BiH

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
787
113
Koliko močan HDI imaš? Meni Toledo 1.9, 110KM vzame 6l s tovorno prikolico pa ne spremenim režima vožnje. Skoraj ane. Na strehi kovček + bicikel 5,6l lani, 3.000km, AC Grčija in nazaj. To ni kakšno tekmovanje, dejansko me zanima. In pa koliko se ti poviša poraba pri vleki počitniške prikolice? Naslednje leto se mi obeta 2.0, 140KM TDI in ti se vozijo z okoli 6l navadne, vleka poč. prikolice pa skoči tja nekam na 10l.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
2.0 HDI 136 konjski. C5 ima pa tam okrog 1600 kg prazen. Jaz mam itak povprečje tam okoli 7 litrov. Zdi se mi sicer malo veliko ampak jebiga. V glavnem, poraba na dopustu je bila skoraj ista, predvidevam da tudi na račun relacije.
S kamp prikolo smo pa tam na enih 10, lahko tudi več (odvisno kok se mudi), lahko tudi kako malenkost manj ....
Xsara 2.0 HDI (110 konjičev poskočnih) je pa pila (pije) vsaj liter manj ....
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Citat:
Uporabnik kwa1 pravi:
Citat:
Visoko (odsvetujem)
jaz bi tudi šel tole "čudo" pogledat....eni hvalijo ani odsvetujejo....hmmm...

zakaj odsvetuješ?

Jaz tudi ne bi šel več iskat piramid v Visoko.
Smo bili tam enkrat okrog 2010, ko je bilo to še malo bolj sveže , pa nismo vidlei nič takega, kar ne bi mogli videti v katerem od kraških vinogradov.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Citat:
2.0 HDI 136 konjski. C5 ima pa tam okrog 1600 kg prazen. Jaz mam itak povprečje tam okoli 7 litrov. Zdi se mi sicer malo veliko ampak jebiga.
imel sem enakega, samo avtomatik.....pod 8 ga nisem spravil....tudi do 10 - brez prikolice ....zdaj imam novega 2.0 164KM avtomatik....pa ga ne spravim nad 7....
cheer.gif


nove mašine so bistveno bolj šparovne kot prejšnje generacije....ali še prej
wink-1.gif
...

tako da.....in avto in šofer sta v tvojem primeru čist v redu
cool-1.gif
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
da ne pozabim... ko se boš vozil skozi Travnik, ne pozabit na tole
tongue-1.gif

https://foursquare.com/v/%C4%87evabd%C5%BEinica-hari/4d10db8d71e8a1cd2f4a83bd

chari1.jpg

Bil v ponedeljek, čevapčiči s kajmakom so bili (no, so še) odlični. Desetka plus kajmak plus tonik = 9 KM.
Drugače pa pozdrav iz Capajeba, jutri pa v Mostar ter ciljno destinacijo - Neum.
V glavnem, Bašæaršija danes popoldan nabita, včeraj dopoldan niti ne. Cene so višje, kot drugje (logično), pa še vedno poceni.
Bencin je 1.81 KM za liter (D4 je še cenejši, a ker sem ekološko osveščen, sem tankal D5
tongue-1.gif

Drugače pa nekaj smešnih: nekje v Bosni so ob cesti ljudje prodajali CD-je ter (!) kasete, psov je polno po cestah, na glavni (!) cesti naletiš na konjsko vprego z vozom, fasado ima pa vsaka deseta bajta, pa še to bolj tko-tko. V Vogošæah sem našeč salon Lada, na glavnrm britofu pa grob Kemala Montena
roza.gif
.
V samem centru se moraš mal pazit tramvajev, še bolj pa ljudi, ki se sprehajajo ob cestah. Ampak na splošno sem pa presenečen, da grejo čez cesto pri zeleni luči, pa tudi ustavijo se pri rdeči (Ljubljana, tu si malo zadaj). Me je pa koj čez mejo ujel stacionarni radar, ene dvakrat je pobliskalo ... ampak ni panike, bolj se je treba pazit skoraj neomejenega števila policajev. Jebemu, skoraj na vsakem kilometru imajo "zasedo", če se temu tako reče, sploh ponoči, ko se od daleč vidijo njihove stalno prižgane rotirajoče plave luči.
Kva še? Ja, mi je žal, da nisem šel že prej, bom pa zanesljivo še šel sem.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Danes sem bil v Mostarju. Seveda sem si ogledal most. OK, visok, zelo spolzek (me ne zanima, kako je, če dežuje
evil.gif

