Grčija - kam?

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Jaz sem bil v juliju v Astra Village (vse ok, čisto, dobra hrana brez pripomb), lokacija je tudi ok, saj imaš do vseh plaž, ki si jih želiš ogledat spodobno razdaljo (Xi, Myrtos...).

Avto je nujen, najbolje za cel teden.

Če bi šel še 1x bi šel v Porto Skalo, saj mi je lokacija top, pa tut hotel zgleda lušten.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Če bo komu prišla prav informacija o ceni dizla ne relaciji Ioanina-Preveza-Lefkada:
pred Prevezo je bila prejšnji teden cena dizla 1.329EUR na dveh črpalkah, drugače cena okoli 1.39 EUR za liter, na Lefkadi pa je cena litra na SPetrol Vasiliki 1.349 EUR - to je bencinska postaja tik preden vstopiš v Vasiliki na desni iz smeri Nidri. Drugače pa Makedonija rula z okoli 1.09 EUR za dizel....

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Kaj pa Kefalonija? Je bil kdo dol v zadnjih časih in lahko priporoči kak hotel/lokacijo?

http://portoskala.com/

Tu sem bil.

Intelekta je tega tržila.

Lepo, hrana ok, lokacija idealna za raziskovanje otoka

Fajn je mel rent a car
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Hvala za nasvete. Porto Skala je med favoriti.
smile-1.gif


Rentacar ali rentamoped je mišljen. Je za po Kefaloniji boljši avto?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
13. - 21. sept. Ma kdo izkušnje, a se da pri agenciji skenslat polpenzion, da bi imel samo zajtrk.

Moja se je pa zagledala v San Giorgio . Že bil kdo?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Kako misliš zadnji?
smile-1.gif
Plan imava 13. ali 14. odfrčat proti Grčiji.

Še to... je v okolici Porto Skale kaj restavracij, a je treba it v center? Da bova imela kje večerjat, če bova samo zajtrk vzela.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Avto rezerviraj pri greekstones (midva sva dobila ganz novega i30), če rezerviraš preko interneta mu omeni, da ti jih je kolega priporočil, ti dajo še 10% skonto (vsaj meni je dal). Pa še referentko imajo...uf...hudo
smile-1.gif
.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Zdaj je pa prišlo do spremembe plana. Rezerviran imava hotel v Agios Nikitas (Lefkas). Je že kdo rental avto pri njih ? A moraš imet kreditno, a se plača na licu mesta?
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
V Agios Nikitas imaš le dva rent-a-car-ja. Budget in ta Greenmotion (bivši Europcar). Pri obeh lahko plačaš s kreditno kartico. Se pa splača rentat kar na licu mesta in ne rezervirat preko neta. Cene so zdele zelo ugodne. Imajo pa sigurno več prostih kapacitet.
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Obe pisarni se nahajata pri vstopu v vas, ob glavni cesti.
Gugl Maps
Na levi je Budget ter Greenmotion na desni. Napis je še Europcar, so ga pa letos spremenili. Lansko leto sem pri obeh rental motor, letos pa le pri Budget-u. Meni je bil Budget boljši. Večja izbira in boljše cene.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Hvala za info! Pol se verjetno bolj splača kar pri njem vzet, kot pa da bi preko agencije rihtal? Poleg vozniške rabim še kaj? S kešom mu tud verjetno lahko plačam ane?
grin1.gif


A je kakšna must see destinacija na Lefkasu, ki bi jo priporočil?
smile-1.gif
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Hvala za info! Pol se verjetno bolj splača kar pri njem vzet, kot pa da bi preko agencije rihtal? Poleg vozniške rabim še kaj? S kešom mu tud verjetno lahko plačam ane?
grin1.gif


A je kakšna must see destinacija na Lefkasu, ki bi jo priporočil?
smile-1.gif

Lahko plačaš tudi s kešom. Itak. Poleg vozniške ne rabiš nič več.

Poleg plaž (Porto Katsiki, Milos Beach, Egremni, Vassiliki, Agiofilli,...) se ti splača ogledat še mesta (Lefkas) in vasi (poleg Agios Nikitas je meni všeč še Sivota in Karya. To je vas v središču otoka) ter še kakšne znamenitosti (samostani, svetilnik na skrajnem jugu,...).

Bil sem tudi pri njihovem slapu na vzhodu otoka, pa ni nič kaj pretirano lepo. Jih imamo v Sloveniji več lepših. Ne vem pa kaj je tebi najbolj všeč. Malo poguglaj.

Pa uživaj.
 

saskia02

Zelenc'
16. mar 2013
25
0
1
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Hvala za nasvete. Porto Skala je med favoriti.
smile-1.gif


Rentacar ali rentamoped je mišljen. Je za po Kefaloniji boljši avto?

Glede Porto Skale .... meni se je zdela slaba lokacija, predaleč za večerni sprehod do Skale (no, problem je bi, da je bilo treba prit nazaj), plažica pri hotelu premajhna, torej spet do Skale...

Mesto Skala .... čisto na jugu in se daleč na okrog nič ne dogaja,, bolje je biti stacioniran na sredini otoka, je lažje dostopen za posamezne izlete po otoku. Skala je super, če imaš namen biti cel teden tam, ker je res lepa plaža.

Otok Kefalonija... top destinacija, se še vrnem, ampak ne v Porto Skala.

Glede prevoza po otoku je treba biti pazljiv, ker je polno angležev na cesti, ki niso navajeni volana na levi in vozijo kar po sredini.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Zdaj je pa prišlo do spremembe plana. Rezerviran imava hotel v Agios Nikitas (Lefkas).
Hej, ce bo cas, napisi kake temperature imate (predvsem morje me zanima), pa kolk te je rent prisel... Mi gremo 20.,pa bi taka info iz 1. roke prav prisla..
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Se bom oglasil tam nekje sredi tedna. Jaz upam na čim višje temperature in čim nižje cene.
grin1.gif