Septembra 14 dni z malim otrokom?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Išče se nekaj za drugo polovico septembra. Prvi ideji sta bili Sardinija z avtom ali Mallorca z letalom. Jaz se bolj nagibam k letalu. Ta mala je stara dobre dve leti, ni nobenih problemov, vozička nimamo tako da letalo ni ovira. Sardinija mi ne diši preveč, ker se mi ne da s trajektom 6 ur flosat potem pa še 6 ur z avtom.

Pogoj je da je toplo, pa da je morje še vedno za kopat (beri vsaj 23 stopinj, tako da razni kanarci in ostali oceanski dopusti odpadejo) pa da ni treba vsak dan proti Meki molit, da ne bo kakega samomorilca ali vojaškega udara. Let bi bil najboljše kar iz Ljubljane, v poštev pridejo pa tudi okolna letallišča (prednost Celovec/Gradec, nato ZG in Trst). Smo pa bolj dinamični, torej ne iščem 14 dni all inclusive, tudi kampiranje pride v poštev, čeprav kampirat z letalom ni lih najboljša opcija
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
Tenerife iz Gradca. Voda nima ravno 23 stopinj, ampak nekje 20-21, je pa drugih stvari na otoku dovolj da ti ni treba viset v nekem betonskem resortu cele dneve.

Voziček ni nobena ovira zaradi katere nebi mogel na avion. Ti pa na potovanju in pri prekladanju po letališčih zelo prav pride.

Ali Portugalska. V obeh primerih rentacar celih 14 dni.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Samo september je najbolj grdo vroč mesec na kanarih, tudi čez 40 zna porinit živo srebro.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Če mene vprašaš so kanarci septembra super. Zrak ~28, Voda ~23. V bistvu je voda septembra tam najtoplejša.
Zvečer pa se tud lepo shladi.

 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.409
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Tenerife iz Gradca. Voda nima ravno 23 stopinj, ampak nekje 20-21, je pa drugih stvari na otoku dovolj da ti ni treba viset v nekem betonskem resortu cele dneve.

Voziček ni nobena ovira zaradi katere nebi mogel na avion. Ti pa na potovanju in pri prekladanju po letališčih zelo prav pride.

Ali Portugalska. V obeh primerih rentacar celih 14 dni.

14 dni rent a car zna biti kar drago.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
Na španskih otokih (tudi Tenerifih) je rentacar napol zastonj. Trenutno za 14 dni za recimo seat ibizo hočejo 220 eur. Rekord sem postavil lani maja ko sem za 14 dni za enoprostorca s tremi otroškimi sedeži plačal 145 eur. Z zavarovanji se razume.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kanarci mi je premrzla voda. Poležavanje v resortu ne pride v poštev. Voziček smo pri 10 mesecih spakirali na podstrešje, tako da se ta mala niti nebi hotla vozit v njemu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja Korzika je tudi bila opcija, ampak tam sma že bila, pa če se že vozim do Livorna potem mi je skoraj vseeno a sem na trajektu 4 ali 6(8) ur.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Mallorca, poceni leti iz Italije, mnogo ponudbe za nastanitev. Otok ima mirne predele kot tudi bolj živahne. Na otoku je vsa možna infrastruktura, plan aktivnosti pa si začrtaj preko informacij na tripadvisorju.

Meni je bila naša kombinacija dveh različnih nastanitev (na različnih koncih otoka) top zadeva.

Priporočam drugo polovico septembra.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
@bigmike
Zakaj drugo polovico setembra? Zaradi vrocine? Manj guzve?

Tudi zaradi cene nastanitev, določeni deli Nemčije imajo del septembra še počitnice ( German holiday dates ).

Sezona je tam do zaključka oktobra...
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.577
113
Sicilija iz benetk so ugodne karte. Letis v palermo, potem pa z vlakom v cefalu. Super mestece z lepo pesceno plazo
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
kam,da ni Hrvaska? Dete bo staro 8mesecev. Zelja je do 1000evrov,lahko tudi malo vec.

mi smo bili kanarci ko je imela 6 mesecev in 4 mesece grčija,je lažje kot sedaj ko hodi,itak je cel let prespala tako da ni panike,poglej za foro easyjet in menorco iz bentek,menorca je top,mi smo pa za karte dali 150€ za vse 3 povratne,tudi malta je poceni,alicante z voloteo prav tako iz benetk
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
kam,da ni Hrvaska? Dete bo staro 8mesecev. Zelja je do 1000evrov,lahko tudi malo vec.

mi smo bili kanarci ko je imela 6 mesecev in 4 mesece grčija,je lažje kot sedaj ko hodi,itak je cel let prespala tako da ni panike,poglej za foro easyjet in menorco iz bentek,menorca je top,mi smo pa za karte dali 150€ za vse 3 povratne,tudi malta je poceni,alicante z voloteo prav tako iz benetk

Po pravici sem si nekaj takega zelel slisati. Zdej gledam Kanarce v septembru. Kako pa je z vozickom pri nizkocenovcih? Kaj pa nastanitve tam v lastni reziji?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mi smo potem lani šli kar na Sardinijo z avtom. Planiral dolgo vožnjo tja, pa smo samo enkrat stali, ta mala brez problemov. Na trajektu sem vzel v obe smeri kabino. Edino avgusta pa nebi rinil tja, ker je verjetno 45 stopinj, sence pa nikjer.