Pa sem nadaljeval prodi Međugorju. Medtem, ko sem se do Mostarja peljal po čudovitem kanjonu reke Neretve (pokrajina je res top), je od Mostarja naprej pokrajina ko po atomski bombi. V glavnem, nič za videt. Ko prideš v Međugorje, se pa zgodi ... čudež
evil.gif
. V glavnem, apartma poleg apartmaja, hoterl poleg hotela, ob cesti pa nebroj trgovinic z vglavnem spominki in cunjami. Mesto je itak narejeno umetno, kot Las Vegas, do kraja, kjer naj bi ser pa prikazovala Marija, pa nisem šel. Je pa to na drugem mestu, kot tista velika cerkev s papeževim trgom (al neki tazga). No, ne da bi bil antikrist, samo v Međugorje ne grem več ...to ni zame.
Moja današnja ciljna lokacija je bila NEUM. Po nekih čudnih "mukah", ki mi jih je zadal Garmin, sem v Neum prišel "čez hrib" in ne mimo Ploæ. Cesta za popizdi* ozka, na eni strani skala, na drugi pa prepad ...
rolleyes-1.gif

No, tole pišem z balkona apartmaja, sem bil pa prej "v centru". Do tja vodi pot ob obali, seveda tudi tukaj ne manjka trgovinic, spominkov, lokalov ... ampak jebiga, nekaj pa manjka, nekaj, česar je v Sarajevu na skoraj vsakem koraku. Ni menjalnic. Ne menjajo niti v hotelih. Samo na banki in pošti. Tko da, če greste v Neum, priporočam, da si prej nabavite KM. Al, pa če plačujete z evri ...ali s kunami ...vzamejo vse
grin1.gif
.
Ja, danes sem spet tankal. In celo ceneje, kot v bližini Sarajevaj. Liter dizla je stal 1.76 KM. Če bo šlo tko naprej, bom na bencinski kmal tankal, pa še dnar dobil za to ...
grin1.gif
Aja, je pa neki zanimivo: recimo gorivo na Petrolu v kraju x je dražje/cenejše, kot na Petrolu v kraju y. Ista firma ima na različnih koncih različne cene. Je pa firm z gorivi skoraj neomejeno. Različnih.
Pa ne vem, če sem v prejšnjem postu omenil: je treba pazit, ko zapeljaš v predor. Nekateri niso čisto NIČ osvetljeni. Če zunaj sije sonce, se ti v tunelu dobesedno stemni pred očmi, preden se navadiš. Mogoče bi blo bolje z led lučmi, ampak moje vozilo jih pač nima.
Naj bo dovolj. Zdaj pa samo še uživanje ...
 
Nazadnje urejeno:

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Uf ja, počasi bo spet cajt. Samo lani nas je Črna Gora tako navdušila, da bomo šli letos tja in BiH spustili. Razen če ne.

