Rent a car Sicilija

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ali je že kdo rental avto na Siciliji? Če da, kakšne so izkušnje? Ali priporočate kako konkretno firmo?
Mikrolokacija uporabe bo skrajni zahod (Trapani, Marsala).
Hvala za nasvete.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Rental 2 leti nazaj avis, naročil punto, prišla panda (nova), vse bp! Cena nekih 250 eur teden,..
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Rental v Trapaniji lani septembra. Vzel pri Europcar preko billiger-mietwagen. Samo rentanje brez problema, edin shit je bil , ker smo leteli nazaj v nečloveško zgodnjih jutranjih urah (Ryanair). Avto bi moral vrniti poln bencina. Plan je bil tankat na najbližji bencinski v Marausi, vendar tam ni delala nobena kartica - ne visa, ne maestro, ne mastercard na avtomastskih bencinskih črpalkah (v Marausi jih je 3-4). Keša avtomat ne vrača, da ti pa dobropis. Tako sem avto vrnil nekje na tričetrt poln, kar mi je Europcar zaračunal preko 70EUR... Se pravi priporočam da pri rentanju vzameš opcijo, da ti ne bo treba skrbet za vrnitev s polnim tankom bencina....
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
vzel preko rentalcars pri europcaur, fiat 500 za 120€ 7dni,odbitna 1200€,pologa 600€,brez problemov,pustil avto na parkingu zjutraj ob 5:30,dodatno zavaroval odbitno franšizo pri zavarovalnici 18€ za teden
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
No, tudi jaz imam isti problem. Let tja je super, nazaj pa leti že ob polsedmih, kar pomeni, da bom na letališču verjetno nekje okrog petih, takrat bom tudi vračal avto. Hvala, tole je pameten nasvet, bom povprašal tudi za to opcijo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Kje si zavaroval to odbitno franšizo? Pri agenciji, ki ti je rentala avto ali kje drugje?
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
rental preko arguscarhire, dobil neko firmo sicily by car, za katero sem pol nasel ful nekih groznih reviewov. ta firma je tudi lokalni operator thriftyja in dollarja.

Dobil nov Fiat Panda, s 3500km, verjetno za mali avto vsi dobijo to, ker jih imajo neomejeno mnogo. Avto je bil kot nov. Problem je samo vrnitev. Tankaš v Marausi, ampak (to so mi povedali že na letališču), benza dela samo s cashom. in ne vrača le-tega. Zjutraj, ko je let za trst, je office zaprt. jaz zaenkrat se nisem imel tezav z njimi - beri trgali so mi zaenkrat samo kar je bilo dogovorjeno.

bi ti pa priporočil, da slikaš pokazatelj bencina in tudi avto, ko ga vrneš. za vsak slučaj.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Vzel 2 leti nazaj v Palermu preko: https://www.vipcars.com/

Dobil Pando za ene teden za cca 280e pri Europcar. Bilo precej cenejše kot direktno pri njih, pa kokr se spomnim je blo kr konkretno vse krito.

Tko da una za 120€+18€ od zgoraj mi je f. pocen
shocked-1.gif
morm pa sedaj mal pogledat ker isto rabm septembra za Trapani.

Kaj večjega od Pande oz F500 pa itak ni za Sicilijo
grin1.gif


Ok dons mal gledal za 5 dni: Maggiore in Firefly sta cca 50€ cenej k Europcar (130 vs 180€) . Ma kdo izkušnje? Kritje kokr vidim je enako (kasko za krajo in nezgodo)
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
vedno in samo tukaj
http://www.carhireexcess.co.uk/

Copy/paste iz njihove spletne strani:
Carhirexcess.co.uk provides cover for UK Residents for the excess on their car hire insurance policy whilst abroad.
Imajo tudi neko opcijo za Irsko, za ostale nisem našel nič.

probej .com na koncu,pote ti pusti izbrati svojo državo
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik proteus pravi:
Bookiral avto tukaj maja za Sardinijo. https://www.doyouitaly.com/ Fiat 500 z zavarovanjem 1 teden 200 €.

Na začetku se mi je zdelo super, tik pred plačilom me je pa opozorilo, da mi bo podjetje, ki dejansko renta, pri prevzemu avta na Eurocardu kot garancijo / za potrebe odbitne franšize blokiralo 1.800 EUR. Prvič ne dam, drugič niti ne morem dat, ker sem si Eurocard omejil na manj kot to.

Europcar in Avis pa pri bukiranju ne dovolita vrnitve pred osmo zjutraj. Svašta...

Hvala vseeno, iščem dalje.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
brez full insurancea boš težko prišel pod manj kot toliko. meni so pri sicily by car lupili 1460.
letališče v Trapaniju je manjša avtobusna postaja (še manjše kot Ronchi), dejansko pa večino ryanairovih letal tam prenoči, zato so vsi odhodi v jutranjih urah. Rent a carom se pa za to jebe. Samo ključ lahko vržeš v kaslc, ampak potem si ti odgovoren za morebitne poškodbe preden ga oni pregledajo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Itak iščem samo s full insurance, ker se mi ne da hebat okrog vsake praske, ki je že gor in jo vsakemu znova "prodajo".
Ravno zaradi tega se mi zdi polog v taki višini skrajno neprimeren.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
ja sej, to je noro. v takem primeru ti lahko vzamejo par 100 eur predautorizacije za bencin in kazni recimo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ko sem to iskal v Grčiji, sem dobil pri prvem lokalcu in je bilo vse BP. Ključ sem mu pustil v avtu, sam ga je prišel iskat in slišala se nisva nikoli več.
Tukaj pa vsi neki motovilijo in hočejo kreditne kartice, vsi imajo neke odbitne franšize, ciganarija.
Saj ene dva sem zdaj dobil taka, hočejo 300 EUR v te namene. Getting there slowly...
cheer.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
lej sicilija,apulija in kalabrija imajo veliko večji odstotek kraje avtov in tudi način vožnje je malo poseben,verjetno se morajo tudi rentacar firme zavarovati za ta primer.
sicer pa brez veze da si s tem beliš glavo.Sicilija je top,pojdi dol in uživaj