Avtocesta Leskovac - Skopje:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Prispeli v Halkidiki. Naselili smo se v Afilosu (Kassandra)

Prespali na Dojranskem jezeru.

Hvala tistemu, ki je dal kontaktni telefon od Saše (glej reportažo o Halkidikiju). Saša je sicer imel zasedene svoje apartmaje, ampak je zrihtal malo bolj v hrib en apartma 50m2 (novo) za 25€ (dal se potem 30).

Še enkrat: Saša je CAR. 1 uro pred prihodom sem mu prvič (ever) poslal SMS, čer 0,5 ure se že vedel, da imam spanje zrihtano.

Telefonski kontakt bom prilepil kasneje. Morda komu prav pride.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Kura sem vam fouš. Drugo leto, če bosta sraki cool za tako dolgo vožnjo gremo spet dol! Kakšen sever
evil.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Prispeli v Halkidiki. Naselili smo se v Afilosu (Kassandra)

Prespali na Dojranskem jezeru.

Hvala tistemu, ki je dal kontaktni telefon od Saše (glej reportažo o Halkidikiju). Saša je sicer imel zasedene svoje apartmaje, ampak je zrihtal malo bolj v hrib en apartma 50m2 (novo) za 25€ (dal se potem 30).

Še enkrat: Saša je CAR. 1 uro pred prihodom sem mu prvič (ever) poslal SMS, čer 0,5 ure se že vedel, da imam spanje zrihtano.

Telefonski kontakt bom prilepil kasneje. Morda komu prav pride.

Evo še telefonsta od tistega, kjer sem najel apartma na Dojranu:

g. Nune
+39870238449
 

bruco21

Pripravnik
10. maj 2008
106
0
16
Zdravo!

Kaj pa se da na tem odseku Beograd - Skopje še vrednega videti?

Najlepša hvala za informacije
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
...zadnji....

rabim info, kolk je vožnje (efektivne - po omejitvah) do skopja in kakšni so stroški s cestninami....
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Čas vožnje.

Cestnine: 29,20€
To je teorija. Če nimaš nobenih zastojev na mejah in cestninskih postajah. Če greš v soboto zjutraj boš že na CRO-SRB meji čakal nekaj ur.
Čisto sveže informacije izpred 14 dni glede kvalitete cest:
-Slovenija: odlično
-Hrvaška: odlično
-Srbija: od meje do Beograda je bolje voziti po prehitevalnem pasu, vozni je jarkast in precej luknjast. Proti Nišu nekaj dobrih odsekov, ostalo dobro do prav dobro. Naprej od Leskovca nova avto cesta: odlično. Mimo Vranja nova avto cesta: odlično. Vsega skupaj manjka še cca. 30 kilometrov avtoceste skozi Grdeličko klisuro in cca. 5 kilometrov pri Vranju. Delajo pa na polno.
-Makedonija: obupno. Razen nekaj kilometrov, na katerih sedaj delajo preplastitev, je ostalo obupno. Jame, luknje, skakalnice. Nema da nema.

Aja, še majhno opozorilo: Na srbskih in makedonskih avtocestah srečaš tudi pešce, kolesarje in ribiče, ki kar pretrčavajo avto cesto. Ogromno je tudi potepuških psov na avtocestah, nekateri so še živi, večina pa jih leži povožena na avto cesti.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Teorija ni, če imaš malo sreče in ne potuješ v top sezoni. Mi smo se podali na pot v petek ob 21. uri in šibali čez CRO-SRB mejo ob 2. uri ponoči (10 min) in čez SRB-MKD mejo okoli 8. ure zjutraj (10 min) in bili ob Dojranu pred 11. uro. Vozili z biciklom in kovčkom na strehi okoli 110km/h.

Vse drugo imaš pa popolnoma prav. In povsem iste izkušnje imamo mi izpred enega leta.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
No ko smo šli mi 16. junija letos smo startalo ob 3 zjutraj. Na CRO-SRB meji je šlo v luft cca 2 ure, na SRB-MK pa cca 1 ura. Smo pa precej caša stran vrgli tudi na cestninskih postajah.

Nazaj grede smo čakal ma MK-SRB meji cca 1/2 ure, na SRB-HR pa 1 uro. S tem, da je bila v obratno smer kolona takrat ene 20 km (bogi reveži te ljudje so moral pomoje čakat 5 ur za prestop meje) to je bilo 29.7 in 30.7.

Pa na cestniski NIŠ-BG pred Beogradom smo čakali 1 uro za plačati tistih nekaj ušivih Srbskih dinarjev za cestnino. Blo je mogoče 15 kolon za plačat cestnino v eno smer.

Ostalo pa je blo OK. Žal mi je edino, da že dol grede v Makedoniji (križiške Dojran-Strumica) nisem kupil grozdja in melon, ...ker je res neverjetno dobro in skora Ðabe. Nazajgrede nisem ponovil napake.

Aja mi smo šli nazajgrede na ogled Ðerdapa (izvoz Paračin, potem pa še kake 3 ure in cca 180 km do Kladova, kjer smo prespali). Se splača pogledat res lepa soteska.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
...zadnji.....


berem tole temo...pa večinoma debata o Grčiji
confused-1.gif
...

v glavnem, odpravljam se v Skopje, za dva dni....ker se že peljem čez jug SRB - leskovac......me zanima kej se splača na poti ustavit in pojest dober žar....

pa še kak predlog glede samega skopja....kaj pogledat, kje kaj dobrega domačega pojest....
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
170
99
28
Doma se lepo najej in potem boš že 5 ur potrpel do Beograda. Tam imaš za cesto (na Avtokomandi, bul. Vojvode Stepe) Stepin Vajat, kjer boš lahko dobil predokus etno fastfooda. Čas prihoda ni pomemeben, dela 24/7, vedno je malo za počakat. Potem pa naprej proti Leskovcu.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
žal sem bil razočaran....bil 1x in nikoli več
frown-1.gif


na uč lepo a žal brez okusa.....vzeli mešano za dve osebi.....jetrca zažgana do črnega, dobesedno zoglenela......čevapi debeli in lepo pečeni, žal neokusni....klobasa okus na loj in drobobono in fejst dimljena, pomfri okus po žarkem olju....uštipci videli niso sira....
plošča za dva + 2x šobska + pogača + 2x kokakola + pekoča paprika + prebranac = 2800 RSD ali 23 EUR...

v glavnem, me ne vidijo več tam.....