Kje na jadranu kupiti apartma?

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Recimo Mandre

Bil sem tam in lahko rečem da je izvrstna lokacija. Cena ni pretirana, plaža lepa, oddaljenost od morja 100m. Kaj češ lepšega? Slika stavbe je ko še ni imela fasede, danes je fasada, okolica v tlakovcih, itd...

467716-post_slo.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
No ja, cena je pa vseeno kr mal huda, lani sem bil v šimunih, meni osebno skor še lepš lokacija (vsaj apartmaja, ker je čist v rtu med zelenjem), glih tok površine, ''blokec'' s tremi štuki, polno opremljeno, od tega čist nova kuhinja, realnih 20m od plaže, pa ne gre za...mislim da 45. Men je 70 kr ornk, za tak dnar že flat dobiš ne pa ''vikendice''.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Recimo Mandre

Bil sem tam in lahko rečem da je izvrstna lokacija. Cena ni pretirana, plaža lepa, oddaljenost od morja 100m. Kaj češ lepšega? Slika stavbe je ko še ni imela fasede, danes je fasada, okolica v tlakovcih, itd...

467716-post_slo.gif

Pa še takorekoč soseda bova
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
No ja, cena je pa vseeno kr mal huda, lani sem bil v šimunih, meni osebno skor še lepš lokacija (vsaj apartmaja, ker je čist v rtu med zelenjem), glih tok površine, ''blokec'' s tremi štuki, polno opremljeno, od tega čist nova kuhinja, realnih 20m od plaže, pa ne gre za...mislim da 45. Men je 70 kr ornk, za tak dnar že flat dobiš ne pa ''vikendice''.

Zdaj gledam oglase v Šimunih pa ni niti enega pod 100k eur.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Tok so...h*bote, pa se kak dejansko proda, al tko k ta baba, k prodaja že dve leti
smile-1.gif
Ne vem, pa če prodaja ta moja na netu, je v tem blokcu še brat, pa bratranec, pa,...skor sama familija, tko, da mogoče ne proda vsakemu prvemu zapečenemu poljaku k z mečko pride dol.
 
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ksz
kak smisel ima dati recimo 50k€ za nek vikend . razumem, da si v penziji in si tam nekaj mesecev na leto? če pa ne, pa se vedno vprašam kolikokrat lahko grem za ta denar nekam in vedno v drug kraj
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
No sej ta baba prodaja, ker se ji enostavno že kozla po istem kraju, pa ni skoz gor ne v penziji, ampak enostavno se je prenažrla, tud ne samo kraja, ampak vožnje ene in iste iz ljubljane do tja, ljudi, trgovine, ...pravi, da bo odnehala. So pa taki, ki seveda jim je to všeč oz. jih ne moti oz. celo uživajo v tem, ker vse poznajo, se dobro razumejo s sosedi...ampak to pol meni že ni več dopust, ni tistega mira, isto, kot doma.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ja?

68k +10k (ali raje 15k da je za silo opremljeno) = 80-90k za 40 m2. To je nekaj povsem drugega kot 40-60k za 40-50m2.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Enako kot ima smisel imeti vikendico v Slovenskih goricah in 1000 trsov, iz njih pa narediš kiselco, ki še za solato ni....

Pač če si želiš in če imaš kupiš. Vsakemu svoje veselje.... Če si jaz nebi kupil svoje luknje na morje, vem da bi videl morje 10 do 14 dni na leto. Tako pa ga vidim skupno okoli 7 tednov. Zraven tega so doli še oboji starši, kar še podaljša uporabnost za dodatne 3 tedne, plus še za kakih 14 dni rentnem kermu kolegu, da se mi povrnejo stroški za davek, vodo in elektriko.

Valda si za 50 jurjev lahko na 50 destinacijah. Vendar če boš imel teh 50 čukov v roki, si boš kupil avto za 30k (ki čez 7 let nebo vreden nič), 20 pa zapravil tako ali drugače. Tisti apartma pa bo vedno stal doli in ga bodo v najslabšem primeru prodajali tvoji otroci (za kakršenkoli denar pač).
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ja?

68k +10k (ali raje 15k da je za silo opremljeno) = 80-90k za 40 m2. To je nekaj povsem drugega kot 40-60k za 40-50m2.

Jaz sem ga opremil za 6k. 2m kuhne, 1 pojstla, trosed, 1 omara, hladilnik, LCD, komoda, vrtni set mize in 4ih stolov, beštek, krožniki, rengle, 10 kil barvnega jupola gold
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ksz
kak smisel ima dati recimo 50k€ za nek vikend . razumem, da si v penziji in si tam nekaj mesecev na leto? če pa ne, pa se vedno vprašam kolikokrat lahko grem za ta denar nekam in vedno v drug kraj

Eno je vikendica na morju (ki jo kupiš za čas ko boš v penziji da boš mesec ali dva spomladi in jeseni brskal po grmovju okoli vikendice ali pač ležal v senci). Nekaj drugega pa 40m2 "velika" luknja s 5m2 balkona v tretjem štuku betonskega kompleksa (to si najameš za 14 dni dopusta, ko si itak 80% cajta zunaj ali na plaži). Kaj bi lahko en upokojenec (ali pač kdorkoli) v takem apartmaju nekaj mesecev na leto delal?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:

