Vietnam

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
bil kdo? časa imam 20 dni, plan pa je vidit čim več-štartam iz Saigona (povratni let iz hanoia). Kaj je must see? kje so najboljše plaže (brez hotelskih kompleksov in turistov). čimveč info dobrodošlih
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
neki takšnega?
grims-1.gif

2154168-IMG_5703.jpg
 

Priponke

  • 2154168-IMG_5703.jpg
    2154168-IMG_5703.jpg
    23,8 KB · Ogledi: 275

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Jaz grem za 14 dni konec februarja, verjetno samo južni del ali največ do Hue-ja. Kak predlog?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Težko svetujem, ker sem bil že osem let nazaj in se je od takrat verjetno ogromno spremenilo. Ampak poleg Da Lat v notranjosti mi je bil še bolj všeč Quy Nonh (ker skoraj ni bilo tujcev, plaže pa malo izven mesta s poceni taksijem fenomenalne). Pa Hoi An, seveda, luštno mesto s fenomenalno hrano, tudi okolica ni švoh. Hue sem preskočil.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Naredil turo 1 mesec nazaj. Žal me Vietnam kot celota ni impresioniral, edino kakovostne ponaredke superg in nahrtbnik sem dobil
smile-1.gif
.

Kot so rekli, okoli Hoi An je zanimivo, morje je meni osebno grdo, tudi v Halong bayu, na jugu so lepe plaže, ampak čim dlje stran od Mui Ne (rentaj moped ali kaj podobnega).

LP,
PIC
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Mi smo bili leta 2012, dobre tri tedne. Pristali smo v Hanoi-ju nazaj pa smo leteli iz Ho Ši Minga. Vmes pa smo se počasi prestavljali in pogledali nekaj zadev (Halong bay, Hue, Hoi An, Tuy Hòa, Nha Trang,...). Nekaj smo leteli, nekaj avtobus in nekaj vlak.

Vietnam kot tak mi je bil dokaj simpatičen. Cene so bile nizke, pivo pitno, hrana mi je odgovarjala. Za "dopust" so nam svetovali Nha Trang. In to je bila naša največja napaka. Mesto je nabito, gužva, plaža nič posebnega, cene višje.

Smo pa bili med potjo v mestecu Tuy Hòa. Večina ga izpusti, ker ni turistično. Mi smo se pa ustavili tam, ker je znanka tam živela (učila) eno leto in smo jo šli "obiskati". V mestu je skoraj nemogoče se karkoli v angleščini dogovoriti. Res sami domačini. Imeli so dva dobra hotela, ODLIČNO hrano, ODLIČNE plaže, cene so bile pa sploh smešne. A ker so nam za dopust svetovali Nha Trang smo iz tega mesta odšli prehitro. Tu bi morali "zabiti" 7 dni za relaksacijo
frown-1.gif


Pod črto je ideja, da se ista ekipa še enkrat vrne v Vietnam, a tokrat gremo na hitro v Kambodžo in potem na vietnamske otoke.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
Kamobodža baje totalni mimosun,od revščine ciganije itd. Najslabši kraj na svetu. Pravil kolega, ki je že videl nekaj sveta. Da edino tja pa neb še šel enkrat.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Kamobodža baje totalni mimosun,od revščine ciganije itd. Najslabši kraj na svetu. Pravil kolega, ki je že videl nekaj sveta. Da edino tja pa neb še šel enkrat.

kambodža pa je bila meni zakon...nobene fehtarije, nobenih hord turistov, nobenega gnjavljenja, plaže svetovne, hrana vrhunsk in poceni, pir dober in poceni, nastanitve zelo poceni ob zmerni cistosti...ne vem jaz bi sel takoj se 1x...oziroma bom šel takoj ko bo spet mogoče :D...

dogodivščine pa hude, sploh z ladjo po njihovem ogromnem jezeru, najeti mopedist za eno osebo za 10 dolarjev za dva ali tri dni...eh cista zmaga :D...foot masaža za 5 dolarjev...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Kamobodža baje totalni mimosun,od revščine ciganije itd. Najslabši kraj na svetu. Pravil kolega, ki je že videl nekaj sveta. Da edino tja pa neb še šel enkrat.

Meni je bila pa Kambodža super, pa sem tudi že videl kaj drugega. Seveda je zelo revna država, ampak ponuja veliko: dobra hrana, slavne in manj slavne templje (npr. Beng Melea), zelo prijazni ljudje, nizke cene, džungla, nedotaknjene plaže. Lahko pogrešaš le žur, po mojem izven Siem Reap, Phnompenh in Sihanookville se kaj dosti ne dogaja.

