Kje na jadranu kupiti apartma?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
hm mislim, da je vprašanje logike pri nakupu apartmaja kjerkoli povsem zgrešeno. Nakup ni niti racionalen, niti stroškovno upravičen, niti potreben. Človek se pač odloči in kupi, kar pa ne pomeni da nikamor drugam več ne mislim it. vsako leto še na glavni vsaj 3 tedenski dopust kam bolj daleč vstran. apartma je pa luksuz in komot zadeva, ki bo v družinski uporabi in verjetno precej poln. Selce in Crikvenica so zakon tudi izven sezone, skoz neki ribarski vikendi, 2 mesečni pustni karnevali, otvoritve sezone izven sezone, koncerti...ipd...maš kaj za delat tistih 10 vikendov. Morje če ni burje mi je zakon in se mi ne da zajebavat z iskanjem lokacije in apartmajev za vikend pakete...pač čisti luksuz z malo računice...

Ti dam popolnoma prav kar si napisal ampak nekaj si pozabil napisat, to si v tem primeru lahko privošči nekdo ki je poln dnarja kot šibica in se mu j*** za vse... To ni za normalnega človeka. Torej imaš pač vikend vredn 150 jurčkov za špas, ga malo izkoristiš in je to to, drugače pa greš še letno 1x na Maldive, 1x na smučanje za 14 dni in še kam. Torej to je samo varianta za bogataše...
Ne pretiravaj. Se ne štejem (in nisem) med bogataše. Pred leti je bila stvar sicer precej cenejša, kot zdajh, amapk vseeno. Ko ga enkrat imaš, te stane malo. Dovolj malo, da si lahko vsako leto priviščiš kak teden kje drugje + kaj pozimi, praktično enako, kot fleta na morju ne bi imel. Je pa plus, ko si česa drugega ne moreš privoščit - še vedno imaš kam iti, in to za malo denarja (again: po tem, ko je stvar sicer kupljena in plačana).

Tovariš, koliko vem si iz LJ, in v kolikor imaš v LJ lastniško stanovanje (najbrž ni 50 kvadratov v kolikor imaš vikend na morju, prej 100) in v kolikor imaš lastniški vikend na morju si pač bogat, sprijazni se
smile-1.gif
Nisi bogataš, si pa bogat v tem našem okolju! Čestitam!!
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Če te slučajno zanima, mi prodajamo vikend v Novem Vinodolskem, sicer za več kot si pripravljen dati, ampak vseeno. Več info lahko na PM.

LP,
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Obujam temo ...


Kje na Krku se splača kupiti apartma, da v sezoni ni prevelike gužve ali je mogoče vseeno bolje najti nekaj na Pagu?
Pogoj je bližina morja/plaže primerne za majhne otroke.

