Katere toplice?

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Sva se odlocila potem kar za Vivat. Mislim da imajo kar dobro ponudbo.. Porocam potem kako je bilo. Greva pa ta vikend.
Hvala vsem za odgovore.

in... kako je bilo?

Pozno ampak vseeno. Bila sva od takrat 2x v termah Vivat in v Termah 3000. Vivat zmaga v vseh pogledih. Vse skupaj je precej bolj urejeno, čisto, hrana je super,... Midva se bova še vrnila. Medtem k Terme 3000 so bolj stare in so potrebne konkretne prenove pa še gužva tam je neznosna. Drugače je pa na splošno Prekmurje zakon. Imaš ogromno pešpoti in kmečkih turizmov v katerih se super in ugodno je. V glavnem rada se vračava...
zmaga.gif

Bil vec let zapored.. nimam pripomb
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Meni je do zdaj najbolj všeč Thermana Laško, novi kompleks pod stekleno kupolo. Za nekajurno namakanje pa so tudi čisto spodobne Terme Snovik, tu še posebej priporočam nočno kopanje, ki je trikrat tedensko, tj. v sredo, petek in soboto, med 20 in 22h.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik ivano pravi:
Kere toplice so v radiu 100km od Lj?
Se bojim da jih prestejes na prste ene roke (obeh pa zagotovo).
A ni v snoviku "mrzla voda"?

Če je zate 32 stopinj C mrzla voda, potem je mrzla, ja. Se mi je pa lani ob dveh obiskih res zgodilo, da je bila enkrat celo pod 30 in drugič okoli 30 stopinj. Na mojo pripombo so to popravili, in zdaj na tabli, ki ves čas kaže dejansko izmerjeno trenutno temperaturo vode v notranjem bazenu, ob vsakem mojem obisku piše 32-32.1 stopinj, kar je zame OK. Seveda to ni niti vroča niti zelo topla voda. Če si slabo prekrvavljen in se v bazenu ves čas giblješ le toliko kot kos plavajočega lesa, te lahko tudi pri 32 stopinjah zebe. Temperatura zraka pa je ponavadi med 30 in 31 stopinjami C, kar se mi tudi zdi čisto OK. Imaš pa notri še masažni bazen(jacuzzi), v katerem je temperatura vode 36 stopinj.

V Snoviku se mi zdi bolj problematična temperatura vode v zunanjem bazenu, ki pa itak obratuje samo poleti. V zunanjem bazenu, ki bi naj imel temperaturo vode poleti 27-29 stopinj C, je pogosto voda precej hladnejša, še posebej po slabem vremenu ali daljših ohladitvah. Se mi zdi, da v zunanjem bazenu (skoraj) nič ne dogrevajo vode med poletno sezono, zato temperatura ni konstantna in je bolj kot ne odvisna od vremena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Dvakrat si min"pritrdil".
Si pa VIP, da so ja tvojo pripombo dvignili temperaturo. Vendar tisti dan je nisi obcutil.
Lahko da ie sedaj bolj topla. Me ze nekaj let ni bilo tam. Sedaj sem z otroci v thermani (tobogan)
 
Nazadnje urejeno:

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Thermana je vsekakor boljša, nimam pa v Snoviku nobenih vez, ampak je moja javna kritika, na katero so se, priznam, presenetljivo hitro odzvali, poskrbela za to, da so temperaturo dvignili.
wink-1.gif
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Ne, zaupam njihovim meritvami. Bom pa vseeno ob priliki še sam izmeril temperaturo vode, ko bom tam.
wink-1.gif
Je pa po občutku voda v Snoviku zame dovolj topla. Sicer pa zdaj že nekaj časa nisem bil v Laškem in bom šel naslednjič spet tja malo se sprostit.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
No, bil tokrat v Thermani in prvič opazil na tabli v recepciji dejanske izmerjene temperature vode. V notranjem spodnjem krožnem bazenu je temperatura vode 32.5 stopinj, v zgornjih krožnih masažnih bazenih 34.4 stopinj, v zunanjem povezanem z notranjim pa 32.5-34 stopinj. Torej je voda tudi v spodnjem notranjem bazenu v Thermani povprečno še vedno za slabe pol stopinje višja kot v Snoviku, kjer na tabli piše 32.1 stopinj.
wink-1.gif
Je pa v Snoviku v jacuzziju za 1.6 stopinje višja kot v masažnih bazenih na vrhu v Laškem. Torej, suma sumarum, kakšnih drastičnih razlik v temperaturi vode notranjih bazenov med Laškim in Snovikom (zdaj več) ni, je pa bistveno večja razlika zunaj, kot sem že omenil.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
SAM BI PRIPOROČAL KOPALIŠČE BLIZU MEJE S SLOVENIJO IN SICER LENTI, SMO BILI ŽE VEČKRAT TAM IN LAHKO POVEM SAMO POHVALNO , SO TUDI UREJENE IN NEKAJ NA NOVO ZGRAJENIH KOPALNIH POVRŠIN TAKO DA ..

http://www.lentifurdo.hu/arlista?setlang=slo

1900,00 forintov je celodnevna vstopnica za odrasle to je po sedanjem menjalnem tečaju 6 eurov , če najdete kje ceneje ?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
6 evrov za odraslo osebo za bazen je res ugodno
Tudi prenocisca imajo pametno ceno, spotoma kupis se creaton dodatke po smesni ceni (napram nasi) in imas nekajdnevni dopust zastonj.
Ali znajo kaj slovensko, anglesko?
Slik pa nimajo ravno veliko objavljenih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Hehe sem ravno v casu tvoje objave preverjal koliko je 1900 forintov, pa sem videl da jr najbolj enostavno forinte deliti s tristo in imas evre
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Glej Hanzi, mađarska je še vedno država v razvoju vendar v tem kopališču ki je v samem mestu Lenti in je že starejšega datuma ta kompleks z hotelom in bazeni so na novo izgradili ali uredili šele v zadnjih nekaj letih in za moje pojme so ga uredili čudovito boljše kot Banovci to lahko z 100% potrdim, seveda so bila in so še vedno vlaganja v ta kompleks vendar že sedaj je urejeno po standardih ki jih poznamo mi, gosti ki prihajajo tudi iz rusije italije hrvaške avstrije itd, so navdušeni nad ceno in ponudbo, res ni kaj dosti slik , verjmi mi pa da je tam res čudovito, voda pa naravna in zdravilna.

https://www.youtube.com/watch?v=r5X8YEC8jEc

https://www.youtube.com/watch?v=f1i2qoHySAA

zmaga.gif
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Seveda. Nastaniš se nekje privat v Lendavi, potem greš enkrat v Lendavske, enkrat v Lenti... pa kam drugam.......pa še kaj vidiš vmes.
wink-1.gif
Tako nisi vezan le na en hotel / kompleks.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
A tista zelena voda na zacetku je namenoma oziroma naravna? (kot tista "nafta" v 3000 al kje ze) za otroke bi bil vlakec super doživetje, tista "kolesarska steza" al karkol ze je bi bila tudi super za kak kolesarski km (lepo v senci. Mogoce pa se odlocim spet za lenti po 15 letih. Se kupuje tam se kaj drugega razen veterine in creatona (pa kaminov...)