Kje na jadranu kupiti apartma?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Ohjoj. Človek vpraša kje kupiti, pa že ima kupico kontraargumentov. Ajde, priznam, na svetu obstaja stotine finančnih konstrukcij, ki se bolj splačajo. Konec koncev, splača se ti tudi ne da imaš hišo vredno 200k, a nebi bilo bolje kupiti enosobno stanovanje za 50k, 150 pa nesti na banko in imeti obresti in od tega delat kajjazvemkaj. Ampak ne, ljudje imamo hiše, ker se v njih bolje počutimo.

Zdaj za 80k dobiš doli res dober apartma sigurno z še nekim kosom zemlje za žar kam postavit. Če želiš samo teraso in dvosoben apartma je dovolj že 60 do 65k.

Jaz sem za našega dal 42k, s tem da je pač manjši ampak dovolj velik da v njem dopustujejo 4 osebe. Prepričal me je razgled, ter terasa na kateri je komot miza z 4 imo stoli, 100 metrov od plaže in to je to.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Pa še za tiste ki jih skrbijo položnice. Kot sem že omenil vodovod in komunala se plačata na kvartale, torej na 3 mesece. Elektriko pa Elektro Zadar omogoča da vplačaš naprej. Tako recimo nakažeš 700kun, in imaš dobroimetje. Potem pa se ti glede na porabo stroški odštevajo. Kako imaš stanje preveriš po telefonu na avtomatsko tajnico. Tukaj vtipkaš številko števca in ti tajnica pove koliko še imaš dobroimetja ali koliko si dolžan. Tako da lahko nakažeš samo enkrat na leto,če si malo preračunaš.
 
Nazadnje urejeno:

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Lej, jst bi raj kak Jadranovo al pa Kraljevica in pa podobno... pa še bliz je!
So kraji v katerih imaš "dobro" lokalno plažo kamor tujci ne zahajajo
wink-1.gif

Imaš pa KRK, Crikvenico bliz tako da jst mislm kj tazga gledat ko bom pr dnarju
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Investicija v nepremičnino je vedno solidna naložba.

Po drugi strani pa se je potrebno vprašati, če si se že kdaj bil na morju izven sezone, ko pihata jugo ali burja
smile-1.gif
neprecenljivo, sploh na kakšnih otokih.

Čez zimo, ko je pri nas hladno, doli prav tako nimaš kaj početi.

Lokacije tam okoli Zadarskega območja bi bile glede na zahteve kar ok. Prej ko Pag bi morda raje Dugi otok, je pa res da si potem vezan na trajekt.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Otok Krk. Severna ali zahodna obala.
Zakaj:
+ bližina (cca 2 h iz LJ - precej po predpisih); za vikend npr. na Dugi otok se ti ne bo dalo,
+ otok z mostom,
+ relativno OK morje,
+ za izven sezone maš na nekaterih predelih lepe sprehode (lahko hodiš več ur, brez da bi koga srečal),
+ načeloma povsod zastonj plaža,
+ večinoma na cestah manj gužve, kot v Istro.

- mostnina Krk (30 kun, kar tudi ni nek strošek),
- višje cene, kot južneje v Dalmaciji,
- če potrebuješ ful dogajanja v neposredni bližini apartmaja, potem to ni to,
- na nekaterih plažah polet ful gužva.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Z ženo nekaj študirava, da bi kupila en apartma na jadranu. Da lahko pičim v petek popoldan dol, in se vračam ponedeljem, torek.
Zahteve :
- celina ( če se le da se mi ne da vedno čakat na trajekt ).
- tam do Šibenika
- lepa peščena plaža da se deca lahko igrajo
- ne prevelika gužva med sezono

Kateri kraj priporočate?