Problem je, če te mizerija (in vojne grozote) preveč prizadanejo. Če uspeš ohranit neko nujno "hladnokrvnost", potem je dežela super za ogledovat npr. z mopeda, za druženje z lokalci, za zelo dobro hrano.
Jaz bi takoj šel še enkrat.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kambodza neprimerno boljsa izbira od Vietnama.

Manj nategunov, ljudje tisockrat bolj prijazni, meni je bila hrana boljsa v Kambodži, morje imajo lepše, cene so malce višje od Vietnama, a ne spet toliko.

V Vietnam grem pa samo še v Saigon po nakupih superg in ostale krame.

Govorim z vidika, da sem v roku 4 mesecev videl Filipine, Vietnam, Kambodžo, Laos in Tajsko, tako da sem si ustvaril neko približno sliko.

Slišim samo dobre besede za Myanmar, ampak sem prelen, da bi letel do tja s Tajske trenutno
smile-1.gif
.

Se to: v Vietnamu avtobusarji z zahodnjaki (lahko) delajo zelo grdo. Sem na lastne oci videl, prevsem zenske so na udaru. Imas sfukan bus (v Vietnamu te VSI hocejo nategnat, ampak res res vsi), sofer nalasc vse zahodnjake strpa na zadnje sedeze, kljub temu, da je pol busa praznega. Ko se hoces prestavit, ti zacne grozit, v najslabsem primeru ti vrze prtljago iz busa s tabo vred
smile-1.gif
. Je treba bit zelo previden, s katerim prevoznikom gres.

Na celotni poti v Vietnamu sem imel sreco s hotelom v Saigonu (prvic), kjer je bila lastnica res srce in pol, pa en mototaxist v Mui Ne je bil posten in ena teta v mestu, ko sem sem vrnil iz Halong baya. Drugace pa pregovarjanje, POZORNO stetje drobiza (kljub temu me je na pumpi enga deklica ogoljufala), neprijaznost, noben nic ne ve, anglescina je polom (dobro, to je tudi v Kambodzi in Laosu), pa kar odkrito vidis, da ne marajo tujcev oz. da so nujno zlo. Ampak, kdo bi jim zameril.

Pa to ne pisem kot ena jokica, ki jamra, ce jo stevardesa ne pogleda lepo na avionu.
smile-1.gif
sem navajen vsega.

Čeprav so za moje pojme imeli v Kambodži bistveno bolj kruto zgodovino, se vseeno razlikuje, ker v Kambodži jih je pobijal lasten narod, v Vietnamu pa so jih pobijali kot ščurke, česar kot narod sigurno ne pozabiš v par desetletjih.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
V Vietnamu ne marajo predvsem Americanov...

Sva bila s kolegom dve leti nazaj v Saigonu (Ho Chi Minh City) in sva v dosti lokalih videla, da kurijo "fejk" ameriske dolarje in sem vprasal natakarja, zakaj to delajo in je odgovoril, da za sreco.

Drugace sem bil tudi jaz ze povsod pi Aziji in so mi dalec najboljsi Filipini in Tajska, ceprav je v primerjavi s Cambodio in Vietnamom vse malo drazje, ampak je tudi lepse in ljudje bolj prijazni.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Tudi meni je bila Kambodža zakon, prijazni, cene ok, veliko za videti. Je pa res, da večina Kambodže ni za kakšne žurerje.
Bi takoj še šla.
srce-1.gif
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Eno vprašanje na hitro. Koliko so kaj cene taxijev v vietnamu? Punca je včeraj dol prišla. Stanuje 50km stran od Hanoia. Danes ji je bilo rečeno, da je v 4km odaljeno mesto potrebno plačati 4€ v eno smer s taxijem.
Dva kolega, ki sta bila pred leti tam, sta se začudila tej ceni. Ima kdo izkušnje s tamkajšnjimi taxiji?
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Punci so ostali Dongi iz Vietnama - 3.400.000 dongov.
Če kdo rabi, ali pozna koga, ki bi jih potreboval bi jih z veseljem zamenjala za evre
smile-1.gif


Javite na ZS.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Nameravam it tja letos konec aprila in sicer na jug. Kakšen predlog mogoče kam it in kaj tam počet? 14 dni, potujem s tremi malimi otroci. Saj časa je še dovolj, za prvih nekaj dni nameravam rezervirati vnaprej, potem pa sproti, vsaka informacija s prve roke dobrodošla.