Rent a car Sicilija

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Mah, to je vec ali manj samo iskanje dobicka. Tako kot recimo poln tank za praznega pri najemih do pet dni...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Ni samo 10 eur. Oni majo to preracunano, da avti pridejo v povprecju nazaj s pol tanka. Torej, recimo 25 eur na transakcijo, recimo pri 10000 izposojah to znese ze 250000 cistega dobicka.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
če v petih dneh ne pokuriš cel tank na dopustu potem rentacarja ne rabiš, in ko daš za tedenski najem 130€ je to res zanemraljiv srošek,sam ne bi dal avta za enodnevni najem za 130€ kaj šele cel teden
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
heh, recimo full --> empty politika je ponavadi pri najemih pod pet dni. kjer ga baje velika večina ne pokuri. Saj jaz recimo avto dostikrat najamem samo zato, ker je ful ceneje in preprosteje kot javni prevoz. recimo, prideš pozno, spiš v nekem airbnb ne ravno v mestu, naslednji dan imaš sestanek nekje ob avtocesti...si na poti dva dni in pol vrneš avto s pol tanka polnega.
isto vikend izlet, kjer pač vzamem avto, ker je pač to daleč najugodneje za tričlansko familijo (ponavadi ceneje, kot avtobus iz in na letališče).

In na tem segmentu s full -->empty ful sluzijo, ker redko pride avto nazaj s praznim tankom.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Z lastnim avtom sem bil dvakrat v Apuliji (Gargano in Salento) in enkrat na Siciliji, Kalabrijo sem prevozil na poti do Sicilije, tako da malo že poznam vse skupaj. Do sedaj nikoli nikjer nobenih težav.
Tokrat je v igri letalo, zato potrebujem dol najet avto. To vse razumem, ravno zato pa iščem polno zavarovanje, tudi če pride kakih 100 EUR več.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
ma js mam orto težavo s temi "full" zavarovanji, ker pol ko bereš njihove pogoje, vidiš da ful enih stvari ne krijejo in da zavarovanje ni tako full, kot to prodajajo.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
Poglejte na: billiger-mietwagen.de , sam sem vzel pri Auto Europa, nobenih problemov. Sem pa vzel, da je bilo vse vključeno. Čeprav se mi zdi, da gume niso bile zavarovane, čeprav je bil kao fuul kasko.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Realman pravi:
Poglejte na: billiger-mietwagen.de , sam sem vzel pri Auto Europa, nobenih problemov. Sem pa vzel, da je bilo vse vključeno. Čeprav se mi zdi, da gume niso bile zavarovane, čeprav je bil kao fuul kasko.

Tele sem že gledal, pa imajo spet tole:
KAUTION: nur mit Kreditkarte des Hauptfahrers (wird belastet) mind. i.H.von EUR 1300. Keine Debit-/EC Karten erlaubt.

Pri tebi so tudi želeli dodatno kavcijo kljub "polnemu" zavarovanju?
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
To je normalno, ne boš našel rentacarja, da ne bo zahteval kreditne kartice, visa ali mastercard. Mene so edino tu malo dodatno opalili, ker so hoteli rezervacijo 1500€, in potem kartica ni zagrabila, čeprav je imela 2k limit. Tako, da so mi na koncu naredili rezevacijo za 500€, in sem moral doplačat še ene 20€ se mi zdi.
bonk.gif
Ampak sem vseeno dobil pandico za 1 teden, za manj kot 190€, pa je bilo vse zavarovano. Je pa to bilo v mesecu septembru.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
To razumem, da jo zahtevajo, ne razumem pa, da naj bi bile (ajd, pustimo malenkosti) vse velike škode pokrite z zavarovanjem, potem pa želijo še jurja in pol ali cel več kavcije. Ni mi namreč jasen razlog - tatvina je pokrita, nesreče tudi, asistenca tudi, tista morebitna predrta guma pa spet ne stane toliko. Par 100 EUR mi je kul, slaba dva jurja pa žal ne.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
Zato, ker so zavarovanja vedno tako narejena, da ne krijejo vsega. Recimo, da pijan povzročiš nesrečo, potem tudi tistega jurja in pol ne bo dovolj. Nečeloma, pa z rentacarji ni problema, sploh, če imaš vse zavarovano. Problem je če nimaš, potem pa mi verjemi, da se ti lahko vtikajo v vsako dodatno prasko na avto, oz. tudi v tiste, ki so že od prej. Tako, da glede tega je dobro biti zelo pazljiv. Osebno, ne bi nikoli rental, da ni vse zavarovano. Čeprav čisto vse, nikoli ni zavarovano.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Ne, posredniki ti ponudijo svoje zavarovanje odbitne franšize. Ti si sklenil zavarovanje odbitne franšize z zavarovalnico, partnerico billieger mietwagen.

