ZDA zahodna obala

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Sva malo spremenila plan. Prvi dan bova prevzela avto in šibava iz SF proti Yosemite. Si bova pustila za konec 3 dni SF.
In pa Palm Springs bova izpustila ter si vzela en dan več na poti ob obali iz LA proti SF. V enem dnevu bi preveč hitela.
Zdaj pa rezervacija avtomobila.. Je kdo že najemal preko Rentalcars? Je dovolj tisto zavarovanje, ki ga ponujajo v osnovnem paketu?

Če ma kdo še kakšen predlog oz. aktualno informacijo pa kar z besedo na dan.
smile-1.gif


Hvala
.

Mi2 sva vzela avto isti dan,ampak sva bila tok zmatrana od poti da ni blo sanse da bi sla naprej. Sva sla sele zjutraj, isto iz SF proti Yosemite in bla pol na koncu 3dni v SF.
Telemach je kul, moja ga ima, za 10€ sva lahko vsak dan klicala v slo (bolezen v druzini).
V wallmartu kupila garmina za cca ceno kot bi bil najem.
Preko STA najela avto in blo vse bp.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Sva malo spremenila plan. Prvi dan bova prevzela avto in šibava iz SF proti Yosemite. Si bova pustila za konec 3 dni SF.
In pa Palm Springs bova izpustila ter si vzela en dan več na poti ob obali iz LA proti SF. V enem dnevu bi preveč hitela.
Zdaj pa rezervacija avtomobila.. Je kdo že najemal preko Rentalcars? Je dovolj tisto zavarovanje, ki ga ponujajo v osnovnem paketu?

Če ma kdo še kakšen predlog oz. aktualno informacijo pa kar z besedo na dan.
smile-1.gif


Hvala
.

Mi2 sva vzela avto isti dan,ampak sva bila tok zmatrana od poti da ni blo sanse da bi sla naprej. Sva sla sele zjutraj, isto iz SF proti Yosemite in bla pol na koncu 3dni v SF.
Telemach je kul, moja ga ima, za 10€ sva lahko vsak dan klicala v slo (bolezen v druzini).
V wallmartu kupila garmina za cca ceno kot bi bil najem.
Preko STA najela avto in blo vse bp.

Sta doplačala še kakšna zavarovanja za avto? Preko STA se mi zdi da je vključeno že kar dovolj..

Mednarodno vozniško je treba imet?
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:

Sta doplačala še kakšna zavarovanja za avto? Preko STA se mi zdi da je vključeno že kar dovolj.

Mednarodno vozniško je treba imet?

Priporočljivoje imeti CDW/LDW in SLI, kar se zavarovanja tiče.
Mednarodna vozniška ni pogoj. Jaz sem vedno urejal zadeve z našo (plastično) vozniško. Tudi policijai ni imela težav z njo.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Sva malo spremenila plan. Prvi dan bova prevzela avto in šibava iz SF proti Yosemite. Si bova pustila za konec 3 dni SF.
In pa Palm Springs bova izpustila ter si vzela en dan več na poti ob obali iz LA proti SF. V enem dnevu bi preveč hitela.
Zdaj pa rezervacija avtomobila.. Je kdo že najemal preko Rentalcars? Je dovolj tisto zavarovanje, ki ga ponujajo v osnovnem paketu?

Če ma kdo še kakšen predlog oz. aktualno informacijo pa kar z besedo na dan.
smile-1.gif


Hvala
.

Mi2 sva vzela avto isti dan,ampak sva bila tok zmatrana od poti da ni blo sanse da bi sla naprej. Sva sla sele zjutraj, isto iz SF proti Yosemite in bla pol na koncu 3dni v SF.
Telemach je kul, moja ga ima, za 10€ sva lahko vsak dan klicala v slo (bolezen v druzini).
V wallmartu kupila garmina za cca ceno kot bi bil najem.
Preko STA najela avto in blo vse bp.

Sta doplačala še kakšna zavarovanja za avto? Preko STA se mi zdi da je vključeno že kar dovolj..

Mednarodno vozniško je treba imet?

nisva nic doplacala za dodatno. kar je blo je blo.
nisem imel mednarodne vozniske. noben ni vprasal po njej.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik landcruiser pravi:
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:

Sta doplačala še kakšna zavarovanja za avto? Preko STA se mi zdi da je vključeno že kar dovolj.

Mednarodno vozniško je treba imet?