Lahko na kratko opišeš kje in kaj? Ravno pogledujem proti jugu in razmišljam kam
sprasujem se.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne vemo še točno niti, kako bomo vstopali, ker še ni jasno ali bomo pot proti domu udarili po jugu oz. obali ali bomo šli nekje preko BiH ali celo Srbije.
Skratka, opcije so: Kotor, Lovčen, Skadarsko Jezero, Biogradska gora, Tara (mogoče zipline), Durmitor. Lahko tudi vmes nekej Podgorica, jasno, treba bo nekje tudi spat in kaj pojest...
Lani smo bili v Razvršju (Žabljak). Imeli smo absolutno premalo časa, letos bomo poskusili bolj na izi. Časa bomo imeli cca. en teden od Pelješca do prihoda domov, vmes je vse odprto. Za približno vodilo bi lahko bil tale potopis, samo nam kaže v obratno smer: http://zmagdo.blogspot.si/2013/08/crna-gora.html
Teh potopisov je cel kup, najdeš jih tudi na začetni strani CCS, pa Igor Cetinski stalno nekaj objavlja, mislim da sta bila z Vesno leta 2011 po teh koncih...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Evo bili. Edina pripomba je, da prehitro mine. Letos je prikola pregurala bp 1800 km (enih 500 smo jih naklepali še solo z avtom).
Bili smo (glavne točke): na Pelješcu "na morju", vmes smo si ogledali naeselje Nakovana in jamo in hrib z ostanki iz Ilirskih časov, potem pa Kotorski zaliv, Lovčen (čez serpetine iz Kotorja), Durmitor (Žabljak) kjer smo bili na ziplinu, Crnem jezeru, Æurevcu (ena taka fina razgledna točka) in na vrhu Savinega kuka (s sedežnico, ne moreš s polnim vampom čevapov in burekov gor hodit), s kamp prikolo smo se peljali po cesti naravnost skozi gorovje Durmitor, na poti skozi BiH smo se ustavili (in prespali) v Sarajevu, na poti domov smo en dan preživeli še na Kolpi. Ko malo uredim fotke bom dodal kaj več, do takrat pa ena luštna fotka s poti na Lovčen in ena s fure skozi Durmitor:

p1050599.jpg


20170825075320.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Super
aplauz.gif


Vredno ogleda.
2605665-DSC_0879A.JPG
 

Priponke

  • 2605665-DSC_0879A.JPG
    2605665-DSC_0879A.JPG
    238,3 KB · Ogledi: 796

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
kje v Sarajevu je pijaca? Obleke pa to :)

Pa za vstop v BiH zahtevajo pooblastilo, če je avto pisan na leasing hišo ti si pa vpisan v prometnem kot uporabnik?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hej, Romzi. Ste v ČG šli v Nevidio? Zgoraj sem pripel eno slikco ... nekako se mi zdi da bi moralo biti več, pa da se je izgubilo z novim alterjem.
V glavnem, od Nikšiča proti Žabljaku je kanjon Nevidio, imaš kanioning cca 4 km, nekje v bližini je izvir Pive. Iz te doline (kot je na sliki) gledaš proti severu obronke Durmitorja.

Zares vredno ogleda, pa niti ne preveč gužve.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nismo. Saj je še kar nekaj materiala (in mesnin in pit :D) za obdelat tam dol. Letos gremo baje samo "na morje", za drugo leto pa je plan da naredimo cel dopust bolj cigansko obarvan in bi samo po balkanu bluzili, predvsem po Črni Gori.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Moja današnja ciljna lokacija je bila NEUM. Po nekih čudnih "mukah", ki mi jih je zadal Garmin, sem v Neum prišel "čez hrib" in ne mimo Ploæ. Cesta za popizdi* ozka, na eni strani skala, na drugi pa prepad ...
Tole sem šele zdaj videl....
Tukaj smo se vozili leta 2018 v smeri iz Neuma proti dolini Neretve - z avtom + kamp prikolo :valjamse:
Nekako smo skunštvali da imaji bosanci dostop do morja po svojem teritoriju :poreden:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Imajo, ja. Sem prišel do nekega mejnega prehoda, čez hrib je bil že Neum. Ampak me niso spustili čez, sem moral obrnit in it po tisti že opisani vukojebini ... :confused:
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
mal si bom tole temo sposodil....

nameravam v Sarajevo, pa me zanima po kateri poti it...klasika Ljubljana - Zagreb - Slavonski brod - Doboj - Sarajevo .....al po AC, ki je bila odprta konec 2018....Ljubljana - Zagreb - Gradiška - Banjaluka - Doboj - Sarajevo ?

Se kaj dobi časovno, če se gre po AC po BIH strani....?