Terme Avstrija, Mađarska, Hrvaška

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Ma kdo izkupnje s termami preko meje. A so na takem nivoju kot pri nas pa po zmerni ceni?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Terme Heviz, na nivoju seveda. Sprobane. Baje so kronske Madžarske terme to. Celo jezero je termalno, lepo, zanimivo, še se vrnemo.

 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Lahko kaj več o Hevizu?
Kje ste bivali? Je možno bivanje v okviru term, ali le ločeno? Ponudbe je sicer precej, rad bi pa slišal izkušnje.
Kateri del leta je primeren za obisk, se da tudi pozimi kopati zunaj?
Hvala.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Sem bil v Hevizu lani v sklopu ene konference. Bil je september, osebje v hotelih katastrofa, angleško komaj kdo kaj zna, populacija 95% nemških penzičev, lokali se zaprejo ob 22 in to je to, schluss, dam pa spat!

Samo jezero je fajn, okolica lepa,... za penzionistično izležavanje mogoče, drugače pa je bilo meni precej bedno.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Če ni zunanjega bazena me sploh ne zanima. ..
Pa včasih so bli na mađarskem v savnah vsi Oz si mogu bit v kopalkah
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Znotraj term nisem bival, zato ne vem. Najela sva apartma v centru, bilo je poceni, se pa ne spomnim koliko, mogoče enih 30€ na noč. Do vhoda je bil kakšen kilometer peš, lahko da manj. Žal se ne spomnim tudi v katerem mesecu sva bila, bilo je pa pozimi. Termalno jezero je za kopanje pozimi ravno pravšnje, poleti se ne izide. Online se da preveriti kakšna je temperatura, takrat se spomnim je bilo ene -10, pa je voda imela vsaj 25 zunaj. Savne so zakon in ugodne.

Madžarska na splošno je naravnana na nemško govoreče, tako da jaz nisem opazil kako je z angleščino, pri njih šprehamo kolikor znamo. Na Madžarskem se za moj okus zelo dobro je, pa še poceni je.

Cenik Heviz Spa

tečaj EUR HUF
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Evo še hotel z bookingom: http://hotelspaheviz.hu/en

Drugače pa je ja bolj penzion naravnano ja, pač terme, za stare kosti
nahrung002.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Terme Tuhelj
Bil pred 7-8- leti, so še na veliko posodabljali.
Savne bile zelo OK.

Del bazena je tudi zunaj.

Tudi tukaj sem bil, savne so res super. Sam bazenski kompleks pa ne pretirano velik ampak vse skupaj prav prijetno.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Terme Tuhelj
Bil pred 7-8- leti, so še na veliko posodabljali.
Savne bile zelo OK.

Del bazena je tudi zunaj.

Tudi tukaj sem bil, savne so res super. Sam bazenski kompleks pa ne pretirano velik ampak vse skupaj prav prijetno.
confused-1.gif

Očitno sva mi2 z mojo zelo zahtevna, kar se tiče savn... Še moje mnenje o Tuhelju.
Za nezahtevne OK, za tiste, ki se želijo relaksirat, pa ni ravno to to.
Kaj je naju motilo (bila nekajkrat, pa vedno isto):
- prehrupno (predvsem hrup iz bazenov)
- preveč gužva, sploh med vikendi, za ležalnik sva se morala zgrebst po sistemu kdor prvi pograbi, ga ima
- posledica gužve so prepolne savne, zato težko najdeš kolikor toliko prosto mesto v savni
- ogromno čudnih ljudi, torej takih, ki hodijo v savne bolj zijala past kot pa dejansko savnat (prevladujejo hrvaški moški srednjih in srednje poznih let). Mimogrede, že kar dolgo časa sva nudista, kar se tiče dopustovanja, tudi v savne hodiva pogosto in že dolgo časa, pa zato čudake (zijala) zlahka prepoznava.
- en sam samcat majhen jacuzzi in en relativno majhen notranji hladen bazenček
- prenizki stropi - občutek utesnjenosti
- kopalkarji v savnah, ki sploh ne poznajo osnovnih pravil savnanja in obnašanja v savnah, najhujši so mulci s kopalnimi hlačami do kolen, posledica so dvomi o higieni in morebitnih nezaželjenih enoceličnih prebivalcih
- itd.

