Malezija

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Živijo.
V maju grem na Malezijo. Pristali bomo v Kuala Lumpur, nekaj dni bomo verjetno tam, nato gremo na Perhentiam Islands...verjetno bomo na večjem. Zanima me če ve kdo ali je na kakšni plaži direkten dostop do koralnega grebena oz. kateri hotel vzeti, da bom imel koralni greben direktno iz plaže?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Uh,
pred dolgo leti je bilo tako na malem Perhentianu na "Coral bay", če se prav spomnim. Na drugi (zahodni) strani otoka, kot je Long beach.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Če imaš rad ribice in korale, potem mogoče ni slabo premisliti tudi o otoku Redang. Je malo južneje, imajo pa vsi hoteli/apartmaji "combo" pakete za 2-5 dni, kjer je vključeno tudi snorklanje v marine parku. Podvodni svet je tam fantastičen - vreden vsakega eura.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Bila pred tremi leti tam. Ribice, želve, morski psi, to je na več lokacijah in več se vidi na manjšem otočku. Tudi vas je na manjšem otočku. Midva sva za bazo izbrala Coral Bay, Maya bungalove. In potem sva prehodila manjši otoček podolgem in počez in vzela snorkljanje, kjer so naju en cel dan vozili po toplem morju, da vsa videla vse omenjeno in imela fajn opečene tazadnje. No, jaz sem imel hlače
grin1.gif
 

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Super slike, mislim da je za ostati doma:) Katere bungalove mi priporočate. Naj rezerviram v naprej za maja ali se dobi kaj tam bol poceni? Med tem ko sem malo prebiral po intrernetu, bi mi verjetno bolj ustrezal Kecil kot ta velik otok. Kako je pa kaj z elektriko-za polnit baterije od fotoaparata, je potrebno dokupit kak adapter, v nekaterih opisih sem celo bral, da nekateri bungalovi nimajo vtičnice?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
V Maleziji je priključek tip G, na otokih pa ni elektrike iz celine, vsaj tri leta nazaj je še ni bilo. Tako, da slišiš, kdaj je na voljo elektrika, ko poženejo lokalni agregat
grin1.gif


Hecam se ali pa ne. Pri nekaterih bungalovih je agregat preblizu, pri nekaterih pa je precej odmaknjen. Cene nočitev pa so bile takrat od 8€ za dva, pa tam nekje do 35 - 40€ za dva s polpenzionom. Sam bi priporočil nastanitev Maya na Coral beach, cena takrat je bila 50 MYR na bungalov na plaži na noč, kar je danes 13€ - za dva.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Na prvi sliki so bungalovi Maya. Tam sva bila midva, ko sta dve brisači, modra in oranžna. Kako je pa z zasedenostjo meseca maja pa ne vem. Midva sva bila v marcu in sva na otok prispela brez rezervacij, samo s priporočili.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Jup, na Kecilu imajo v določenem obdobju redukcijo elektrike (internet). Ko sem bila jaz tam, se je vklopila nekje okoli 7ih zvečer pa do zjutraj.. In mogoče še pomemben podatek- na otoku ni bankomatov in alkohola (vsaj na ceniku ga ni bilo
smile-1.gif
)

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Ja točno. Treba je bilo gotovino prinest za ves čas bivanja. Pivo se da kupit, ampak je zelo drag. Mislim, da sta bila dva mala pira 5€. Če radi kaj spijete na dopustu, je treba na otok prinesti indijski pir, 15%, na otoku kupiš pa cocacolo in led in narediš dizel za dva
nahrung002.gif


Koliko je bil pa speedboat za dva, povratna karta se pa ne spomnim. Možno, da je bilo ene 40€. Dobro gre tisti čolnčk. Je imel dva Suzukija po ene 250KM, smo šli več po zraku, kot po morju
nahrung002.gif


Super je bilo.
 

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Hvala za informacije!
Kako pa ste šli do otoka iz KL? Z letalom iz KL ali se splača z vlakom oz. avtobusom da se vidi kaj več? Jaz sem imel v mislih nekako tako: 11.5. priletimo v KL in bi bil v KL do 15.5. V teh dneh bi si ogledal mesto, Batu caves in plantažo čaja. 15.5. bi letel iz KL na eno izmed dveh letališč v bližini otoka (sem pozabil ime - kam je bolje leteti?) in potem na otok. Tu bi bil nekje do 24.5 potem pa bi šel v Singapur, bil tam do 28.5. ko odletimo domov. Bi bil v redu tak plan ali se splača kje preživeti več ali manj dni?
Pa še eno vprašanje, če je bil kdo maja na otoku bi me zanimalo če je kaj prosto brez rezervacije, ker vidim da navajate ful manjše cene, kot so objavljene na internetu. Npr. za Maya je s pogledom na morje 140RM. http://www.pulauperhentian.org/MayaChalet.html
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kolk sta pa pri nas dva mala pira v portorozu?

