Grčija - kam?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
No kakorkoli že, zaradi določenih okoliščin sva rezervirala Krf, bomo videli kako bo.... LP
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Kje na Krfu?
Krf mi je
roza.gif
, nepozabna noč v Kavosu, beri pijančevanje, lokal je bil samo naš" ko j.ebe angleže, vi ste pravi gostje" so nam celo noč pritjevali lastniki, ko smo se ga nacejali v lokalu. Uf bi še enkrat šel, ampak moj moto nikoli večkrat kot dvakrat na isti otok.
Moriatika je super, najdeš plaže, kjer si praktično sam, v senci ali na soncu, v lokalih uber prijazni in ustrežljivi in še je superlativov. Ceste bolj tako, tako ampak ni panike.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
roza.gif
, nepozabna noč v Kavosu, beri pijančevanje, lokal je bil samo naš" ko j.ebe angleže, vi ste pravi gostje" so nam celo noč pritjevali .

Zanimivo. Za take podvige ne rabiš hodit v Grčijo.

Meni je bila pa všeč rajska plaža. Predvsem zunanji del otoka ima lepo vodo. Sem imel pa v najemu cel teden avto. Dopoldne sem z avtom preiskoval otok do kosila, po kosilu pa kopanje tam, kjer sem zaključil z raziskovanjem.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Krf mi je
roza.gif
, nepozabna noč v Kavosu, beri pijančevanje, lokal je bil samo naš" ko j.ebe angleže, vi ste pravi gostje" so nam celo noč pritjevali lastniki, ko smo se ga nacejali v lokalu.

Saj Angležem je pa verjetno ravno obratno govoril. J**i ga, biznis je biznis.
Meni je bil Kavos brez dvoma najbolj grozno mesto v Grčiji. Seveda sem bil tam čez dan, polno smeti, vse pobruhano, smrdelo za znoret. Ni odveč govoriti, da smo se zelo hitro brez ustavljanja odpeljali naprej.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Vem, da se ga lahko vsekaš kjerkoli tudi doma, samo je uporabnik omenil Krf in mi je prvo padla na misel hangover night v Kavosu.
Drugače je Krf zelo OK, priznam pa da mi je bolj "domač" JV del, tam med mestom Krf in vasico Boukari.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Se popolnoma strinjam, sploh pa ne vem kako Kavos zgleda podnevi. Ti kar verjamem, ker je zvečer poln pijane otoške mladine in niti z avtom skozi ne moreš. Mi je Kavos ostal v lepem spominu pač zaradi naše pijančevanjske avanture in ZELO prijaznih lastnikov lokala.
Verjamem pa ,da biznis je biznis, as long as money comes.
Bistvo je, da uporabniku, ki je rezarviral Krf ne bo dolgčas.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Intelekta
Mi smo imeli lani na Lesbosu eno "butaro" od Intelekte, totalno nezainteresirano in samovšečno. Še svojega sodelavca je tako šikanirala, da je dal odpoved kasneje. Na Lefkasu je od Kompasa super vodička, na Kosu srednja reč. Itak se razen izjem menjajo. Letos gremo na Zakintos, pa bom poročal.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Hrana? Pijaca skupaj z kavico? Meni se zdi rahlo perverzna. Pa tudi sicer ni Hrvaska nek etalon.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Hja, mi hodimo dol kampirat, kar pomeni, da veliko kupujemo v trgovinah, kjer ni bistvene razlike v cenah (vsaj do lani jih ni bilo).
Tudi cene hrane in pijače v lokalih niso bistveno odstopale. Je pa res, da hodimo večinoma v pred ali posezoni, ko je vreme dol še vedno odlično, morje še vedno toplo in tudi lokacije niso tiste, ki jih v katalogih ponuja vsaka agencija.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Hrana? Pijaca skupaj z kavico? Meni se zdi rahlo perverzna. Pa tudi sicer ni Hrvaska nek etalon.

Moraš povedat kje v Grčiji. Lani na Lefkasu cene hrane v lokalu identične kot v Ljubljani, medtem ko je bilo npr. pol litra ustekleničene vode v lokalu 0,5€! Otok Kos cene identične Ljubljani, za Kefalonijo ti pa povem ko pridem letos nazaj
smile-1.gif
.

Kolikor sem pa slišal so pa cene zasoljene na Kreti, Santoriniju - tam pa še nisem bil.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Pa se vam ne zdi Grcija svinjsko draga?
Kar sem bil jaz do sedaj v Grčiji (2x Kreta, 1x Krf in 1x Kos), so bile cene povsod enake oz. pijača še nižja kot pri nas v stari Ljubljani, pa tudi okusno se je jedlo za manj denarja.

Je pa tako, da če govorimo o dopustu v sezoni (julij ali avgust), je tale varianta z avtom kar dosti draga, v primerjavi s Hrvaško. Sigurno je to primerno za tiste, ki jim je Grčija "blizu" oz. radi uživajo v njihovi kulturi, pokrajini in plažah in imajo hkrati radi lasten prevoz. Cenovno je pa z upoštevanjem potnih stroškov verjetno na ravni Hrvaške ali še malo dražja.

Jaz sem dal lani za 14-dnevni dopust pri sosedih v juliju za apartma prva vrsta pri morju (velikost 4-sobnega stanovanja), pa vso hrano dol + benz in cestnine + 3x smo šli ven jest, pa vsak dan in zvečer na pivo in sladoled (v glavnem vsi stroški kar jih je bilo) 1.500 €.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Letos so cene na Cro obali faktor vsaj x1,5 napram lani (najem apartmajev ob morju v glavni sezoni
wink-1.gif
).

Grčija pred leti (pred uvedbo eura) izredno poceni, tudi turistični aranžmaji preko naših agencij, za zdaj ne vem ...
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Na Hrvaškem je loterija vreme, razen bolj južno. Če greš tja, je pa prevoz tudi kar precejšen strošek.
Na Zakintosu smo lani bili dve družini, en teden all inclusive in nismo rabili avtomobila, drugi teden pa polpension in smo rentali avto za 7 oseb. Za en teden nas je prišel rent a car 400€ + benz.
Če si malo raziskovalca se splača z avtom, drugače pa itak luftwaffe.