Akcije letalskih kart

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
v feb/mar iščem letalsko karto za Vietnam in na skyscannerju sem našel eno ugodno varianto. Ponudnik je Budgetair. gre se za odhod 15.2 in prihod 14.3.2017, relacija LJ-HCM, cena je cca. 450€. Ima kdo izkušnje z omenjeno agencijo? Na spletu jo ravno ne hvalijo no... bi bilo tole za kupit ali raje poiščem kaj bolj pametnega?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Saj ne rabiš pri njih kupit..., jaz ponavadi poiščem na netu - momondo, skyscanner... in pošljem link na STA, kjer potem plačam. Vzamejo si nekih 15-20€ po karti, pa sem miren, ne zaupam ravno tem www posrednikom.

Sicer pa tudi jaz letim februarja v Vietnam... VCE - Hanoi, nazaj pa Bangkok - VCE. 550€ z Emirati, en postanek tja in nazaj 17ur. Meni se zdi odličen deal. Kak imaš plan potovanja za Vietnam?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Jaz sem letos spomladi preko njih kupil karte benetke - lizbona. Izkušnja ni bila nič slabša kot z drugimi posredniki. Samo prej preveri kaj karta zares vključuje. Lahko imaš prtljago plačano samo za v eno smer, za nazaj pa moraš doplačat. Ali kakšne podobne finte (enako kot pri ostalih ponudnikih).
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Saj ne rabiš pri njih kupit..., jaz ponavadi poiščem na netu - momondo, skyscanner... in pošljem link na STA, kjer potem plačam. Vzamejo si nekih 15-20€ po karti, pa sem miren, ne zaupam ravno tem www posrednikom.

Sicer pa tudi jaz letim februarja v Vietnam... VCE - Hanoi, nazaj pa Bangkok - VCE. 550€ z Emirati, en postanek tja in nazaj 17ur. Meni se zdi odličen deal. Kak imaš plan potovanja za Vietnam?

tudi tvoja pot zna bit zanimiva, sicer sva BKK že obiskala, sam tega se itak težko naveličaš
smile-1.gif
plana nekega resnega še nimava, priletiva v HCM in takoj z letalom v Hanoi, obisk Sape, potem pa počasi nazaj proti jugu, odvisno kako nama bo kje všeč.

iščem pa karto, najbolj idealno bi bilo od 15.2 do 14.3., mogoče kakšen dan prej domov, ampak kaj več pa res ne, da se čimbolj izkoristi dopust
evil.gif


na STA si poslal kar preko njihovega obrazca ali imaš kakšen direkten mail mogoče?
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
No naša pot bo pa pristanek na severu - Hanoi + Ha Long, let v Da Nang + Hue + Hoi An z okolico, let v Saigon, otok Phu Quoc na skrajnem jugu, let v Kambodžo, od tam pa še let na Tajsko , Pattaya + Bangkok.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
No naša pot bo pa pristanek na severu - Hanoi + Ha Long, let v Da Nang + Hue + Hoi An z okolico, let v Saigon, otok Phu Quoc na skrajnem jugu, let v Kambodžo, od tam pa še let na Tajsko , Pattaya + Bangkok.

glede na to da boš obiskal tudi kambodžo in tajsko, potem lahko Phu Quoc mirne duše spustiš. sem bil tam 2 leti nazaj in me ni ravno impresioniral-verjamem da plaže in podvodni svet najdeš marsikje lepše. raje investiraj dodatni dan v Hoi Anu. pa če nimaš že rezerviranih letov iz hanoia do hueja, potem razmisli o nočnem vlaku-meni je bil čisto ok-se da normalno odspati par uric pa še eno noč prišparaš. iz hueja do hoi ana pa z motorjem (z voznikom ali brez)-sigurno ne boš pozabil nikoli
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Tole okoli Phu Quoc-a se strinjam - sem precej prebral..., odkar sem videl Filipine, bo težko kaj lepšega videti, v smislu podvodnega sveta, plaž, brez gužve na plažah...
Imam še čas spremeniti drugi del potovanja - tudi med samim potovanjem. Kot alternativo gledam Koh Rong/Sihanoukville - v Kambodži, ali pa Ko Samet/Koh Chang na Tajskem.

