pa imel kdaj svojega sončka, bodo pa taki skrokanci na avionih popolna nebodijihtreba, ki kalijo radosti družinskega življenja..
cool-1.gif

Nisem bil nič skrokan...

Dej dej...zdej boš pa še ugovarju...ab rad od kasijovga fotra kuhavnco čutu v dvanajsterniku?
10.gif
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Čist slučajno sm med višjimi pa tud na samoobrambi sem nekaj delal tako, da se tvoj poskus nebi ravno tako končal kot bi ti verjetno želel.
Če oče ne zna-noče ukrotit otroka (ko se je prižgalo opozorilo da se privežemo je sonček veselo vozil avto po prehodu!!!!) ga je pač moja blaga klofuta - zakaj je pa sonček do konca poleta (zadnji dve uri) lahko sedel mirno brez butanja v zic in brez tečnarjenja: jaz bi to jaz bi ono to ni dobro ..... tako kot je težil prve 4 ure? Zakaj je mami rekla no sedaj pa imaš, fotr pa je prvih 5 min samo sedel, ko pa je prišla mimo stevardesa pa je začel jecljaje jokicat, da sem tamalmu skoraj odtrgal glavo, tamal se pa tud zajokal ni-kar so potrdili tudi sopotniki.
Če bo kdo imel upravičeno potrebo da moje otroke disciplinira-pa četudi na grobi način-bo od mene deležen zahvale.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Temu, da ti danes enačiš vzpostavljanje reda in pravil s fizičnim nasiljem bi po mojem mnenju zelo težko rekel dobra vzgoja.

Če je fizično nasilje EDINI recept, potem je vsekakor (vsaj vneki meri) sprejemljivo.

Če se Arabci/muslimani ne morejo umiriti in se navaditi reda in spoštovanja neke avtoritete, pa čeprav je taka, kot je, so žal potrebni letalski napadi. Žal so letalski napadi (zavijanje siren, beg v kleti, razmesarjenatrupla) še EDINA AVTORITETA, in EDINO SPOROČILO, ki ga razumejo in ga spoštujejo... Žal...

Kaos ne more in NE SME prevladati v svetu...
Je le padlo nekaj miljonov ljudi, da je zavladal vsaj približen red!

Bi radi, da gre tretjina staršev na štrik? Ker niti nad lastnimi pamži ne morejo narediti reda in vzpostaviti potrebno avtoriteto?