Verjetno bodo cene poskočile, ko bo Hrvaška prevzela euro, zato o apartmaju razmišljam kot o investiciji ... kako je z oddajo apartmajev (tisti, ki svoje apartmaje tudi uradno oddajate, koliko vas to stane)?
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Pag je pomojem predaleč in ne bi bil tako popularen za oddajanje kot Krk. Je pa Krk nasičen z apartmaji, tako da je tole vprašanje za milijon evrov. Mogoče kak Vrbnik, Šilo, tam stara Baška je tudi še kolikor toliko ok. So pa najbrž cene uhaha povsod. Zemljo po Krku se je splačalo kupovat med vojno, ko je bilo vse đabe.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hvala za mnenje, na Krku so cene apartmajev kar navite, sploh tisti bližje morju so hudo dragi. Je pa res prednost Krka most, dve urci od LJ ... ok, kaj pa Pag, katera lokacija je top? Mandre so skoraj "slovenska vas", cene najema v sezoni povprečno 50eur/dnevno ...
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Raje, kot apartma, bi osebno kupil kakšno jahto/jadrnico (vsaj +9m) in jo magari oddal v charter, ko jo nebi potreboval (čeprav se nad oddajo v charter ne navdušujem)! In zadevo uporabljal, kot vikend. Če pa zapaše, se pa lahko še kam zapelješ......
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
271
83
Za jahto moraš imeti precej pod palcem glede stroškov (si hiter pri ceni apartmaja če skupaj vržeš). 9m jahta samo ven iz vode potegnt je 500 EUR v Portoroški marini (pa je treba farbat oz. čistit zadevo). Pa 9m je kamp prikolica na vodi. Jih je ko listja in trave, dandanes se jih hočejo vsi znebit k so stroški visoki.
Kolega ima dober pregovor: kot bivši lastnik jahte sem bil 2x srečen: tisti dan ko sem jo kupil in tisti dan, ko sem jo prodal.
Jadrnica mora biti pa, če jo hočeš uporabljat, dejansko še kar nekaj daljša. Skratka z 9+m jahto ti lahko iz praktičnih izkušenj povem da je to kamperca na vodi (ena glavna soba s kuhnjico, ena polsobica višine 1m za spat dodatno, pa wc/kopalnica, ostalo je pa zunaj. Da ne govorim da je tank goriva volumna 400/600l:-/. Za kolikortoliko udobje rabiš vsaj 5m več.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Hja,lej, zapel si za teh 9m, kot da ni (+) pred številko dolžine. Ti iz prve roke povem, da se da na ca.11m jahti brez problema bivat (salon-zaprt, 2 spalnici, 2 kopalnici, kuhinja, flybridge in zunanji del).Jadrnica me ne osebno ne zanima. Jaz sem samo omenil mu alternativo, katero postavljam pred apartma!
Sej, za apartma pa tudi ne boš odštel 20k€! Da se pa zapelješ (kadar ti paše) čez otoke in tam "kruzaš", pa ima tudi svojo vrednost. Ampak, vsaku svoje. Nekaterim je to bedarija in gredo raje v Julijske poleti, jaz grem pa v hribe raje pozimi!
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jahta, jadrnica ipd. odpade ... preveč dela in stroškov, ima kolega jahto, sicer je fino, vendar predrago. Če si zaželimo jadranja pač rentamo jadrnico ...
Apartma cca. 40-50m2 bi znal dobiti za od 40-60k in če je na premium lokaciji imaš lahko 90% poletne sezone polno...
O nabavi razmišljam kot o naložbi, tako da bi se obrok kredita skoraj v celoti plačeval z oddajanjem.

cool-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Khm khm....

Kako izgleda 40-50 m2 apartma na premium lokaciji, ki stane 40-60k? In kako izgleda tak apartma po tem ko ga 10 let oddajaš? (če upoštevaš da si prihodke dajal za odplačilo kredita in ne za vzdrževanje).

Za tak denar dobiš plesnivo luknjo v vukojebini, ob ugodni ceni najema zasedeno 10%, po desetih letih oddajanja pa bo v najboljšem primeru vanjo treba vložit vsaj tak znesek kot si ga plačal ko si luknjo kupil.

Mogoče malo pretiravam. Napisal sem ti samo drugo stran pravljice, resnica je nekje vmes, vsekakor pa daleč od tega da bi bila to naložba, od katere bi imel kaj več kot nekaj dodatnih sivih las na glavi in "zastonj" dopust.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.917
4.973
113
Recimo Mandre

Bil sem tam in lahko rečem da je izvrstna lokacija. Cena ni pretirana, plaža lepa, oddaljenost od morja 100m. Kaj češ lepšega? Slika stavbe je ko še ni imela fasede, danes je fasada, okolica v tlakovcih, itd...
 
Nazadnje urejeno:

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
V redu cena, seveda bi na ozemlju Republike Slovenije tak apartma stal 130.000 (LJ), v Portorozu pa 200.000 evrov. Elitna lokacija.
bonk.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
No dobr, mogoče sem tudi jaz malce pretiraval s ceno (40m2 za 60k je bolj realno), vendar je resnica vsekakor daleč od tega kar trdiš ti.
wink-1.gif


Apartmaji so kvalitetna novogradnja na precej solidni lokaciji, blizu morja ... tako da bv se vpikovat v to. Vzdrževati je vsekakor treba, ne vem kje si razbral da ne mislim?