Legoland in?

aks

Pripravnik
12. mar 2011
37
0
6
Kaj bi mi še priporočili za ogled do Legolanda. Dlje kot do Stuttgarta nebi hodil.
-Rudnik soli
-Orlovo gnezdo
-Tehnični muzej
-Legoland
?
Hvala za ideje.
nahrung002.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Sea Life München - to ti vzame kako uro. V bližini je kompleks, ki je ostal od olimpijskih igre in tam se da še kaj početi. Denimo se peljati na stolp, ki je cca 180 metrov visok in se vidi celo mesto. Imajo pa še denimo Zip line čez štadion in podobno.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Vcasih se je dalo dobiti cenejse karte za legoland...a ima kdo kaksno idejo če je še kaj takega?

Plan je:
-Legoland
-Neuschwanstein in na poti domov še nekam (za mulce 7 in 4) kakšna ideja?
 

bles

Pripravnik
18. sep 2007
257
2
18
53
Mogoče sem glede na starost otrok: Muzej plišastih igrač Steiff
Tu smo bili na zadnje ko so bili v Legolandu. Sicer ni ravno na poti nazaj, se pa definitivno splača. Naša tamala je skoraj ponorela od overdoza plišastih igrač. Imajo lepo uvodno zgodbo, potem pa plišaste zadeve v vseh velikostih, oblikah in barvah.
Pa potem SeaWolrd in BMW v Muenchnu.

bles
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Pri nas kamp odpade (nimamo ne sotora), prespali bomo nekje v kaksnem gostiscu/hotelu.....

Kar berem, so bili neki kuponi pri nakupu kock,....moram mal pogledat,..
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Poglej ponudbe, ki jih imajo na strani, ker za 2 dni te samo karte lahko pridejo 200€. Recimo kemp je pa 160€ skupaj z kartami za 2 dni. Odvisno koliko otrok imas, ker imajo zastonj karte, ce bookas partnerski hotel.
 

megalodon

Zelenc'
8. mar 2012
4
0
1
@gas glede kart maš v lego katalogu v Avstriji in Nemčiji kupon, kjer je en otrok na odraslega gratis (to je še ceneje kot na spletu).

@aks: odvisno kaj vam paše in koliko so stara deca. Mi smo si do sedaj ogledali tole pa so bili otroc navdušeni:
Salzburg: http://www.hausdernatur.at
Munchen: www.deutsches-museum.de
Na poti med Salzburgom in Munchnom dva manjša zabaviščna parka (za mlajše otoke) http://www.maerchenpark.de
Blizu Augsburga www.skylinepark.de
Malo je daleč cca 200 km od Legolanda ampak če ste ZOO fani imajo tudi delfine http://www.tiergarten.nuernberg.de
Mi smo v http://www.naturpark-altmuehltal.de/ izkopavali svoje fosile. Res doživetje za otroke. Je več teh kamnolomov...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sealife se pomoje ne splača. Vsaj mi smo bili precej razočarani, verjenot zaradi prevelikega pričakovanja po vtisih iz Marineworlda v Nici, kjer imajo Orke, en kup raznih predstav in res nekaj za videt. Tukaj pa za 16 eur narediš kratek sprehod mimo par akvarijev in je to to, nobenih predstav, zunanjih bazenov itd...

Če se rabi samo za otroke je že v Legolandu solidno velik in opremljen akvarij.

Aja, pa če kupujete kocke jih raje kot v legolandu kupite v enem od obeh LEGO brand shopov v Munchnu. Izbira je precej večja, cene pa nižje. Legoland namreč že dolgo ni v lasti LEGO -ta in to se pozna.

Pojdite v Neuschwanstein ali pa, če otroci niso premajhni (in če so fantje) v tehnični muzej v Munchnu. Živalski vrt je tud kul, pa v center Munchna je fajn it.

Pri Nurnbergu je še Playmobil park, ki je predvsem velika igralnica in je tudi kar daleč od Legolanda (ene 200km)
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Pri nas kamp odpade (nimamo ne sotora), prespali bomo nekje v kaksnem gostiscu/hotelu.....

Kar berem, so bili neki kuponi pri nakupu kock,....moram mal pogledat,..
No, jaz sem šel s šotorom, pa je takrat tako lilo... in še tisti kamp je bolj primeren za kamperje in prikolice...
Nato sem na informacijah vprašal za apartma (Ferienwohnung), dobil brez težav za zmerno ceno..

Bilo pa je to leta 2001, tako da cene, tudi če bi se jih spomnil, ne veljajo več...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Mi svo šli takrat z avtodomom, če se spomnim, pa dobiš tudi dvodnevne pakete s hoteli in drugo ponudbo. Malo poglej na strani.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
2 dni v Legolandu ne bi bil, tako da bo 1 dan dost.... pa karte preko kataloga,.. bo kar ok,..

Za naprej bomo pa vidli kako pa kaj, hčerka bi rada vidla grad,... tamalmu ( 5 let) je pa vseen
smile-1.gif


hvala za predloge
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Neuschwanstein se tudi splaca rezervirat, ker je guzva nepopisna. Da ne boste tako kot mi, ko smo morali ogled preloziti na drug dan, ker so bili ob 17 uri ze vsi ogledi v ANG jeziku polni za ta dan.

LP
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Hvala ja,... smo mislili prespati nekje v okolici, pa potem zjutraj na ogled,...
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Sam sem bil na nekajdnevnem potepanju po Bavarski leta 2011. Sicer smo se tja odpravili z avtodomom, vendar tudi samo z osebnim avtomobilom ni problem glede prenočitev. V Legolandu obstaja poleg kampa (v njem ni potrebe da imaš šotor saj ga lahko najameš - indijanskega) tudi apartmajsko naselje. Več si poglej na Feriendorf kjer je tudi objavljen cenik. Glede ostalih obiskov v Muenchnu ti priporočam tehničnjii muzej, AlianzArena, BMW museum ter Bavariafilm Stadt (posebej stant Show). Tudi sam sem takrat na omenjene oglede peljal sina, ki je bil star 9 let in je zelo užival. Ogled SeLife pa ti ne priporočam ni videti kaj pametnega, sicer pa je v sklopu Legolanda tudi nekaj podobnega SeaLife.