Po kateri poti v Gothenburg?

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Pozdravljeni,

Med prazniki se odpravljamo na izlet v Gothenburg. Ima kdo kakšne izkušnje iz te poti? Katera je najboljša?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Generalno: a nimaš nobene navigacije? Ker že v startu ni vseeno ali greš iz Kranja ali Maribora in podobno je potem tudi zgoraj - recimo kje zavit proti Berlinu,...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Če bi rad videl še kaj Danske, pojdi čez Hamburg. Če bi raje čim bolj udobno in z manj vožnje, pojdi s trajektom iz Rostocka čez noč in vzemi na trajektu kabino za spat.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
Kot je Clio že napisal. Vzhodno (pa ni važno iz kje iz SI si) se drži na Rostock, tam trajekt, potem ali most ali trajekt na S.

Če si pa iz zahoda matkurje ti bomo pa še navodila za priključit na Passau napisali.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se ne spomnim, sem bil z ADjem, ker sem šel potem 3X na kratke trajekte + cesta čez DK, sumim da ni bilo zelo ugodno.

Drugače je daleč najceneje Svinoušče - Treleborg (meja D - PL) tam grejo skoraj vsi kamioni preko.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Pozdravljeni,

Med prazniki se odpravljamo na izlet v Gothenburg. Ima kdo kakšne izkušnje iz te poti? Katera je najboljša?

En moj prijatelj se je v Geteburg preselil s familijo...je šel parkrat že sem in tja z avtom. Vem da je šel enkrat iz Nemčije s trajektom,drugič pa skozi Dansko (ni trajektov,samo mostovi).
Je tudi odvisno s kakšnim avtom greš,pa koliko vas gre,da lahko še kdo drug vozi,itd...
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Uh, čez Dansko po cesti je dolga. Pa mostovi so dragi, tako da vprašanje, če se v končni fazi kaj prišpara v primerjavi s trajektom + drag benz je v DK. Seveda, če je cilj čim prej priti gor. Če bi si želeli vmes še ogledati Dansko, je seveda druga zgodba.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če trofneš trajekt, ki vozi na dve uri, potem čez Rostock na dveurni trajekt - zadosti se spočiješ. Lahko je poln in boš moral čakati. V eni rundi je sicer celotna pot do Goeteborga s postanki, trajekti in zastoji vred med 20 in 22 urami. Trajekti so sicer zelo dragi, sploh daljše vožnje.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Na danskem je bencin cenejši kot v nemčiji (vsaj septembra je bil, ko sem bil gor).

Sicer je pa najceneje Sassnitz - Trelleborg (piše da že od 30 eur naprej), najudobneje pa Kiel Gothenburg (s kabino pride 400 eur).

Opcije so še po danski in potem čez Frederickshaven - Gothenburg, pa Gedser-Rodby in čez most na Malmo, pa še veliko tega.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Hvala vsem za odgovore. Gremo s kombijem in nas gre 6. Od tega pet voznikov tako da glede tega ni problema. Gledamo neko dost ugodno varjanto pa da vmes kaj vidimo. Namen imamo startat iz Lj okrog 5h zjutraj in vozit do večera do severa Nemčije, tam prespat in drug dan naprej čez Dansko in preko mostov v Švedsko. Kako se vam zdi? Je kdo že šel po tej poti?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kje do severa Nemčije? Puttgartna? Nazadnje sva s fotrom peljala do malmöja + 1 ura, vse skupaj je bilo 19 ur. Zahodna Nemčija ima zelo nagužvane avtoceste, prideš pa vseeno najhitreje, ker Dansko se itak skoraj preskoči. Prav tako se bolj splača trajekt na puttgartnu kot pa vožnja naokoli po danski in na most.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Hvala vsem za odgovore. Gremo s kombijem in nas gre 6. Od tega pet voznikov tako da glede tega ni problema. Gledamo neko dost ugodno varjanto pa da vmes kaj vidimo. Namen imamo startat iz Lj okrog 5h zjutraj in vozit do večera do severa Nemčije, tam prespat in drug dan naprej čez Dansko in preko mostov v Švedsko. Kako se vam zdi? Je kdo že šel po tej poti?

Je dobro ja. Dansko boste pofirbcali skozi okno, kolikor jo boste, morda še en kafe sredi Kobenhavna - kar v center in v parkirno, uro, dve špancirja in potem dalje do cilja. Ali pa še en dan budget prespat na Danskem, če se boste bolj zavzeli. Za povratek se vam najbolj splača pripeljati v Gedser, na 2 urnem trajektu malo podremati in v šusu domov. Jaz sem sam pripeljal domov, vi boste pa z rotacijo za hec rešili.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem šel čez mostove. Je fajn ker nisi odvisen od trajekta (ti so orenk cenejši če vzameš ob fix uri). Za videt ni kaj dosti razen pač oba mosta (sploh great belt z svojimi 254 visokimi stebri) in pa Kopenhagen (drago, a se splača videt).
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
Zdaj sem se spomnil. Zdaj je brezveze hoditi na nekakšne izlete po Danski pri najkrajšem dnevu. Jaz bi pogledal Kobenhaven kako je okrašen in šel v obe smeri s trajektom. Dodatna kilometrina in mostnina je sigurno več, kot trajekt.

Od vzhoda do zahoda je 7 ur, se pravi je ene 6 ur bolj na izi svetlo: https://www.timeanddate.com/sun/denmark/copenhagen

Tole pot bi vam jaz svetoval vsaj v eno smer. Dobro glej pri Sloveniji. Iz Ljubljane čez Ljubelj v Celovec, po severni hitri cesti na Judenburg, tam čez dobro urejen prelaz v Wels in nato proti Passau na autobahn. Spustiš tunele in zastoje in po vzhodni Nemčiji po praznih AC gor.

Štart je nekoliko počasnejši, ampak pol pridobiš. Preverjeno. To je ta pot.