Men to ni ful drago, sploh ker je vse ostalo res dzabe.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Ja, z busom prideš hitro in jih gre ogromno. Odhodi so zvečer med 21-23 - prispeš pa med 4-6 zjutraj, nato pa z gliserjem do otoka. Vidiš nič ne, ker je nočna vožnja
smile-1.gif
Sicer lahko izbereš tudi dnevno, ampak v tem primeru zapraviš en dan za vožnjo - poleg tega nisem čisto siguren, če vozi gliser na otok tudi popoldan. To bi moral preveriti. Tudi če se splača vožnja čez dan (zaradi pokrajine), ti bo moral svetovat nekdo drug.
Z letalom si pa tam v eni uri.
Cene nočitev so dejansko višje, kot so jih tu navajali - oz. vsaj midva po tej ceni nisva dobila nič. Poleg tega se zna zgoditi, da tiste boljše "hotelčke" zbukirajo in potem lahko izbiraš samo še med lodge variantami. Pa da smo si na jasnem, na teh otočkih ni v nobenem primeru luksuza - redko katera nastanitev se lahko primerja z recimo hotel 3 zvezdice. Jaz vedno gledam samo, da je čisto in čim bližje plaži
smile-1.gif

Za KL imaš to zadosti časa, bo šlo res komot. Za Singapur žal ne vem povedat.
Moram pa povedati še to: meni osebno se je zdel otok Redang in podvodni svet okoli njega še lepši kot Perhentian. Super je bila tudi vožnja od Redanga na Perhentian, ko smo se vmes ustavili na otočku Pulau Lang Tengah. Osebno bi odvzel kakšen dan od KL in vzel še paket recimo tri dni na Redangu. Je pa Redang malo dražji kot Perhentian, saj je zelo priljubljena destinacija domačinov. Predvsem čez vikend so kapacitete polne!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Noro, več kot podvojili so cene res. 2012 je bil Maya bungalovček 50 MYR za oba in snoorkling celodnevni trip 40 MYR po osebi. Ne vem pa kako je s temi rezervacijami. Lahko, da je cena nižja, ko tja prideš in nimajo polno, to je možno.

Sva bila pa še prej na Perhentianu v hostlu zraven pomola eno noč, ker v Mayi ni bilo prostega bungalova, drugam pa nisva hotela oz. se nekako nisva odločila, ker nama je bila Maya všeč. No tam sva prespala v sveži postelji pa za kakšnih 15, 20 MYR po osebi.

Pomojem samo bookat ne, saj je morje nastanitev, prazne pa ostanejo boljše - dražje
grin1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Do Besuta sva midva prišla s kombijem iz Penanga (otok) iz Georgetowna. Ta prevoz odsvetujem, ker je nevaren. Dirkajo s tistimi gajbicami, nenormalna vožnja. Sicer pa sva celo Malezijo predelala z avtobusi, ki so udobni, hladni in pa ugodni. Še na Borneo sva šla. In pa izposoja mopedov.

Taman Negara je brezveze, midva sva šla, žal nama ni bilo za obisk, samo ni nič posebnega jungle trekking in pa canopy walk, ki se ga doživi tudi kje drugje.

Super je pa Cameroon Higlands, otok Penang in pa generalno povsod, kjer so Kitajci. Kjer prevladujejo Malajci, ni tako fajn. Te vere, pa vse te scene, jim skoz dogaja.

Singapur je fajn za dva dni. Zame. KL isto. Neke živalske vrtove in ptice gledat je pa tako, fejk. Midva sva šla na Borneo gledat orangutane, pa Proboscios monkey v živo in tiste ribce na Perhentianu in podobno, ne pa v zoo.

Od mest mi je bilo povsod lepo, malo manj v Melaki (spet verske fore), najlepše pa v Kuchingu na Borneu.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Meni pa je bila Melaka THE BEST. Bil sem v soboto ko je zvečer po celi glavni ulici sejem. Stvarno nekaj enkratnega in neponovljivega. Stari del mesta ob reki je prečudovit.
Tudi Singapur me je fasciniral..ampak drugače velemesto kot velemesto. Bolj čistega ChinaTowna še nisem videl. Celo mesto je za moj okus preveč sterilno in absolutno preveč pravil (beri prepovedi)
KL pa me je malce razočaral. ne vem..morda sem preveč pričakoval. Nič posebnega. Smog da crkneš, vlaga pa ufff. Bil pa sem julija.
bonk.gif
Morda je v katerem drugem času drugače..julija se ni dalo dihat. Drugače pa odlična hrana v Little India.
 
Nazadnje urejeno:

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Hvala za pomoč, sem dal vsem 5 zvezdic. Zdaj me pa zanima še za Redang kam se splača iti, v kateri del oz. kateri hotel/bungalov... Če je kje koralni greben dostopen iz plaže? Sem se odločil da bom šel še par dni na Redang in skarjšal malo potepanje po Singapurju.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
jaz sem imel rezerviranega tega
http://www.redangkalong.com/gallery-water.htm

je kar ok, so bili zelo prijazni lastniki. Je pa res, da so stene sob zeeeloo tanke in se sliši vse. Če imaš kakšne kitajce za sosede kar težko spiš
smile-1.gif

Izbiraj med tem ali pa med nastanitvami na plaži severneje. Tista plaža je bistveno lepša, saj je čist bel, mehak pesek. Tu je plaža bolj tak tak. Imaš pa na severni plaži poleg bistveno večje izbire tudi bistveno večjo gužvo. Je pa res lepša! Se mi pa zdi, da so bili na tisti plaži kar večji valovi, tukaj pri Kalong resortu pa jih ni bilo. Zanimivo je tudi - okrog 9.30 odidejo skoraj vsi gosti na snorkling in če ostaneš v hotelu imaš celo plažo več ali manj za sebe
smile-1.gif

malo še lahko pregledaš tole:
http://www.redang.org/
http://www.wonderfulmalaysia.com/redang-island-malaysia.htm
 

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Sem videl, da je na Redangu letališče, vendar ne dobim nobenega leta tja...Na tujih forumih sem prebral naj bi letel Berjaya air vendar ne vem ali so ukinile lete ali kaj...
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
pa bistveno dražje je. vkalkulirat pa moraš še tudi prevoz iz letališča do hotela.