Apartma cca. 40-50m2 bi znal dobiti za od 40-60k in če je na premium lokaciji
cool-1.gif

ahahah seveda 50 kvadratov na premium lokaciji za 40-60 jurjev...me res zanima...
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Moj odgovor se glasi,Definitivno KRK ker je otok, čistoča morja na strani Šotovento je fenomenalna,od kar so naredili avtocesto do mosta je ljubljana uro bližje,od mene do celovške je uro tričetrt,Omišalj -15do20 minut, samotnih zalivov katere dosežeš ob obali tudi z gumenjakom je dovolj, za močnejše æamčiæe je Cres na dosegu roke.Gužva na cesti te ne moti ker zunaj sezone je ni,poleti ob 3h pa tudi ne.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ksz
kak smisel ima dati recimo 50k€ za nek vikend . razumem, da si v penziji in si tam nekaj mesecev na leto? če pa ne, pa se vedno vprašam kolikokrat lahko grem za ta denar nekam in vedno v drug kraj

Eno je vikendica na morju (ki jo kupiš za čas ko boš v penziji da boš mesec ali dva spomladi in jeseni brskal po grmovju okoli vikendice ali pač ležal v senci). Nekaj drugega pa 40m2 "velika" luknja s 5m2 balkona v tretjem štuku betonskega kompleksa (to si najameš za 14 dni dopusta, ko si itak 80% cajta zunaj ali na plaži). Kaj bi lahko en upokojenec (ali pač kdorkoli) v takem apartmaju nekaj mesecev na leto delal?

467716-post_slo.gif


Točno tako. Če ni denarja da si nabaviš ornk apartma z veliko teraso, kaminom ter vsaj 2 spalnicama, da lahko pridejo prijatelji na obisk je strel v koleno. Tudi turisti niso več naivni, in dandanes že marsikdo piči v Tunizijo, Grčijo, Korziko, Črno Goro..., ker so končno pogruntal, da navidez poceni Hrvaška ni več poceni vsekakor pa ne več tako lepa kot je bila (govorim za Istro).
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Evo KRK Čižiči:
Factor banka prodaja - Na prvi javni dražbi so za izklicno ceno ponudili dve tretjini knjigovodske vrednosti. Slabih 60 tisočakov za 60 kvadratnih metrov velike apartmaje je bilo za kupce preveč, na dražbo ni bilo nikogar, zato je propadla. Na drugi dražbi je bilo treba ceno še spustiti - na tretjino knjigovodske. To pomeni, da je bilo treba za isti apartma odšteti vsega 26 tisočakov. Če ne bi bilo gneče.
Dražba (ponovljena) bo nekje okoli 20.5.
60 m2 = 26.000 EUR (izklicne cene)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ksz
kak smisel ima dati recimo 50k€ za nek vikend . razumem, da si v penziji in si tam nekaj mesecev na leto? če pa ne, pa se vedno vprašam kolikokrat lahko grem za ta denar nekam in vedno v drug kraj

Eno je vikendica na morju (ki jo kupiš za čas ko boš v penziji da boš mesec ali dva spomladi in jeseni brskal po grmovju okoli vikendice ali pač ležal v senci). Nekaj drugega pa 40m2 "velika" luknja s 5m2 balkona v tretjem štuku betonskega kompleksa (to si najameš za 14 dni dopusta, ko si itak 80% cajta zunaj ali na plaži). Kaj bi lahko en upokojenec (ali pač kdorkoli) v takem apartmaju nekaj mesecev na leto delal?

467716-post_slo.gif


Točno tako. Če ni denarja da si nabaviš ornk apartma z veliko teraso, kaminom ter vsaj 2 spalnicama, da lahko pridejo prijatelji na obisk je strel v koleno. Tudi turisti niso več naivni, in dandanes že marsikdo piči v Tunizijo, Grčijo, Korziko, Črno Goro..., ker so končno pogruntal, da navidez poceni Hrvaška ni več poceni vsekakor pa ne več tako lepa kot je bila (govorim za Istro).

Kupiš za toliko, kolikor si pripravljen dat. Varianta ki si jo omenil je vredna 100k. To pa je že lep kupček eurov. Se pa z manjšim apartmajem da tudi živet. Eni doma nimajo tako velikih fletov, tebi pa bi bilo na morju premalo...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Lokacija od MrDacota mislim da je zelo dobra ... okoli 100 metrov do plaže ...

Ali je problem, ker je PAG eno urco dlje od Krka?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Evo KRK Čižiči:
Factor banka prodaja - Na prvi javni dražbi so za izklicno ceno ponudili dve tretjini knjigovodske vrednosti. Slabih 60 tisočakov za 60 kvadratnih metrov velike apartmaje je bilo za kupce preveč, na dražbo ni bilo nikogar, zato je propadla. Na drugi dražbi je bilo treba ceno še spustiti - na tretjino knjigovodske. To pomeni, da je bilo treba za isti apartma odšteti vsega 26 tisočakov. Če ne bi bilo gneče.
Dražba (ponovljena) bo nekje okoli 20.5.
60 m2 = 26.000 EUR (izklicne cene)

maš kakšn link?