Grčija - kam?

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Pa se vam ne zdi Grcija svinjsko draga?

Evo, sveži podatki od letos (Halkidiki):
- kamp 1 (veliki šotor, 2 odrasli osebi, otroci zastonj, elektrika in avto) 17,50 EUR na dan
- kamp 2 v isti konfiguraciji cca. 22,90 EUR na dan
- povprečen obrok v restavraciji (glavna jed brez nekega preseravanja, ne morska hrana) 6-8 EUR
- gyros pita 2,5 EUR
- veliko pivo v lokalu 2-5 EUR (najdražji so seveda beach bari)
- veliko pivo v trgovini 0,75 - 1,60 EUR (ponavadi je Mythos najdražji, do 1 EUR za piksno se da dobiti precej)

Kot že rečeno - odstopa predvsem bencin z več kot 1,70 EUR za liter, pri vsem ostalem ni nobene panike. Za povprečnega Slovenca, ki jasno vozi dizla, tudi to ne predstavlja ovire, saj cena dizla skoraj ne odstopa od cene pri nas.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Tisti ki ste bili letos/lani v Grčiji, koliko je kaj realna cena za najem maxi scooterja na dan, ker sploh nimam občutka, da me ne bodo kar s prve nategnili? Aja.. gre pa za Krf, če ima to kakšno vezo
smile-1.gif
LP
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Ne bi vedel. Sem pa bral kar nekaj potopisov, kjer cest niso ravno pohvalili. Ko imaš dva malčka v avtu, pa nekaj ur za 50km ni ravno optimalna kombinacija.
Seveda se lahko motim, iz prve roke nisem še od nobenega izvedel ničesar.

Jaz sem šel iz Makedonije v Črno Goro čez Albanijo, pa kar gre, res pa je, da lahko računaš na povprečno hitrost nekje 50km/uro zaradi ovinkov in meje, ki je v top sezoni res polna.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Letos, na Lesbosu, 110€/5 dni, polno zavarovanje, z kufrom, dve čeladi. Piaggio Beverly, 300ccm. Odličen za dva, ne zazna klanca, zelo okreten in majhna poraba. Zelo zadovoljen.
Drgač pa cene, za 125ccm - 13€-16€/dan. Odvisno od modela, zjebanosti in pogajanj. Moj se je oddajal z začetno ceno 40€/dan, potem pa se usedeš, popiješ kavo in dorečeš
smile-1.gif
. Odlično je, da prej pogledaš na netu cene, al pa se domeniš za začetek že prek neta - rezerviraš motor.

BIl pa pri parih ponudnikih pa imel srečo, edino ta me je prepričal. Pazi pri najemu, zmeni se za testno vožnjo (ker imajo razfukane motorje u amen), da ne boš imel dodatnih stroškov. Izogibaj se kitajskega sranja, vzemi japonca ali italjana. Pa pred podpisom pogodbe ga zasliši v zvezi zavarovanja. Me je en skor nategnu, se zmenim za ceno, pišemo pogodbo, omenim zavarovanje pa pravi, to je dodatno 30€ (????, model bi kar dodatno služu).
frown-1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Tisti ki ste bili letos/lani v Grčiji, koliko je kaj realna cena za najem maxi scooterja na dan, ker sploh nimam občutka, da me ne bodo kar s prve nategnili? Aja.. gre pa za Krf, če ima to kakšno vezo
smile-1.gif
LP

jz sm dal na lefkasu 15eur na dan, s tem da smo se jasno cenkali
smile-1.gif


pa bil je čist navadn, važn da sva pršla do vseh plaž
 

puding

Zelenc'
13. jul 2014
11
0
1
Bil lani na Zakyntosu..in razočaran..umazano mesto, vsiljivi lastniki restavracij...otok sam po sebi nič takega...
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Vpiši v googla kraj, kamor greš ter rentacar pa ti vrže zadetke. Poglej si ponudbo pa pošlji maile. Itak vidiš, kdor je resen ti odpiše v kratkem času ter ti odgovori na dodatna vprašanja, kdor ne se ga pač izogneš.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Plaža tihotapcev je ena velika "fama"....nič posebnega, pesek, mivka, vroče k sv.na, ena rjava ladja in to je to....če ne greš na izlet z ladjo itak ne moreš pridet do tja....imaš na Zakintosu ogromno lepših, boljših plaž z mrzlim pirom vred
cool-1.gif
Rabiš pa seveda motor ali avto.

Izogibat se moraš pa Laganasa (horde pijane mladine, sploh idiotskih-rdečelasih-mozoljastih angležov), no, razen če folku odgovarja tak način preživljanja dopusta. Za to sceno greš lahko v kanegro na spring party
wink-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik godfather pravi:
Plaža tihotapcev je ena velika "fama"....nič posebnega, pesek, mivka, vroče k sv.na, ena rjava ladja in to je to....

Sem ravno hotel napisat nekaj takega. Takih rjastih ladij, ki so povrh vsega še veliko lažje dostopne, je po Grčiji kar nekaj, mivkastih urejenih plaž z dostopom, beach bari in vso ostalo potrebno infrastrukturo pa še več.

Dimitrios na Peloponezu (parkiraš 50m stran, pofotkaš in greš dalje):
Nauagio_Dimitrios.jpg
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ker si sveže nazaj malo off vprašanje: je že AC pred SRB/MK mejo odprta?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Vedno me je zanimalo kako je s čeladami pri najemu raznih skuterjev, motorjev itd... Ali te čelade agencije kaj očistijo, razkužijo itd...? Različni ljudje se slinijo, pljuvajo, kašljajo v teh čeladah in če ni to '' spucano '' v nulo, je ne dam na glavo. Kako je s tem?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kaj misliš kako to izgleda v Grčiji? Glede na to da so Grki znani po svinjariji in nečistoči?
smile-1.gif
Načeloma bi lahko imeli čelade kjer je notranjost pralna vendar dvomim. Prvo kaj mi je moja rekla ko sem rekel da bova najela scooter da kako bi bilo izvedljivo če bi si čelade zraven nesla, ampak si ne predstavljam 2 čeladi na avijon vlačit? Malo zna bit volumensko problem...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
smile-1.gif
ze ko pogledas v kakem stanju je moped, ti je lahko jasno, da celade niso bile opucane...se nikol verjetno

LP
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Se mi je kar zdelo, zato ne razumem ljudi da daje tako sranje na glavo.