Grčija - kam?

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
797
113
ooooo
nahrung002.gif


Tale Haldikiki je pa res
zmaga.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
To je res ja...sam turisti imajo celade na glavi. Sam bolje cela glava na dopustu kot lezat u bolnici.

LP
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Vedno me je zanimalo kako je s čeladami pri najemu raznih skuterjev, motorjev itd... Ali te čelade agencije kaj očistijo, razkužijo itd...? Različni ljudje se slinijo, pljuvajo, kašljajo v teh čeladah in če ni to '' spucano '' v nulo, je ne dam na glavo. Kako je s tem?

Za take primere imaš podkapo
smile-1.gif
in ni nobenega problema. Važno da ostane glava cela.
Pomisli raje na čem, v čem spiš? Na postelji, na kateri so se onegavli umazani, črni, rumeni, beli......misliš, da zmeraj u nulo spucajo vse to? Potem pa bereš članke, o čistoči hotelskih sob....
confused-1.gif

Ni vse sterilno, niti lastna žlica iz predala....zaradi tega me ne bo pobralo, pa malo več razkužila vzamem (beri: uzo, šnopc
smile-1.gif
)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pa glede na spolzke ceste, nepregledne ovinke zarasceni z grmovljem in ogromno peska na cesti...so umazane celade moja najmanjsa skrb
smile-1.gif


LP
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Grčija pa čelada. Ne se hecat. Ponavadi je itaq zanič.

Drugače pa podkapa pa gasa
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Je kdo z alter scene v zadnjem času bil na Lesbosu oz. natančneje v tamkajšnji Petri. Kakšen je omenjeni otok ?? Imam ogledan hotel v bližini KLIK , pa razen tripadvizorja ni nekih hudih informacij
confused-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole

borutz

Zelenc'
11. jun 2014
5
0
1
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
Je kdo z alter scene v zadnjem času bil na Lesbosu oz. natančneje v tamkajšnji Petri. Kakšen je omenjeni otok ?? Imam ogledan hotel v bližini KLIK , pa razen tripadvizorja ni nekih hudih informacij
confused-1.gif

Lesbos je super otok če vzameš v zakup da je na severu mrzla voda. Je pa zelo čista. Tudi v Petri je mrzla. Če te kaj več zanima o Lesbosu kar napiši. Sem bil že kar nekajkrat....
srce-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Ah kje...
To je "slavni" koridor 10, katerega izgradnja je močno podvržena politiki. Avtocesta se zaključi blizu Leskovca in ponovno začne nekaj kilometrov pred makedonsko mejo. Zaključek gradnje je po zadnjih informacijah predviden za leto 2016 (http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=03&dd=30&nav_id=830341).

koridor ne bo financirala eu in gradnja se bo ustavila.cca 2m stare novice.

"Šefica" pravi drugače - klik (novica iz začetka tega meseca). Upam, da je kaj na tem.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
Je kdo z alter scene v zadnjem času bil na Lesbosu oz. natančneje v tamkajšnji Petri. Kakšen je omenjeni otok ?? Imam ogledan hotel v bližini KLIK , pa razen tripadvizorja ni nekih hudih informacij
confused-1.gif

Jaz sem bil v začetku julija. Voda sploh ni mrzla nikjer, niti v Petri oz. na severu (saj Petra je v bistvu sever
wink-1.gif
). Razen, če je bistvo na morju, da je voda topla kot v kakšnih termah. No ja, saj imaš kar nekaj "term" tud na tem otoku, he he.
Otok sploh ni obljuden, večina populacije v glavnem mestu (Mitilini), ni veliko turistov oz. so samo v obmorskih vasicah (pa še to vzdržno). Ni zoprnih italijanov, so jih pa po obnašanju začeli dohitevati čehi in slovaki (pa še zmeraj vzdržno), je veliko nizozemcev (hude, dobre deklce
wink-1.gif
).
Obvezno rentaj motor, avto. Motor vsaj 125ccm.