V avstriji še nisem bil, ne morem komentirat, na Madžarskem je kar se tiče bazenov OK (Heviz, Zalakaros, Zalaegerszeg), kar se tiče savn, še slabše kot v Tuhelju...

Mi2 sva stestirala že precej term in welness centrov, pa zadnje čase hodima le še v Welness Zala v Topolšico.
Omejitev vstopa (če je polno, več ne spuščajo novih gsotov v center), stavba ločena od termalnega dela, 2 parni kopeli plus 2 parni kopeli s soljo, æokolado, jogurtom, blatom, medom ipd., 2 večji zunanji finski savni, 3 notranje finske savne, ledena jama, 2 knajp sobi (knajp polivi), notranji velik jacuzzi, zunanji velik jacuzzi, zunanji knajp bazen ter zunanji termalni bazen, primeren tudi za plavanje. Brezplačno na voljo voda in čaj. Gostje so večino pari, nobenih zijal.
Prijazno in ustrežljivo osebje, higiena na nivoju, kultura savnanja na visokem nivoju (kopalkarji nimajo kaj iskat v samem centru), v uporabo dobiš kopalni plašč, veliko brisačo ter natikače za enkratno uporabo, če nimaš svojih. Poleti sta na voljo 2 veliki zaščiteni zunanji terasi za sončenje poleti in kot knajp terasi pozimi.
Kaj sem še pozabil? Gužve ni, v savnah si ponavadi sam, v bazenu prav tako, veliko je tušev...

Evo, takšno je moje mnenje, predvsem o Tuhelju... Če si relativno zahteven kar se tiče savn, pozabi na pravo uživanje, če pa ti je prioriteta bazenski del, savne pa kot dodatek, pa je kar OK, ampak ti v tem primeru Madžarska nudi bistveno več za bistveno manj denarja. Sploh Zalakaros je top - mir, velik kompleks, veliko notranjih predelov (termalni nafta, blizu je svet savn, na drugem delu kompleksa je bazen z masažnimi in drugimi dodatki, precej vstran pa velik otroški zabaviščni predel, od koder se ne sliši hrupa do ležalnikov - mir. Pa še veliko hotelov je v bližini, nekateri so s kompleksom povezani s podzemnimi hodniki.
Evo, še link do spletne strani.
http://www.furdo-zalakaros.hu/en/

Če sem še kaj pozabil napišem naknadno.
wink-1.gif

Ja, savne na madžarskem, >50% obiskovalcev savn nosi kopalke. Za naju to ni, zato na madžarskem savne no go.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Si pa razčlenil
smile-1.gif
kakšni se vama zdijo Banovci? Kar se tiče savn, so pomojem zakon. Da se ujamemo. Kar se kopalkarjev za Heviz tiče se jaz ne spomnim. Savne so stare in slabše v Termah 3000, kar je posledica gužve, se pa najde tudi dober termin. Dobre savne so tudi Tivat v Moravcih.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Vidim, da sem se kar razpisal...
redface-1.gif

Morda pa komu tole pisanje pride prav. Če kdo ne ve, kam bi peljal svojo drago, jo naj pelje na sprostitev v Wellnes Zala v Topolšici, jima ne bo žal...

V Banovcih pa še nisva bila, bo pa potrebno enkrat it tudi tja malo pogledat... Po slišanem od drugih, ki so tudi kar zahtevni, bi naj bilo tam čisto vredu in na nivoju.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
467716-post_slo.gif

Dobre info! Topolšica je je torej za preverit.
Thx.

Pred leti, ko sem edinkrat bil v Tuhelju, gneče (še) ni bilo očitno pa temu več ni tako.

Bil pa lani 2. januarja prvič v Oimijah - v novi del niso več spuščali, ker je bilo polno tako, da sva se morala odločiti za stari del.
Tam je pa res bilj žalost, v počivalnici sem in tja kakšno vedro, ker kaplja s stropa... ....atmosfera pa prav "fuzbalska". Tema.
bonk.gif

Folk se res ne zna obnašat.