Notranjih letov še nimam bookiranih - ponavadi to nabavim prvi dan ko pristanem v določeni državi, kar na šalterju, oz. sproti med potovanjem prek www ponudnikov, tako, da ja - tudi nočni vlak Hanoi - Hue je opcija, ampak verjetno ne, ker je letalska karta 54€...
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Mene pa zanima glede vize. Najprej letiva v Bangkok, naslednji dan v Siem reap, kjer ostaneva 4 dni. Nato letiva naprej v Vietnam kjer ostajava 24 dni in nato nazaj v Bangkok, tam 4 dni in pot domov. Za Vietnam mi je nekak jasno, da se uredi VOA, za Kambodžo baje urejam na letališču? Kako pa glede tajske vize? Bi imela kakšne probleme po 25 dneh priti nazaj?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Brez vize lahko na Tajsko vstopiš samo ob enkratnem vstopu, če bo to dvakrat potrebuješ vizo - tako je bilo meni razloženo na STA ob nakupu letealske karte

Sem pa zdajle brskal in so spremembe okoli tega, se pa velja pozanimati na veleposlaništvu prej:

29.12.2016: OBVESTILO – SPREMEMBA VIZUMSKEGA REŽIMA
Od 31. decembra 2016 stopi v veljavo nov vizumski režim, in sicer je državljanom Republike Slovenije vstop v Kraljevino Tajsko preko kopenskih mejnih prehodov brez vizuma dovoljen le 2 x v koledarskem letu. Za vse nadaljne vstope je potrebna predhodna pridobitev vizuma.
Mednarodna letališča so izvzeta.

Za Kambodžo imaš tudi VOA isto kot za Vietnam - prek neta.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Brez vize lahko na Tajsko vstopiš samo ob enkratnem vstopu, če bo to dvakrat potrebuješ vizo - tako je bilo meni razloženo na STA ob nakupu letealske karte

Sem pa zdajle brskal in so spremembe okoli tega, se pa velja pozanimati na veleposlaništvu prej:

29.12.2016: OBVESTILO – SPREMEMBA VIZUMSKEGA REŽIMA
Od 31. decembra 2016 stopi v veljavo nov vizumski režim, in sicer je državljanom Republike Slovenije vstop v Kraljevino Tajsko preko kopenskih mejnih prehodov brez vizuma dovoljen le 2 x v koledarskem letu. Za vse nadaljne vstope je potrebna predhodna pridobitev vizuma.
Mednarodna letališča so izvzeta.

Za Kambodžo imaš tudi VOA isto kot za Vietnam - prek neta.

Tole so verjetno naredili za tiste, ki so se za en dan "izseljevali" v drugo državo in takj nasledji dan spet nazaj na Tajsko. Se bom pa vseeno pozanimal glede tega, ker midva nazaj priletiva.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
karta je že poceni, samo računaj da moraš iz centra Hanoia pridt do letališča (niti ni tako blizu) kar stane, potem prideš v Da nang in potem greš nazaj gor do Hueja ki ni tako blizu-po cesti nekaj ur kar spet traja in stane in nato nazaj dol do Hoi Ana-to ti spet transfer vzame pol dneva.

jaz ti predlagam:
zjutraj/dopoldne startaš iz Hanoija in se ustaviš v Ninh Binhu, nato na nočni vlak do Hue-ja (prišparaš eno spanje oz združiš transfer in spanje
smile-1.gif
. naslednji dan si ogledaš Hue (staro mesto si ogledaš v enem dnevu-lahko prespiš ali pa greš kar naprej do Da nanga - Hoi An nima svoje postaje za vlak).

ali pa nočni vlak iz Hanoija do Hue-ja.si ogledaš mesto in nato do Hoi Ana.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
to je pa ql. vidim da so linijo zagnali šele aprila 2016. ko sem bil jaz tam l. 2015 mi je v poštev (zaradi ure leta) prišel edino taxi-je pa mislim da bilo okoli 20€-je več kot 40 km od hotela do letališča...

uglavnem-ti zavidam. in to zelo. moja daleč najljubša/najboljša in najbolj okusna destinacija do sedaj
smile-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
sem letel z Aeroflot: zagreb- sheremetjevo in sheremetjevo- petropavlovsk kamchatsky, vse brez problema
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Ker že par let ne spremljam cen letalskih kart, bi prosil za nasvet.

V jesensko-zimskem času bi šel spet kaj v Azijo (Tajska, Malezija, Singapur, mogoče tudi Myanmar ali Sri Lanka).

Kakšne so kaj cene letalskih kart na te destinacije v obdobju med novembrom in marcem recimo? Letela bi 2, iz Ljubljane ali bližnje okolice (Venice, Graz, Zagreb,..).

Kar sem nekaj brskal, najdem cene nekje med 450-500 euri (odvisno od destinacij). Se da kdaj kje ujeti kaj za pod 400 ali so najdene cene že dobre?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Preveri malo turkishe imajo kar dobre cene tudi iz lj. Je pa vse kar je do 500€ zelo dobra cena sploh za odhode iz brnika..
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Tako je..., kar je okoli 500€ kar nabavi.
Sicer imaš pa precej širok razpon (@sergio), jaz zdaj recimo gledam spet Azijo med božičem in novim letom - pod 700€ zaenkrat nič...