Konkretno ta hotel je izven Petre, greš južno (peš cca. 1 km), kolikor sem poslušal komentarje ljudi, ki so bili tam je zadeva ok, dobra, prijazno osebje. Skratka, ni jim bilo hudega. Ampak cena se mi zdi pa visoka ker za manj dobiš enako dobro postrežbo drugje, npr. jaz sem bil tu , pa sem bil popolnoma zadovoljen. Rabiš samo zajtrk, vse ostalo pa na poti.
V centru Petre je odličen lokal kjer imajo "gyros to go" (pod cerkvico), potem v Skala Sykaminis imaš dobro restavracijo v pristanišču, odlična "greek mezza" je v Kaloniju direkt na plaži. Mah, v bistvu kjerkoli sem bil, jedel, je bilo odlično (ok, ena slaba izkušnja). Aja, pa da nebi šel slučajno pa na grško večerjo, ki ti jo hoče poturiti agencija. Izogni se ji in jih ne poslušaj, npr. tu je nateg in se jim izogni v velikem loku. Zadeva izgleda ok na slikah, v reali pa zanič hrana, kot da si v industrijski menzi.

Aja, če boš rental skuter pojdi tu , dobra cena, dobri motorji, za razliko od ostalih v Petri (razf.kani motorji, nategi itd...). Reci, da ti je priporočil slovenec, pa se boš vse zmenil. Oče in sin, oba sta face pa še kavo ti skuha, he he.

Če boš šel na ogled okamenelega gozda, ne hodi po tistih hribih in dolinah (sploh ne v vročini), zapelji se čisto do konca otoka (zahodni del) v mesto Sigri in pojdi v tamkajšnji muzej. Vidiš vse, kdaj, zakaj se je kaj zgodilo, lepo v klimatiziranem muzeju in vse prikazano. Ostali čas potem raje izkoristi za plaže na tem delu. Severno 3 km od Sigrija je plaža dolga 1 km, kjer si popolnoma sam, je pa še en lokal s pivom po 2,5€.

To je na hitro, če te še kaj zanima pa vprašaj (v priponki plaža, kjer si sam).
2056330-DSC_0199.JPG
 

Priponke

  • 2056330-DSC_0199.JPG
    2056330-DSC_0199.JPG
    18,8 KB · Ogledi: 245

borutz

Zelenc'
11. jun 2014
5
0
1
Citat:
Uporabnik godfather pravi:
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
Je kdo z alter scene v zadnjem času bil na Lesbosu oz. natančneje v tamkajšnji Petri. Kakšen je omenjeni otok ?? Imam ogledan hotel v bližini KLIK , pa razen tripadvizorja ni nekih hudih informacij
confused-1.gif

Jaz sem bil v začetku julija. Voda sploh ni mrzla nikjer, niti v Petri oz. na severu (saj Petra je v bistvu sever
wink-1.gif
). Razen, če je bistvo na morju, da je voda topla kot v kakšnih termah. No ja, saj imaš kar nekaj "term" tud na tem otoku, he he.
Otok sploh ni obljuden, večina populacije v glavnem mestu (Mitilini), ni veliko turistov oz. so samo v obmorskih vasicah (pa še to vzdržno). Ni zoprnih italijanov, so jih pa po obnašanju začeli dohitevati čehi in slovaki (pa še zmeraj vzdržno), je veliko nizozemcev (hude, dobre deklce
wink-1.gif
).
Obvezno rentaj motor, avto. Motor vsaj 125ccm.