Priporočljivoje imeti CDW/LDW in SLI, kar se zavarovanja tiče.
Katere tuje stvari ti pokažejo ceno teh zavarovanj? Sem šel na Budget.com, ki je čisto ameriška stran, in glej ga hec: če potrdiš SLI in CDW zavarovanja, je za rezidenta ZDA celoten komplet zavarovanja skoraj dvakrat dražje kot za rezidenta Slovenije (iščem vozilo za 9 oseb, torej dejansko kombi za 12 ljudi).
Meni je to sumljivo, ali se tudi v ZDA subvencionira tuje turiste?
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Citat:
Uporabnik keber pravi:

Katere tuje stvari ti pokažejo ceno teh zavarovanj? Sem šel na Budget.com, ki je čisto ameriška stran, in glej ga hec: če potrdiš SLI in CDW zavarovanja, je za rezidenta ZDA celoten komplet zavarovanja skoraj dvakrat dražje kot za rezidenta Slovenije (iščem vozilo za 9 oseb, torej dejansko kombi za 12 ljudi).
Meni je to sumljivo, ali se tudi v ZDA subvencionira tuje turiste?

Ne bi mogel ravno reči, da (nas) subvencionirajo, je pa sistem avto zavarovanja pri njih drugačen, oz. lahko oni (rezidenti) uporabijo "zunanje" zavarovanje pri rentanih vozilih in ne tistega, ki ga ponuja rent a car.
Vedno pa je obvezno prebrati droben tisk, ker se tam lahko skriva kakšno neprijetno presenečenje oz. omejitev.

Dejansko je težko primerjati dajatve pri najemu vozila v EU in ZDA. Ena od stvari, ki me je najbolj presenetila, ko sem prvič najemal je odbitna franšiza, ki je precej simboličen znesek v primerjavi s tem, kaj ti zaračunajo tukaj.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Zakaj bi bilo kaj drugače kot sicer (to pomeni v vsaki vasi kjer je vsaj 5 hiš sta dve od njih motel).
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
mi2 sva rentala preko renthals (Alamo) in nič dodatnih zavarovanj na licu mesta. Tudi update avtomobila nisva hotela. ponudi itq vse živo.
https://www.alter.si/tabla/sho...rue#Post2463009

No glede spanja v nacionalnih parkih... placa je vedno dost (moteli, hoteli, cabins, kamping, itd..)... le za kako ceno... mi2 sva "predolgo" ostala v Yosemite pa sva dala za postavljen šotor z eno pojsteljo 150$/noč.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Zakaj bi bilo kaj drugače kot sicer (to pomeni v vsaki vasi kjer je vsaj 5 hiš sta dve od njih motel).

Ker je običajno dražje.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Kako je po vaših izkušnjah z vožnjo takoj po pristanku? Se peljati ven iz mesta in tam prespat ali prespat v okolici letališča? Midva pristaneva okrog 13h in sva se imela namen takoj odpeljat do Livermora ampak me malo skrbi, da bova preveč utrujena za to..
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Vsaj meni ni bil nikoli problem se odvozit uro ali dve po pristanku. Tako ali tako si ves nahypean ko prides. Tudi z jetlagom v usa nisem imel nikol problemov, ko sem pa nazaj prisel sem pa 3 dni sam spal
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Od pristanka do avtomobila lahko prideš v eni uri. Lahko pa tudi v štirih urah...tko da...vsedeš se v avto in se zategneš pač do tja do kamor "ti nese". Jaz za prvi dan nekih hudih planov nikoli nisem delal. To pomeni da je na planu samo iskanje prenočišča.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Tudi midva letos planirava obisk zahoda...
Ali je Julij primeren za obisk? Kje ste po večini bili nastanjeni, kar gledam preko bookinga je še kar drago...ali so kake cenejše variante, ala hostli itd...
Ker bo pa to letni dopust, bi kake 2-3 dni tudi malo poležavala na plaži in se kopala, ali je v okolici kaj primernega?
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz sem bil po hotelih. Pazi pa na cene brez davka in potem se kar ene dodatke ob placilu.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sicer se na zahodni obali nisem kopal, ampak iz izkusenj iz miamija ti povem, da na kaksno plavanje lahko pozabis. Polezavanje na mivki in namakanje v vodi ok, za vse ostalo je premocan tok in ti takoj vsi piskajo, ce gres samo malo dlje od obale.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Kako je pa z sezono in vremenom dol.
Kdaj je najbolj primerno, če imava na izbiro med junijem in oktobrom?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Si pač trofil. Čist normalno se da plavat in kopat, kot povsod drugje, tako na floridi kot na zahodni obali. Če je bela zastava. Sicer pa ja, mal paničarijo. Eni princeski se zdi da je videla senco pa se že derejo sharks. Podobno je s tokovi - rip curls, ki te nesejo ven.

Spiš po motelih. Poiščeš kupone za celo regijo, dobiš jih v kakšni restavraciji in najdeš cenejše spanje. Jebeš booking, ker te samo ovira in moraš biti točno na določen dan tam kjer nočeš biti.