Zadeva pa laufa tako, da pol recimo Auto Europa nekaj zaračuna, ti to odtrgajo od kartice, potem pa ti to zahtevaš od zavarovalnice, s katero si to sklenil.

Je pa res, da je odvisno od lokalnega partnerja.. recimo na kanarcih sem rezerviral preko billiger mw in sem pokazal polico in je njihov lokalni partner me potem spustil čez brez predautorizacije, ampak baje samo zato, ker sem vzel avto za več kot 14 dni. Je pa to vedno dobra volja lokalnega partnerja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Iščem isto, za sredi septembra. Načeloma mi ni problem da mi avtorizirajo tistega jurija, so mi že na Costa Rici brez problemov.

Imam pa drug problem - rabim otroški sedež grupe 1. Nikjer na biliger mietwagen ne najdem opcije za otroški sedež...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ker ga ta stran ne ponuja,

poglej na autoeurope.eu iste cene isti ponudniki ampak uimaš tudi opcijo za avtosedež
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
KSZ
Če koga zanima moja "zanimiva" izkušnja s poceni avtomobilom.
smile-1.gif

Avto (Fiat Panda) sem rezerviral pri www.lowcostautonoleggio.com. Od tukaj naprej je šlo več ali manj v skladu s tem napisom:
- bil je Focus prve generacije, imel 265.000 km in je bil stolčen na vseh koncih, notranjost primerna kilometrini (utrujena in umazana)
- ogledal se ni dalo nastaviti, ker je bil mehanizem polomljen
- električno odpiranje enega stekla ni delovalo, je pa steklo samo lezlo počasi dol, tako da sem ga enkrat na dva dni ročno porinil nazaj gor
- posoda z vitreksom je bila prazna
- radio (FM) ni deloval, je pa predvajal en CD, ki smo ga dobili z avtom
- osvetlitev polovice armaturke ni delovala
- vtičnica vžigalnika je bila brez elektrike
- ključavnice so bile že tako "utrujene", da se je ključ v njih obrnil le s pravilnim prijemom
- sem in tja je malo težje vžgal
- pri priganjanju je začel cukat
- user supporta ni (smo predrli eno gumo, telefona ni dvignil nihče, zaflikali smo jo sami pri lokalnem mojstru za 7 EUR, enkrat je bila že prej popravljena)
- rezervna guma je bila prazna (najverjetneje predrta), orodja za menjavo ni bilo v avtu
- pri vračilu avta ni nihče preveril, saj smo ga odklenjenega pustili na plačljivem parkingu na letališču
Razen tega je bil avto OK.
hysterical-1.gif

No, bil je 115 konjski dizel, nekaj od teh jih je seveda že pocrkalo, poraba je bila super majhna, tudi kadil (še) ni. Dobil sem ga s 1/4 tanka, s toliko sem ga moral tudi vrnit, zaradi česar ni bilo potrebno iskati črpalke v Marausi ob štirih zjutraj. Zdržal je do konca (prevozili cca. 550 km), nanj nimamo nekih slabih spominov, saj nas je konec koncev vedno dostavil na cilj. In to šteje.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Iščem isto, za sredi septembra. Načeloma mi ni problem da mi avtorizirajo tistega jurija, so mi že na Costa Rici brez problemov.

Imam pa drug problem - rabim otroški sedež grupe 1. Nikjer na biliger mietwagen ne najdem opcije za otroški sedež...
kaj je to grupa 1? Gres z ryaniairom? Otroski sedez lahko vzames na letalo - zastonj.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Pred kratkim semna letališču v Trevisu srečal človeka, ki je prav tako kot jaz potoval v Malago. Povedal mi je, da je preko Ryan air rezerviral tudi Rent a Car in da je zelo ugodno. Kasneje sem na letališču v Malagi na Ryan Air povprašal glede avta, vendar mi je ženska dejala, da Ryan Air nima lastnega Rent a Car-ja in da je to vse zunanje. Ima kdo izlušnje, da je pri nakupu letalske karte pri Ryan Air rezerviral tudi Rent a Car?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ma kdo izkusnje z billiger mietwagen? gledam za sicilijo, 2 tedna poleti, pa zal ne znam nemsko.
a je kje kak trik, zakaj je tako ceneje, kot drugje? recimo europcar 560 eur, direkt preko europcar pa 1000 eur.