Konkretno ta hotel je izven Petre, greš južno (peš cca. 1 km), kolikor sem poslušal komentarje ljudi, ki so bili tam je zadeva ok, dobra, prijazno osebje. Skratka, ni jim bilo hudega. Ampak cena se mi zdi pa visoka ker za manj dobiš enako dobro postrežbo drugje, npr. jaz sem bil tu , pa sem bil popolnoma zadovoljen. Rabiš samo zajtrk, vse ostalo pa na poti.
V centru Petre je odličen lokal kjer imajo "gyros to go" (pod cerkvico), potem v Skala Sykaminis imaš dobro restavracijo v pristanišču, odlična "greek mezza" je v Kaloniju direkt na plaži. Mah, v bistvu kjerkoli sem bil, jedel, je bilo odlično (ok, ena slaba izkušnja). Aja, pa da nebi šel slučajno pa na grško večerjo, ki ti jo hoče poturiti agencija. Izogni se ji in jih ne poslušaj, npr. tu je nateg in se jim izogni v velikem loku. Zadeva izgleda ok na slikah, v reali pa zanič hrana, kot da si v industrijski menzi.

Aja, če boš rental skuter pojdi tu , dobra cena, dobri motorji, za razliko od ostalih v Petri (razf.kani motorji, nategi itd...). Reci, da ti je priporočil slovenec, pa se boš vse zmenil. Oče in sin, oba sta face pa še kavo ti skuha, he he.

Če boš šel na ogled okamenelega gozda, ne hodi po tistih hribih in dolinah (sploh ne v vročini), zapelji se čisto do konca otoka (zahodni del) v mesto Sigri in pojdi v tamkajšnji muzej. Vidiš vse, kdaj, zakaj se je kaj zgodilo, lepo v klimatiziranem muzeju in vse prikazano. Ostali čas potem raje izkoristi za plaže na tem delu. Severno 3 km od Sigrija je plaža dolga 1 km, kjer si popolnoma sam, je pa še en lokal s pivom po 2,5€.

To je na hitro, če te še kaj zanima pa vprašaj (v priponki plaža, kjer si sam).

Definitivno je hladnejša kot v povprečju drugje. Če je npr. v Kalloniju 25 je na severu 20. Sprobano večkrat. Tudi v visoki sezoni kaj dosti čez 20 ne gre.
 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Mi smo bili lani v Molivosu Julija in je bila voda zares hladna. ( jest
bonk.gif
pa še enih par posebnežev v morju, ostali v bazenu).
Naš hotel je ob mestu, kar smo tudi iskali. Ima svojo plažo in bazen, ki pa je v razpadajočem stanju, po plaži pa se psi gonijo vse povprek, tako da je bilo to kar moteče.
Sicer pa mesto spominja na back to 60-ies, čeprav cene so pa kar današnje (večerja za tri brez rib 40 - 50€, z ribami pa 60€)
Nad mestecem je trdnjava, ki nudi prelep razgled. Jaz sem skočil gor na uzo vsako jutro
nahrung002.gif


Molyvos--s105566747-ed.jpg


Okameneli gozd je za videti kar v živo. Tudi v vročini nekako gre tistih 20 - 30 minut na obhodu.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
lesbos je velik in z izjemo Petre in Molyvosa čist neturističen... če ti to paše... cel kup lepih plaž, kjer si sam, ampak brez avta si mrzel
jest sm z najetim getzom naredil 1500 km v dveh tednih...
smile-1.gif
))

samos je bil men precej bolj všeč... manjši, bolj turističen, lažje prevozen... glih prov za en teden...
 

borutz

Zelenc'
11. jun 2014
5
0
1
meni sta našteta osebno najbolj priljubljena. Tudi na Samosu je fino imeti prevozno sredstvo. Če greš za en teden na Samos in se cel teden kopaš npr. na Gagou beach je pomoje vseeno če greš kam drugam....
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Kaj pa Kefalonija? Je bil kdo dol v zadnjih časih in lahko priporoči kak hotel/lokacijo?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
jz

samo ne v Hotel Cephalonia Palace, Lixouri.
smile-1.gif


Hrana katastrofalna, čeprov je AI, lokacija je 10km iz centra mesta...bosna scena
smile-1.gif


Dobr je blo edino to, da je plaža (rdeča mivka) takoj zravn, smo vseeno rental avto za par dni pa šli še na ostale plaže.

Rajš glej hotele na drugi strani... v mestu Skala recimo.