Viza za JAR

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je pa bilo meni zanimivo pri vstopu v Zambijo ker sem imel vizo "od doma" že v PL, pa sem rabil par minut za vstop, med tem ko nemci kao brez vize, duplo večja taksa za izdajo dovoljenja (vize na meji) kot jaz + pol ure vsak.

Se tudi spomnim Turčije 20 let nazaj, mi brez vize, nemci z njo.
wink-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Evo, bila včeraj na ambasadi na Dunaju. Jim prinesla kup papirjev. Enega (potrdilo o stanju na računu za zadnje 3 mesece jim še moram poslati)...ostalo je bilo OK.

Za izdajo vize moram čakati cca 10 dni. Tako, da lahko pošljem po pošti potni list ali pa grem še 1x osebno na ambasado...

Po moje je problem samo NEAKTIVNOST Slovenskega zunanjega ministrstva, da Slovenija še edina v EU potrebuje vizum za vstop v JAR.
Če bi Slovenija, kot članica EU, zaprosila za vstop brez vizuma, bi ga dobila.
Ampak naša vlada pač,....
uf-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.307
3.413
113
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Evo, bila včeraj na ambasadi na Dunaju. Jim prinesla kup papirjev. Enega (potrdilo o stanju na računu za zadnje 3 mesece jim še moram poslati)...ostalo je bilo OK.

Za izdajo vize moram čakati cca 10 dni. Tako, da lahko pošljem po pošti potni list ali pa grem še 1x osebno na ambasado...

Po moje je problem samo NEAKTIVNOST Slovenskega zunanjega ministrstva, da Slovenija še edina v EU potrebuje vizum za vstop v JAR.
Če bi Slovenija, kot članica EU, zaprosila za vstop brez vizuma, bi ga dobila.
Ampak naša vlada pač,....
uf-1.gif

Ja Piz...o Erjavca naterajte ,da bo nekaj delal ne pa buč po parlamentu kotalil
cry12bpy.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
ksz

Ni res, da smo edini v EU, ki potrebujemo vizo za JAR. Poleg nas potrebujejo vizo še Hrvati, Slovaki, Romuni, Bolgari, Litovci, Latvijci in Estonci. Kar pa seveda ni izgovor, da ne bi na zunanjem ministrstvu zadevo poskušali urediti.
Tudi zelo dvomim, da smo v času SFRJ v JAR potovali brez vize. Nenazadnje je bila država zaradi apartheida pod sankcijami.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
ksz

Ni res, da smo edini v EU, ki potrebujemo vizo za JAR. Poleg nas potrebujejo vizo še Hrvati, Slovaki, Romuni, Bolgari, Litovci, Latvijci in Estonci. Kar pa seveda ni izgovor, da ne bi na zunanjem ministrstvu zadevo poskušali urediti.
Tudi zelo dvomim, da smo v času SFRJ v JAR potovali brez vize. Nenazadnje je bila država zaradi apartheida pod sankcijami.

No, v lepi družbi elitnih EU držav nas imajo...
frown-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
ksz

Ni res, da smo edini v EU, ki potrebujemo vizo za JAR. Poleg nas potrebujejo vizo še Hrvati, Slovaki, Romuni, Bolgari, Litovci, Latvijci in Estonci. Kar pa seveda ni izgovor, da ne bi na zunanjem ministrstvu zadevo poskušali urediti.
Tudi zelo dvomim, da smo v času SFRJ v JAR potovali brez vize. Nenazadnje je bila država zaradi apartheida pod sankcijami.

No, v lepi družbi elitnih EU držav nas imajo...
frown-1.gif

Oprosti, ampak kam točno pa misliš, da spada Slovenija?