Kje na jadranu kupiti apartma?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Lokacija od MrDacota mislim da je zelo dobra ... okoli 100 metrov do plaže ...

Ali je problem, ker je PAG eno urco dlje od Krka?

velika prednost Krka pred Pagom je most, saj je trajekt napram mostu zeloooo drag, pa še v obe smeri ga moreš plačat, če pa greš na most, pa itak razliko plačaš pri cestnini in bencinu (ca. 100km je dalje), katere na poti proti Krku praktično ni, če pa greš po HRV avtocesti do Žute Lokve (trajekt) ali do Posedarja (most), pa je kr precejšna
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Mah to imaš prav ... stroškov in zamude časa je nekaj več ...

Trajekt za avto in štiri osebe v sezoni je cca. 20eur na eno stran, tako da te z nafto in cestninami vred pot pride okoli 100eur +-
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Zgled da ste vsi iz osrednje in zahodne Slovenije. Za štajerce in prekmurce je skoraj vseeno al se vozijo na Krk, Pag ali Vir.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Drugače pa gledam zdele tele apartmaje in jih imaš na Pagu od 45 do 68 kar precej, novogradnje kot si jih prilepil ti
zmaga.gif


Cene m2 na pagu so od 1.200 do 1.600eur, na Krku pa podobne lokacije pod 2k skoraj ne dobiš.
frown-1.gif


... bo verjetno kar pag na koncu.
smile-1.gif
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

Ima kdo slike, podrobnejšo lokacijo oziroma karkoli več oprijemljivega, kot samo kvadratura, ki je v tabelah?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

Kaj več kot 4 stene s streho ne more bit. Tole bi znal bit dober nakup samo če imaš denar za cel blok kupit, ga dokončat in prodat dalje. Al si boš kupil en apartma in naslednjih 15 let dopustoval na gradbišču?

@Stanko: čestitam za ugotovitev da lokacija ne pomeni samo koliko m od morja je blok. in točno to sem ti že v prvem postu napisal. Da je cena bližje 2 jurja za kvadrat kot jurja. Ko si že na Pagu, zakaj se nebi stegnil še do Zadra in kakšen km v klanec. Tam je še pol ceneje od Paga.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
malo out of topic: kako je s tem ce "posodiš" apartma kakšnim sorodnikom, prijateljem za teden dva? A moraš kaj prijavit ... ?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Oni se prijavijo v najbližjem turističnem uradu in plačajo turistično takso, to je vse. Drugače pa se jaz lani celo leto nisem prijavil. Obstaja pa možnost kontrole. Če ne druga ti na meji pri izhodu lahko težijo.

Če ti pa frend kaki euro v žep stisne, pa valda neboš prijaljal v dohodnino.
 
Nazadnje urejeno:

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

šel za hec pogledat, ko sem bil čez 1. maj na Krku: okoli 15 min peš od morja (skozi grmovje, po cesti še več), v tem stanju že od leta 2007 (si lahko predstavljaš, kako zgledajo bloki po 7-ih letih, ko nihče ne skrbi za njih, na strehi že manjkajo strešniki, tako da voda teče notri, ...), nihče ne ve, če je vodovodno omrežje, elektrika in druge napeljave ok (kaj se zgodi z vodovodnim omrežjem, ki stoji neuporabljeno si poglej na onkološkem inšitutu), za priklop na elektriko, vodovod je potreno dobiti soglasje vseh lastnikov (kaj če katero ne bo prodano?), pred tem potrebno še plačati dolgove za elektriko iz časa gradnje, ... mogoče za koga high risk - high reward za večino pa verjetno samo luknja brez dna...

pravilo seveda videno-kupljeno, ni nobenih garancij, reklamacij, ...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

mi smo gledali apartma v čižičih..to je v taki blatni uvali z precej novogradnjami in cesto med plažo in apartmaji...je sicer ker lepo porihtano...samo je lokacija totalno v P...cijazis se do mesta, nekih trgovin int ega sranja ni ravno blizu, nocnega dogajanja 0...kar se vidi tudi po cenah... nam so ponujali apartma z 85 kvadrati + terasa v pritlicju nekje za 130 jurjev pred 4 leti...polno je se blo fraj
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Oni se prijavijo v najbližjem turističnem uradu in plačajo turistično takso, to je vse. Drugače pa se jaz lani celo leto nisem prijavil. Obstaja pa možnost kontrole. Če ne druga ti na meji pri izhodu lahko težijo.

Če ti pa frend kaki euro v žep stisne, pa valda neboš prijaljal v dohodnino.

zakaj se te ne prijavis...zadeva je poceni..taksa za celo sezono je 50 HRK za lastnika 20 za bližnjega sorodnika in to je za celo leto, ne rabis druga placevat , ni takse ni nicega, samo prijavit se mores...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Lokacija od MrDacota mislim da je zelo dobra ... okoli 100 metrov do plaže ...

Ali je problem, ker je PAG eno urco dlje od Krka?

100 m od plaže meni ni dobra lokacija. Potem imam raje mobilno hiško prvi red do mora.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik VinS pravi:
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

šel za hec pogledat, ko sem bil čez 1. maj na Krku: okoli 15 min peš od morja (skozi grmovje, po cesti še več), v tem stanju že od leta 2007 (si lahko predstavljaš, kako zgledajo bloki po 7-ih letih, ko nihče ne skrbi za njih, na strehi že manjkajo strešniki, tako da voda teče notri, ...), nihče ne ve, če je vodovodno omrežje, elektrika in druge napeljave ok (kaj se zgodi z vodovodnim omrežjem, ki stoji neuporabljeno si poglej na onkološkem inšitutu), za priklop na elektriko, vodovod je potreno dobiti soglasje vseh lastnikov (kaj če katero ne bo prodano?), pred tem potrebno še plačati dolgove za elektriko iz časa gradnje, ... mogoče za koga high risk - high reward za večino pa verjetno samo luknja brez dna...

pravilo seveda videno-kupljeno, ni nobenih garancij, reklamacij, ...


zmaga.gif


Pol je to vse skupaj luknja brez dna ... hvala za info. Itak da je nekje moral biti keč. Prelepo, da bi se "navadnemu smrtniku" splačalo.

evil.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

mi smo gledali apartma v čižičih..to je v taki blatni uvali z precej novogradnjami in cesto med plažo in apartmaji...je sicer ker lepo porihtano...samo je lokacija totalno v P...cijazis se do mesta, nekih trgovin int ega sranja ni ravno blizu, nocnega dogajanja 0...kar se vidi tudi po cenah... nam so ponujali apartma z 85 kvadrati + terasa v pritlicju nekje za 130 jurjev pred 4 leti...polno je se blo fraj

Kje si pa pol ti kupil?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

mi smo gledali apartma v čižičih..to je v taki blatni uvali z precej novogradnjami in cesto med plažo in apartmaji...je sicer ker lepo porihtano...samo je lokacija totalno v P...cijazis se do mesta, nekih trgovin int ega sranja ni ravno blizu, nocnega dogajanja 0...kar se vidi tudi po cenah... nam so ponujali apartma z 85 kvadrati + terasa v pritlicju nekje za 130 jurjev pred 4 leti...polno je se blo fraj

Kje si pa pol ti kupil?


Preko v selcah, med crikvenico in novim vinodolskim. Pol ure ob morski poti do crikvenice.