enako sem se jaz določal, na koncu je padla odločitev za Selce, to je 4 km od crikvnice nasproti krka. Gužva je v teh krajih vsepovsod, lepe peščene plaže nekak nebos nasel in ki bi bila prazna. Do zacetka julija je fino in brez guzve, prav tako konec avgusta je spet fino in fajn. Apartma uporabljam od maja pa do oktobra, vmes pa ko je se kaki lepi vikend, ali kaki praznik, pa glih tak. Do morja je 250m, imam pa 110m2 veliko teraso ter 50 m2 bivalne površine. Gradnja je pa nova. Za stroške odpreš doli račun, narediš trajnike in ti tam dol lepo cufajo denar. Strošek polek tega kar je daco naštel je še zavarovanje, ker ti bodo 1x letno vdrli noter. Vpis v zemljiško knjigo je enostaven, mi smo plačali kr agenciji, da so vse porihtali. Vseh kriterijev ki si jih naštel na 1x neboš našel. Imajo pa na Krku lepe in velike apartmaje (80m2, plus velika terasa 150k€).
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Vse lepo in prav..me samo zanima, kako priti do extra 80 k€ ali več
sprasujem se.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
HEPAN sorry, al jaz nimam občuteka za denar al pa ti ne, 150k € za en apartma je relativno dost dnarja vsaj meni se tako zdi sploh za Istro, razumem da je to neka elitna sanjska lokacija vsaj nekje v Dalmaciji ampak npr. na Krku mi je to katastrofalna cena.. več kot preveč, tudi dvomim da kaj prodajo za tak denar, sploh zdaj...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Aja.. sem pa na hitro malo preletel ponudbe in sem zasledil da je največ najugodnejših ponudb na otoku Vir? Tam od 1300€/m2 za novogradnje imaš kar nekaj tega, od 100-200m do morja... pozna kdo ta otok? Lp
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Vira bi se ognil bolj kot kuge - niso take cene kr tko
grims-1.gif

Selce so dober predlog, za pogledat je območje Crikvenica-Senj. Pri Krku mene moti gužva. Kaj pa Pula in okoliš? Zdaj ko je AC si dol precej hitro, gužvi se ogneš preko Buzeta.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Avtokamp Jadranka (Izola) = dno ponudbe, raje ostaneš doma, začuda so tam sami pavšalisti, niso redki tudi dobri avti, po principu "naj sosed vidi BMWja, na dopustu pa bomo šparali kolkr gre"
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Gužva, cijazenje, preden sploh prideš do tja, gužva, kup madžarov, čehov, gužva, bedne plaža in voda, gužva, slabo urejena naselja, črne gradnje, gužva, ni vodovoda, oz. se zdaj gradi (bravo, smo le 2011), gužva, albanski način gradnje (kakor se je komu zdelo postavit vikend), gužva, smrad, gužva, ni vzdušja napram drugim otokom, gužva...
Lej, mislim da bi težko našel otok na Jadranu, kjer nisem bil vsaj nekaj dni..pa da si gor z avtom. Na Vir pa kar nisem in nisem zavil (ni bilo kakšnega razloga za to, pač je dost mimo vseh poti). Ko končno sem, mi je bilo žal vsake minute, ki sem ga zabil za ta otok. Prej imaš Krk pa obalo Crikvenica-Novi vinodolski-Senj...potem otok Pag, po njem Zadar, pa kake Petrčane, lahko potegneš proti Biogradu....ga ni zastonj kosila na tem svetu in če so cene primerljivih apartmajev bistveno cenejše kot kje drugje, potem za to najbrž je razlog. Lahko pa kupiš pa poročaš. Aja, najbolj "vroč" spomin na Vir mi je lutka Spiderman čez celo prednjo fasado bajte.
stupid-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
HEPAN sorry, al jaz nimam občuteka za denar al pa ti ne, 150k € za en apartma je relativno dost dnarja vsaj meni se tako zdi sploh za Istro, razumem da je to neka elitna sanjska lokacija vsaj nekje v Dalmaciji ampak npr. na Krku mi je to katastrofalna cena.. več kot preveč, tudi dvomim da kaj prodajo za tak denar, sploh zdaj...

se strinjam da je 150k dosti denarja, samo ce jih nimas potem ne kupujes apartmaja za vikend. Selce in Crikvenica v bistvu je elitna lokacija, (meni pa je vsec ker imam do tam 2,5 ure, skoraj skoz avtocesta, tudi v najvecji sezoni pridem relativno hitro, če želim imam mir, če hočem čago grem v center kvarnerja - Crikvenico, obala Krka je lepa in s colnom hitro dosegljiva, zraven je Reka, ce hocem shopingirat, morje je neverjetno cisto....) tem pričajo tudi cene nepremičnin, sploh pa je tam že precej drugače kot pa v Istri. Mene tudi cudi ampak doli prodajajo, samo sedaj poleti sem polek nas videl 5 prodanih apartmajev, en tudi s 100 kvadrati v prvem štoku za 180 jurjev...