Nateg na bankomatu v Nemčiji

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Me zanima če je še kdo bil na podoben način nategnjen. Torej, dvigovanje na bankomatih imam po celi EU brezplačno. In potem na izpisku opazim, da imam pri 2 dvigih zraven prištetih 4,99€. Torej če sem dvignil 300€, mi na izpisku piše 304,99€. Na banki pravijo da so taki nategi pogosti v Nemčiji in da bankomat opozori da bo računana provizija. Jaz nisem nič opazil, oz. potrdil, možno da je kje na malo pisalo in nisem bil pozoren.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Se morda spomniš na katerem bankomatu si dvignil denar. Pri kateri banki si?
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
276
84
28
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Me zanima če je še kdo bil na podoben način nategnjen. Torej, dvigovanje na bankomatih imam po celi EU brezplačno. In potem na izpisku opazim, da imam pri 2 dvigih zraven prištetih 4,99€. Torej če sem dvignil 300€, mi na izpisku piše 304,99€. Na banki pravijo da so taki nategi pogosti v Nemčiji in da bankomat opozori da bo računana provizija. Jaz nisem nič opazil, oz. potrdil, možno da je kje na malo pisalo in nisem bil pozoren.
Ista situacija lani v Nemciji. V celootnem obmocju eura zastonj dvigi na banlkomatih potem pa so mi pri enem dvigu zaracunali 4.99 evra. Sem vprasal na banki in sem potem po daljsem poizvedovanju dobil odgovor, da se je to ze zgodilo ampak bi moral pred dvigom biti opozorjen na te stroske. Opozorila pred dvigom seveda ni bilo nobenega.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Pri meni je bilo točno enako. Kao da je opozorilo, samo ga ni bilo. Saj pravim, mogoče kje na malo piše in nisi pač pozoren. Ne vem od katere banke je bil bankomat. Je pa kao to pogosta finta ob avtocestah, samo mene so nategnili v Berlinu
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Samo to je problem banke. Če moja banka pravi kjerkoli v EU lahko dvigneš brez provizije se pričakuje da tako tudi je, saj stroške pokrije banka. Jasno je, da provizija je, samo clearing naredi banka.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako je. Upravitelji bankomatov veselo računajo bankam uporabo storitev na bankomatih bankam tudi v domači državi, na banki pa je potem ali bo to prenesla na komitente ali ne.
Očitno se je banka odločila, da 5EUR pa ne bo pokrila.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Reklamiraš račun pa je, opozorilo gor ali dol, če je nekaj kao zastonj je zastonj.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
To si dvignil na črpalki.
Mislim,da ne računa provizije ampak si kar pribije zraven se pravi ti dvigneš 100 € on obračuna kot ,da si dvignil 104,99 € sem se enkrat opekel tudi sam.

Sedaj vedno dvignem na kakšni šparkase ali drugi banki teh avtomatov pa ne pogledam več.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Peče. Auuuu!
Torej najbolje na avtomatu, ki je pri banki?
Ali pa so avtomati en svoj bizbis, ki ga ponujajo bankam?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
To si dvignil na črpalki.
Mislim,da ne računa provizije ampak si kar pribije zraven se pravi ti dvigneš 100 € on obračuna kot ,da si dvignil 104,99 € sem se enkrat opekel tudi sam.

Sedaj vedno dvignem na kakšni šparkase ali drugi banki teh avtomatov pa ne pogledam več.

Ni bila crpalka. Bankomat ob plocniku sredi Berlina
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Poglej pogoje banke. Če piše, da je zastonj, potem je zastonj. Ti preveri ali si dvignil 100 oz 104,99. Če je slednje, potem banka nima nič tukaj.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
pred časom v A in D tudi nisi mogel plačati z našo BA Maestro kartico ampak samo lokalno (nemško oz. avstrijsko). Lahko da je dvignil na kakšni taki varianti bankomata in se je dvig tretiral kot dvig z kreditno kartico... oz. ali ina OT slučajno BA kartico kot Viso pri SKB?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Reklamiraš račun pa je, opozorilo gor ali dol, če je nekaj kao zastonj je zastonj.
Gre za pogosto prakso v tujini. Ti dviguješ 100eur, bankomat pa pošlje zahtevo za dvig 105eur. Tebi da 100, 5 pa obdrži zase.
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
276
84
28
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Poglej pogoje banke. Če piše, da je zastonj, potem je zastonj. Ti preveri ali si dvignil 100 oz 104,99. Če je slednje, potem banka nima nič tukaj.
Napise ti, da si dvignil npr. 104.99. V mojem primeru je bilo tako. Bil pa je bankomat na crpalki ampak na lokalni cesti.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Na banki so mi prijazno razlozili da imajo v takih primerih pokrito rit. Baje pise, da so dvigi z maestro v eu brezplacni in da ne odgovarjajo za provizije, ki jih obracunavajo druge banke. Bitchez
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
276
84
28
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Nemores dvigniti decimalnega zneska!
Ta njihov strosek ti kar pristejejo k dvigu torej na bancnem stanju se vidi kot, da si toliko dvignil. Na moji banki so samo cudno gledali in so v sali rekli ce sem bil na bankomatu na kovance.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Morda pa ATM ni bil bančen.

ČE malo poiščete po netu, boste zasledili Euronet - neodvisno mrežo bankomatov, ki tipično zaračunavajo 4.99
"Actually there are ATMs that charge fees in Germany, normally ATMs that are not operated by a bank. If your card issuer does not charge you a fee for international cash withdrawals at ATMs then using an ATM at a normal bank will not result in a fee being charged. ATMs that charge an extra fee (not the card issuer fee) are required to display this fee before the withdrawal is processed. If you see such a message then simply cancel the transaction and look for a bank. Usually you shouldn't have a problem avoiding ATMs such as the Euronet ones."
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Saj vam pravim, da sedaj vedno dvignem na bankomatu, ki je fizično na banki.
Tu nimaš kaj mimo vstrelit.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Morda pa ATM ni bil bančen.

ČE malo poiščete po netu, boste zasledili Euronet - neodvisno mrežo bankomatov, ki tipično zaračunavajo 4.99
"Actually there are ATMs that charge fees in Germany, normally ATMs that are not operated by a bank. If your card issuer does not charge you a fee for international cash withdrawals at ATMs then using an ATM at a normal bank will not result in a fee being charged. ATMs that charge an extra fee (not the card issuer fee) are required to display this fee before the withdrawal is processed. If you see such a message then simply cancel the transaction and look for a bank. Usually you shouldn't have a problem avoiding ATMs such as the Euronet ones."


Tale Euronet nateg se je tudi na Hrvaškem raspasel. Sem iskal v Biogradu bankomat od zagrebške banke po navigaciji in ga je na Rivi zamenjal Euronet. Sem moral pol na 2 lokacijo se peljati.
No samo se je izplacalo.